از فردا موج جدید بارشی وارد ایران می‌شود
اداره کل هواشناسی وضعیت جوی تا آخر هفته استان مازندران را پیش بینی کرد . هوای این استان طبق پیش بینی کارشناسان این اداره تا آخر هفته ابری و همراه با بارندگی است .
کد خبر: ۸۰۵۵۰۹
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۹ 13 December 2019

به گزارش تابناک مازندران، اداره کل هواشناسی وضعیت جوی تا آخر هفته استان مازندران را پیش بینی کرد که براین اساس گستره بارندگی از بعدازظهر فردا مرکز، دامنه‌های زاگرس و سواحل دریای خزر را فرا می‌گیرد .

بر اساس این گزارش، هوای این استان طبق پیش بینی کارشناسان این اداره تا آخر هفته ابری و همراه با بارندگی است .

وضعیت جوی مازندران تا آخر هفته جمعه 29 آذر

دوشنبه 1398/9/25 : صاف تا نیمه ابری به تدریج ابری اواخر وقت از ارتفاعات و غرب استان همراه با بارندگی

سه شنبه 1398/9/26 : ابری همراه با بارندگی

چهارشنبه 1398/9/27 : بامداد در شرق استان همراه با بارندگی به تدریج با کاهش ابر و ناپایداری

پنجشنبه 1398/9/28 : صاف تا کمی ابری همراه با افزایش دما

جمعه 1398/9/29 : صاف تا کمی ابری همراه با افزایش دما

 ورود سامانه بارشی از دوشنبه

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، غلظت آلاینده‌ها در شهرهای پرجمعیت و صنعتی تا فردا شب ادامه خواهد داشت اما با ورود سامانه بارشی جدید از دوشنبه، بارندگی ها آغاز و هوا سالم می‌شود.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی بعدازظهر دوشنبه (۲۵ آذرماه) با ورود سامانه بارشی جدید ابتدا در مناطقی از جنوب و جنوب غرب بارش باران، گاهی به شکل رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. با گسترش فعالیت این سامانه به تدریج در دامنه‌های زاگرس، غرب، مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز نیز بارش باران و در مناطق سردسیر و کوهستانی آنها بارش برف رخ می‌دهد.

ضیائیان ادامه داد: همچنین از اواخر وقت روز دوشنبه با شمالی‌شدن جریان‌ها در غرب دریای خزر ابرناکی و بارش باران در گیلان، غرب مازندران و اردبیل رخ خواهد داد.

وی با بیان این‌که سه‌شنبه (۲۶ آذرماه) این سامانه در اغلب مناطق کشور فعال خواهد بود، گفت: شدت فعالیت این سامانه در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه در جنوب، جنوب غرب و زاگرس مرکزی پیش‌بینی می‌شود. روزهای دوشنبه و سه‌شنبه خلیج فارس و سه‌شنبه غرب دریای خزر مواج است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده بیان کرد: آسمان تهران فردا شنبه (۲۳ آذرماه) صاف تا کمی ابری به تدریج غبار محلی با حداقل دمای یک و حداکثر دمای ۱۰ درجه و طی روز یکشنبه (۲۴ آذرماه) کمی ابری تا قسمتی ابری در بعضی ساعات غبار محلی با حداقل دمای سه درجه و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار