نام چهار جان‌باخته حادثه رانندگی روز جمعه خودروی حامل زائران ایرانی شهر العماره در خاک عراق ‌اعلام شد.
کد خبر: ۷۸۹۸۰۱
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۳ 20 October 2019

 سرپرست معاونت امداد و نجات هلال احمر استان خوزستان روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در این خصوص اظهارداشت: این حادثه در پی واژگونی خودروی ون در العماره بعد از ظهر جمعه (روز گذشته) رخ داده بود که پنج مصدوم و چهار کشته برجا گذاشت.

علی پهلوان ادامه داد: زهرا تیموری، طیبه کاظمی، غدیر علی حسین تیموری، عبدالرضا شعلان، فهیمه حسین نوغانی از مصدومان این حادثه هستند و در حال حاضر توسط تیم های پزشکی در بیمارستان" اسماء" العماره تحت مراقبتهای درمانی قرار دارند.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر استان یادآورشد: حسین کاظمی، محسن محمد فرقانی و محمد حسین دهقان زائران کشته شده در این تصادف هستند.

به گفته وی مصدومان و کشته شدگان این حادثه در العماره قرار است از طریق مرز چذابه وارد کشور شوند.

سرپرست معاونت امداد و نجات هلال احمر استان خوزستان خاطرنشان کرد: زمان دقیق اعزام حادثه دیدگان به محض مشخص شدن، اعلام خواهد شد.

بر اساس این گزارش، علی حسین حسین زاده رئیس قرارگاه اربعین حسینی استان خوزستان صبح امروز تلفات این حادثه را سه کشته و هفت مصدوم اعلام کرده و گفته بود که ۲ نفر از مصدومان در حالت کما هستند.

حسین ذوالفقاری رئیس ستاد اربعین وزارت کشور پیش از این گفته بود تا پنجشنبه ۷۷ زائر اربعین حسینی در حوادث مختلف جان باختند که نیمی ازاین تلفات به دلیل حوادث رانندگی بوده است.

چهار مرز خسروی، مهران، چذابه و شلمچه برای تردد زائران اربعین حسینی پیش بینی شده است. حرکت تدریجی کاروان های اربعین حسینی به سمت مرزهای چذابه و شلمچه در خوزستان در روزهای اخیر شروع شده است.

از ابتدای ماه صفر تاکنون سه میلیون و ۴۰۰ هزار زائر از مرزهای چهارگانه کشور راهی عتبات عالیات شدند و ۲ میلیون نفر نیز به کشور بازگشتند.

اربعین پارسال حدود ۸۰۰ هزار زائر از مرزهای خوزستان راهی کربلا شدند. پیش بینی شده اربعین امسال حدود سه میلیون زایر از مرزهای رسمی کشور راهی عتبات عالیات شوند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار