تا الان نامه‌ای در این مورد دریافت نکردم و نمی‌دانم منبع خبر کجاست. من هم چیزی را ابلاغ نکردم. اگر در آینده از نهاد‌های نظارتی ابلاغی دریافت کنیم آن موقع تصمیمات لازم را می‌گیریم.
کد خبر: ۸۱۲۱۶۴
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۸ 08 January 2020

 مهدی علی نژاد، معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در حاشیه مراسم بدرقه تیم ملی هندبال به قهرمانی آسیا گفت: آخرین تمرین تیم ملی هندبال قبل از حضور در اردوی ترکیه و مسابقات قهرمانی آسیا انجام گرفت که این اردو همزمان با شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی بود؛ همین باعث شد تا شکل مراسم متفاوت شود. امیدواریم بازیکنان با الگو گرفتن از این شهید دست پر از مسابقات برگردند. اتفاق مهم دیگر این بود که مجموعه تالار هندبال به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی تغییر پیدا کرد که امیدوارم از این به بعد بازیکنان هندبال با تمرین در این سالن به یاد شهید سلیمانی باشند و از او الگو بگیرند. ممطئن باشید برکت این نامگذاری را در آینده می‌بینید.

او در واکنش به خبری مبنی بر اینکه سازمان بازرسی اعلام کرده است هیچ تیمی به اردوی برون مرزی اعزام نشود، بیان کرد: تا الان نامه‌ای در این مورد دریافت نکردم و نمی‌دانم منبع خبر کجاست. من هم چیزی را ابلاغ نکردم. اگر در آینده از نهاد‌های نظارتی ابلاغی دریافت کنیم آن موقع تصمیمات لازم را می‌گیریم.

معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در مورد پرداخت حقوق به ورزشکارانی که سهمیه المپیک ۲۰۲۰ کسب کردند، گفت: بر اساس مصوبه ستاد عالی بازی‌ها از تیرماه ۹۸ تا تیرماه ۹۹ ماهانه پنج میلیون تومان به ورزشکارانی که سهمیه گرفتند پرداخت می‌شود که در مجموع ۶۰ میلیون تومان است. علاوه بر این تصمیم گرفتیم که به سرمربی‌ها هم به اندازه ورزشکاران حقوق بدهیم و مربیان هم مبلغی کمتر دریافت کنند. قرار شده که حقوق ۶ ماه اول که ۳۰ میلیون تومان است به کسانی که سهمیه گرفتند پرداخت شود و قسط دوم هم به کسانی داده می‌شود که به المپیک می‌روند، چون ممکن است برخی از ورزشکاران رشته‌های تیمی که سهمیه گرفتند برای المپیک جابه جایی داشته باشند. فکر می‌کنم به زودی قسط اول پرداخت می‌شود.

او در پاسخ به این سوال که پاداش مدال آوران المپیک به چه صورتی خواهد بود؟ گفت: منتظر هستیم آیین نامه پاداش‌ها تصویب شود.

معاون قهرمانی وزارت ورزش در مورد وضعیت رشته‌های المپیکی، چون دوومیدانی گفت: از رشته‌های مدال آور حمایت می‌کنیم که این حمایت ابعاد مالی و معنوی دارد. می‌دانید که ثبت نام دوومیدانی قبل از آمدن من به وزارت انجام شده بود و کمیته تطبیق هم صلاحیت‌های مدیریتی را بررسی کرد. جلسه تجدید نظر آن در دوره من انجام شد و الان در حال بررسی در نهاد‌های نظارتی است.

علی نژاد در مورد برگزاری سالروز تختی گفت که مراسم این پهلوان همچون سال‌های گذشته برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار