هافبک تیم المپیک ایران گفت: بازیکنی که از 17-16 سالگی در اروپا بازی کرده و الان در لیگ انگلستان شاغل است باید الگوی من و امثال من باشد.
کد خبر: ۷۹۵۷۰۸
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۶ 09 November 2019

علی شجاعی در حاشیه تمرین امروز عصر تیم ملی امید ایران درخصوص شرایط حال حاضر این تیم گفت: خدا را شکر شرایط تیم ملی امید روز به روز بهتر می‌شود و شخصیت تیمی در حال شکل گرفتن است. در حال حاضر در اردویی هستیم که دو بازی دوستانه با تیم امید اندونزی داریم که محک خیلی خوبی است. از آنجا هم یک بازی در کشور قطر داریم و محک جدی‌تر می‌خوریم بعد از بازی با استرالیا تیم ما نظم خیلی بهتری گرفته که امیدوارم این روند تا مسابقات مقدماتی المپیک تداوم داشته باشد.

شجاعی در پاسخ به این سوال که بین باخت تیم المپیک ایران به ازبکستان و بردن تیم استرالیا چقدر اوضاع فرق کرده است شاید بخواهم کامل توضیح بدهم حدود 70 درصد تغییرات ایجاد شده است، اوضاع خیلی باید تغییر کند که تیمی که چهار گل از ازبکستان می‌خورد استرالیا را ببرد. استرالیایی که شاید بتوان گفت 3-2 برابر قوی‌تر از ازبکستان بود و مدعی جدی برای کسب سهمیه المپیک است. تغییرات زیاد بوده که این نتایج حاصل شده است و واقعا خدا را شکر این تیم روز به روز به شرایطی که خود من در ذهنم داشتم و دیگر بازیکنان نزدیک‌تر می‌شود.

هافبک تیم امید ایران درمورد سختی گروهی که ایران در آن قرار گرفته گفت: در گروه ما صددرصد سخت است و بحثی در آن نیست. در رده جوانان که با جناب پیروانی برای مسابقات مقدماتی جام جهانی رفته بودیم قطر و ژاپن در گروه ما بودند و همه می‌گفتند گروه سخت است. در پلی آف ازبکستان خوردیم تیم اگر همدل و یکدل باشد و اگر بخواهد با المپیک صعود کند می‌تواند به المپیک صعود کند تمام این بچه‌ها که می‌بینید بازیکنان تاثیرگذار لیگ هستند. بعضی از آنها در تیم ملی بزرگسالان بازی کردند، کادر فنی فوق‌العاده‌ای داریم این تمی می‌تواند به المپیک صعود کند به شرطی که همدل باشد و امکانات خوب و زمین خوب و چیزهایی که برای تیم نیاز است در اختیار تیم قرار بگیرد و به نظرم ما از اسم تیم‌هایی مثل ازبکستان، استرالیا یا کره جنوبی اصلا نمی‌ترسیم بچه‌های ما لیاقتشان خیلی بالاتر از این حرف‌ها است انشاءاله که بتوانیم طلسم 44 ساله را امسال بشکنیم.

شجاعی در مورد شباهت زیادش به علیرضا جهانبخش لژیونر ایرانی تیم برایتون انگلیس گفت: علیرضا جهانبخش واقعا جزو الگوهای من است. کسی که در 17-16 سالگی به اروپا می‌رود و اینقدر پیشرفت می‌کند و می‌تواند در لیگ انگلستان بازی کند باید الگوی امثال ما باشد. خوشحالم که شبیه او هستم، این را جدی می‌گویم خودش را هم خیلی دوست دارم ما در رده جوانان هم در مقابل هم بازی کرده‌ایم و خیلی جالب است که کارلوس کی‌روش هم در یک بازی ما با را به هم اشتباه گرفته بود من هافبک راست بودم و جهانبخش هافبک چپ بود.

وی در پاسخ به این سوال که بازیکنان فعلی تیم امید پتانسیل این را دارند که در آینده اسکلت اصلی تیم بزرگسالان را تشکیل دهند گفت: صددرصد همینطور است. همین الان 4-3 بازیکن این تیم به تیم بزرگسالان کمک می‌کند، مطمئن باشید بقیه نفرات هم می‌توانند به تیم ملی بزرگسالان کمک کنند. صدردصد نفراتی که اینجا هستند جزو نفرات آینده تیم ملی کشورمان هستند./فرتاک

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار