پيشگويي‌هاي «نوستراداموس»، پيشگو و اخترشناس فرانسوي قرن شانزدهم همواره مورد توجه رسانه‌ها و محافل خبري بوده است.
کد خبر: ۸۱۶۹۵۳
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳ 24 January 2020

به گزارش تابناک مازندران، با وجودي که بين دو مقوله «پيش بيني» و «پيشگويي» تفاوت زيادي وجود دارد و «پيش‌بيني» بر اساس داده‌هاي علمي بوده و «پيشگويي» فاقد چنين پشتوانه‌اي است و بسياري به پيشگويي درحد يک تفريح و سرگرمي نگاه مي‌کنند، اما از همين زاويه سرگرمي هم پيشگويي‌ها و «خبر از آينده دادن» براي انسان جذابيت دارد و انسان‌ها دوست دارند از وقايع آينده از پيش مطلع باشند.

براي سال 2020 هم «نوستراداموس» در کتاب «پيشگويي‌ها» (انتشار در سال 1555) پيشگويي‌هايي دارد. پنج پيشگويي مهم او عبارتند از:

1- وقوع زلزله‌اي قوي در قاره آمريکا: نوستراداموس پيشگويي کرده که در سال 2020 زلزله‌اي قوي و شديد در قاره آمريکا به وقوع خواهد پيوست. با توجه به احتمالات علمي درباره احتمال وقوع زلزله در قاره آمريکاي شمالي و مرکزي اين زلزله احتمالاً مي‌تواند در نوار زلزله‌خيز در مناطق غرب ايالات متحده آمريکا، مکزيک و يا شيلي باشد.

2- وداع يک پادشاه با تاج و تخت: نوستراداموس پيشگويي کرده در سال 2020 يک پادشاه يا ملکه مهم با تاج و تخت خود وداع خواهد کرد. او نامي از يک کشور خاص نبرده اما گمانه زني‌ها براي امسال روي «اليزابت دوم»، ملکه بريتانيا متمرکز شده است. دليل اين تمرکز سلطنت طولاني مدت (65 ساله) او و نيز زمزمه‌هايي است که اخيراً در برخي رسانه‌ها و محافل سياسي بريتانيا درباره تأسي ملکه بريتانيا به پادشاه مستعفي اسپانيا و کنار رفتن از قدرت و سپردن سلطنت به يک نيروي تازه و جوان‌تر به ميان آمده است.

3- رکود اقتصاد جهاني: بنا بر پيشگويي نوستراداموس در سال 2020 يک قدرت اقتصادي بزرگ دنيا وارد بحران اقتصادي خواهد شد و متعاقب آن اقتصاد جهاني وارد يک دوره رکود خواهد شد.

4- ترور يا مرگ يک رهبر در آمريکا: يکي از بحث برانگيزترين پيشگويي‌هاي نوستراداموس در مورد ترور و مرگ است. اين پيشگوي فرانسوي براي سال 2020 از «مرگ» يکي از مهمترين رهبران جهان در آمريکا ياد مي‌کند. به تعبير برخي مفسران اين رهبر مهم مي‌تواند «دونالد ترامپ» باشد و البته به صورت نمادين، احتمال عزل او در روند پرونده استيضاح هم مي‌تواند در حکم «مرگ سياسي» او باشد؛ هر چند که شواهد و قرائن چنين چيزي را نشان نمي‌دهد و مجلس سنا که تحت تسلط جمهوريخواهان حامي ترامپ است به احتمال قريب به يقين رأي به برکناري ترامپ نخواهد داد.

5- درگيري نظامي دو قدرت بزرگ: بنا بر پيشگويي نوستراداموس در سال 2020 جهان شاهد درگيري بين دو قدرت بزرگ خواهد بود. با توجه به روابط پرتنش بين آمريکا و چين احتمال مي‌رود اين درگيري بين اين دو کشور باشد.

نوستراداموس براي سال 2020 پيشگويي‌هاي ديگري نيز دارد. رواج سفر انسان به فضا، نزديک شدن يک شهاب سنگ بزرگ به روسيه و حتي تهديدي داخلي عليه رهبر روسيه (مثل ترور) از جمله اين پيشگويي‌هاست.

آفتاب

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار