عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل از انجام بیش از ۴۰۰ جراحی دندانپزشکی تحت بیهوشی برای کودکان زیر چهار سال، معلولان و افراد کم‌توان ذهنی و افراد مضطربی که تحت شرایط بی‌حسی موضعی، قادر به انجام اعمال دندان‌پزشکی در مطب و کلینیک سرپایی نیستند، خبر داد.
کد خبر: ۸۱۳۶۳۸
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶ 13 January 2020

براساس گزارش روابط عمومی دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل، نیلگون پاسدار گفت: دندانپزشکی تحت بیهوشی، کودکان زیر چهار سال، معلولان و افراد کم‌توان ذهنی، بیماران خاص و افراد مضطربی که تحت شرایط بی‌حسی موضعی، قادر به انجام اعمال دندانپزشکی در مطب و کلینیک سرپایی بر روی آنها نیستیم را شامل می‌شود.
وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی بابل این افتخار را دارد که با راه‌اندازی اولین مرکز دولتی دندانپزشکی تحت بیهوشی در مازندران موفق به انجام بیش از ۴۰۰ عمل تحت بیهوشی در اتاق عمل بیمارستان آیت الله روحانی (ره) بابل شود و این امر با همکاری و تعامل نزدیک گروه دندانپزشکی کودکان دانشکده، گروه بیهوشی و بخش قلب کودکان بیمارستان آیت الله روحانی(ره) انجام شد.
مدیر گروه دندانپزشکی کودکان دانشکده دندانپزشکی بابل خاطرنشان کرد: بخش تخصصی دندانپزشکی کودکان دانشکده دندانپزشکی بابل در طول سال، روزهای دوشنبه خود را اختصاص به پذیرش کودکان واجد شرایط از سرتاسر استان مازندران داده است و تا کنون بالغ بر دو هزار پرونده تشکیل شده است که بر اساس اولویت بیماران با شرایط خاص و موارد اورژانسی تحت درمان های دندانپزشکی تحت بیهوشی عمومی قرار گرفته‌اند.
پاسدار با اشاره به اینکه این خدمات برای معلولین تحت پوشش بهزیستی کاملا رایگان است، افزود: در مازندران برای اقشار کم درآمد جامعه و بیماران خاص با تعرفه دولتی این خدمات دندانپزشکی را فراهم سازیم.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه بخش کودکان دانشکده به‌عنوان اولین مرکز دولتی ارائه چنین خدماتی در سطح مازندران به کودکان بوده است، گفت: این مرکز جهت ارائه خدمات درمانی و آموزشی دندانپزشکی بیمارستانی در استان مازندران به همت پرسنل اتاق عمل بیمارستان آیت الله روحانی(ره) و همکاران بخش دندانپزشکی کودکان دانشکده دندانپزشکی، متخصصین بیهوشی و پرسنل بخش قلب کودکان بیمارستان آیت الله روحانی در خدمت هم استانی‌ها و استان‌های مجاور است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار