گُلیج، زارع و قاسم‌پور ستاره‌های آسمان بوداپست
آزادکاران کشورمان در مسابقات امیدهای جهان صاحب 26 پیروزی و 7 شکست شدند.
کد خبر: ۷۹۳۱۹۶
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۸ 01 November 2019

 رقابت‌های کشتی آزاد زیر 23 سال قهرمانی جهان در حالی روزهای 6 تا 8 آبان ماه در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد که در پایان ایران با 3 مدال طلای کامران قاسم‌پور، مجتبی گلیج و امیرحسین زارع در اوزان 86، 97 و 125 کیلوگرم، یک مدال نقره محمد نخودی در وزن 74 کیلوگرم و 2 مدال برنز علیرضا سرلک و حسین شهبازی در اوزان 57 و 92 کیلوگرم و کسب 139 امتیاز بعنوان نایب قهرمانی دست یافت.

تیم‌های روسیه با 145 امتیاز و آذربایجان با 111 امتیاز عنوان های اول و سوم را از آن خود کردند.

نمایندگان کشورمان در این رقابت‌ها صاحب 26 پیروزی و 7 شکست شدند که در این بین امیرحسین زارع در وزن 125 کیلوگرم تمام حریفانش را با امتیاز عالی (اختلاف 10 امتیاز) شکست داد تا ستاره بی چون و چرای آسمان بوداپست باشد.

البته مجتبی گُلیج هم که مدال طلای 2017 امیدهای جهان را در کارنامه داشت بعد از یک سال دوری بازگشت خیره‌کننده‌ای داشت و مقتدرانه صاحب مدال طلا شد. از سوی دیگر کامران قاسم‌پور در حالی به عنوان مدافع عنوان قهرمانی وزن 86 کیلوگرم گام به رقابت‌ها گذاشت که پیش از مسابقات جهانی قزاقستان در اردوی تیم ملی بزرگسالان در تمرین با حسن یزدانی از ناحیه زانو دچار مصدومیت شدیدی شده بود و مدت‌ها از تمرین و شرایط آرمانی به دور بود، اما با غیرتی مثال‌زدنی 5 دور کشتی گرفت و با 5 پیروزی تیم ایران را صاحب مدال طلایی دیگر کرد.

در بین نمایندگان کشورمان حاجی‌پور و یخ‌کشی ضعیف‌ترین عملکرد را داشتند به طوری که از کشتی‌گیری مانند یخ‌کشی که مدعی پوشیدن دوبنده تیم ملی بزرگسالان است حداقلِ انتظار، حضور در جمع 6 کشتی‌گیر پایانی بود، اما به حریفی باخت که خودش به مدال نرسید و به عنوانی بهتر از ششمی دست نیافت که نشان از ضعف حریفش و همچنین خودش بوده است. حا‌جی‌پور هم در همان دور نخست باخت و حذف شد تا به عنوانی بهتر از بیست‌ودوم نرسد.

کارنامه کشتی‌گیران کشورمان به شرح زیر است:

57 کیلوگرم: علیرضا سرلک (مدال برنز)

دور اول: با نتیجه 4 بر یک مقابل رازمیک میساکیان از ارمنستان به پیروزی رسید

دور دوم: مقابل ریکوتو آرای از ژاپن با نتیجه 5 بر 2 به پیروزی دست یافت

یک چهارم نهایی: روبرتی دینگاشویلی از گرجستان را با نتیجه 7 بر 4 شکست داد

نیمه نهایی: با نتیجه 3 بر 3 مغلوب ادلان عسکراف از قزاقستان شد و به دیدار رده بندی رفت

رده‌بندی: زانابازار زاندانبود از مغولستان با نتیجه 7 بر 4 از پیش رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.

61 کیلوگرم: محمدباقر یخ‌کشی (نهم)

دور اول: استراحت

دور دوم: با نتیجه 6 بر 4 از سد چارلز تاکر از آمریکا گذشت

یک چهارم نهایی: مقابل آرسن هاروتونیان از ارمنستان با نتیجه 13 بر 6 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله نیمه نهایی مقابل حریف هندی، از دور رقابت‌ها کنار رفت.

65 کیلوگرم: ابوالفضل حاجی‌پور (بیست‌ودوم)

دور اول: با نتیجه 3 بر صفر و ضربه فنی مغلوب جایدین الرمان از آمریکا شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در دور بعد مقابل حریف قرقیزستانی، از دور رقابت‌ها کنار رفت.

70 کیلوگرم: امیرحسین حسینی (پنجم)

دور اول: با نتیجه 5 بر 2 آرمان آندراسیان از ارمنستان را مغلوب کرد

دور دوم: مقابل انس اوشلو از ترکیه با نتیجه 4 بر 3 پیروز شد

یک چهارم نهایی: امر حسین از مصر را با نتیجه 5 بر 2 از پیش رو برداشت و راهی نیمه نهایی شد

نیمه‌نهایی:‌ با نتیجه 10 بر صفر مغلوب چرمان والیف از روسیه و راهی دیدار رده بندی شد

رده‌بندی: مقابل داود ایبراگیموف از آذربایجان با نتیجه 2 بر 2 و ضربه فنی مغلوب و پنجم شد.

74 کیلوگرم: محمد نخودی (مدال نقره)

دور اول: استراحت

دور دوم: با نتیجه 5 بر 2 دارخان یسنگالی از قزاقستان را مغلوب کرد

یک چهارم نهایی: با نتیجه 10 بر 6 از سد بیامبادورج بات اردن از مغولستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد

نیمه‌نهایی: با نتیجه 9 بر 4 مقابل موراد کوراماگومدوف از مجارستان پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت

فینال: مقابل رازامبک جمال اف از روسیه با نتیجه 8 بر یک مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

86 کیلوگرم: کامران قاسم‌پور (مدال طلا)

دور اول: با نتیجه 5 بر صفر هوانس مخیتاریان از ارمنستان را مغلوب کرد

دور دوم: در مصاف با کریستوف سادوویک از لهستان با نتیجه 6 بر صفر به پیروزی دست یافت

یک چهارم نهایی: با نتیجه 3 بر صفر گانخویاک گانباتار از مغولستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت

نیمه‌نهایی:‌ با نتیجه 4 بر 4 از سد عثمان گوجن از ترکیه گذشت و راهی دیدار فینال شد

فینال: با نتیجه 9 بر 3 مقابل گادجی مراد ماگومدسعیداف از آذربایجان پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

 

۹۲ کیلوگرم: حسین شهبازی (مدال برنز)

دور اول: استراحت

دور دوم: با نتیجه 12 بر 2 مغلوب بو نیکال از آمریکا شد، اما با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت

شانس مجدد: با نتیجه 5 بر 4 تاکومی تانیزاکی از ژاپن را مغلوب کرد و به دیدار رده‌بندی راه یافت

رده‌بندی: مقابل شامیل زوبایروف از آذربایجان با نتیجه 5 بر یک به برتری دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

97 کیلوگرم: مجتبی گلیج (مدال طلا)

دور اول: با نتیجه 11 بر صفر لوکاس کراساسکاس از لیتوانی را شکست داد

دور دوم: مقابل گی وی ماتچاراشویلی از گرجستان با نتیجه 8 بر 6 پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت

نیمه‌نهایی: در این مرحله با نتیجه 8 بر 2 از سد دزیانیس خرامیانکوف از بلاروس گذشت و فینالیست شد

فینال:‌ شامیل موسی‌یف از روسیه را با نتیجه 8 بر 2 مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت

125 کیلوگرم: امیرحسین زارع (مدال طلا)

دور اول: استراحت

دور دوم: مقابل سامهان جبرائیلوف از مولداوی با نتیجه 11 بر صفر پیروز شد

یک چهارم نهایی: با نتیجه 17 بر 7 یوسوپ باتیرمورزایف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد

نیمه نهایی:‌ با نتیجه 11 بر صفر زوریکو اورتاشویلی از گرجستان را مغلوب کرد و فینالیست شد

فینال: با نتیجه 10 بر صفر ویتالی گولویف از روسیه را مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت

* رده بندی انفرادی و تیمی این مسابقات به شرح زیر است:

57 کیلوگرم: 1- رینری اورتگا (کوبا) 2- ادلان عسکراف (قزاقستان) 3- علیرضا سرلک (ایران) و افغان خاشالوف (آذربایجان) 5- رامیز گامزاتوف (روسیه) و زانبازار زاندانبود (مغولستان)

61 کیلوگرم: 1- اولوکبیک ژولدوشبیکوف (قرقیزستان) 2- راویندر (هند) 3- دین ایسلام تاختاروف (روسیه) و ریوتارو هایاما (ژاپن) 5- آرسن هاراتونیان (ارمنستان) و دولت تاژیبای (قزاقستان) ... 9- محمدباقر یخکشی (ایران)

65 کیلوگرم: 1- توران بایراموف (آذربایجان) 2- تاکوما تانیاما (ژاپن) 3- ماکسیم ساکولتان (مولداوی) ایهور نیکیفوروک (اوکراین) 5- ایلمان موختاروف (فرانسه) و ارنازار آکماتالیف (قرقیزستان) ... 22- ابوالفضل حاجی‌پور (ایران)

70 کیلوگرم: 1- میرزا سخولوخیا (گرجستان) 2- چرمن والیف (روسیه) 3- هاروکی سنو (ژاپن) و داود ایبراگیموف (آذربایجان) 5- امیرحسین حسینی (ایران) و اولکسی بوریوتا (اوکراین)

74 کیلوگرم: 1- رازامبک جمال اف (روسیه) 2- محمد نخودی (ایران) 3- بیامبادورج بات اردن (مغولستان) و گئورگی سولاوا (گرجستان) 5- موراد کورماگومدوف (مجارستان) و فضلی اریلماز (ترکیه)

79 کیلوگرم: 1- تاریل گافرینداشویلی (گرجستان) 2- ابوبکر آباکاروف (آذربایجان) 3- رمضان شاری (ترکیه) و رادیک والیف (روسیه) 5- موحامد برید (آمریکا) و ور گولیا (هند)

86 کیلوگرم: 1- کامران قاسم پور (ایران) 2- گادجی موراد ماگومدسعیداف (آذربایجان) 3- هایاتو ایشیگورو (ژاپن) و عثمان گوجن (ترکیه) 5- ایوان نیدیالکو (مولداوی) و گانخویاگ گانباتار (مغولستان)

92 کیلوگرم: 1- بو نیکال (آمریکا) 2- باتیربک چاکولوف (روسیه) 3- حسین شهبازی (ایران) و یونگر باستیدا پومارز (کوبا) 5- شامیل زوبایروف (آذربایجان) و دمور مگنیشویلی (گرجستان)

97 کیلوگرم: 1- مجتبی گلیج (ایران) 2- شامیل موسی یف (روسیه) 3- دزیانیس خرامیانکو (بلاروس) و دانیلو استاسیوک (اوکراین) 5- گیوی ماتچاراشویلی (گرجستان) و سریک باکیتخانوف (قزاقستان)

125 کیلوگرم: 1- امیرحسین زارع (ایران) 2- ویتالی گولویف (روسیه) 3- یوسوپ باتیرمورزایف (قزاقستان) و لخاگواگرل مونختور (مغولستان) 5- زوریکو اورتاشویلی (گرجستان) و دانیل کرکولیت (آمریکا)

رده بندی تیمی: 1- روسیه 145 امتیاز 2- ایران 139 امتیاز 3- آذربایجان 111 امتیاز 4- گرجستان 109 امتیاز 5- مغولستان 70 امتیاز 6- ژاپن 65 امتیاز 7- قزاقستان 65 امتیاز 8- ترکیه 60 امتیاز /
فارس

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار