کریستیانو رونالدو توانست اختلاف را به حداقل برساند و به رکورد ۷۰۰ گل دست یابد. ستاره پرتغالی در بازی های ملی و باشگاهی این رکورد فوق العاده را به ثبت رساند. پرتغال نتوانست از شکست فرار کند و اوکراین با این برد پنجمین تیم راه یافته به یورو لقب گرفت. پیش از این تیم های بلژیک، ایتالیا، لهستان و روسیه به یورو ۲۰۲۰ صعود کرده بودند.
کد خبر: ۷۸۸۵۸۴
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۰ 15 October 2019

اوکراین در شبی که ستاره پرتغالی توانست به رکورد ۷۰۰ گل دست یابد به یورو ۲۰۲۰ صعود کرد و انگلیس یک پیروزی پر گل برابر بلغارستان به دست آورد.

دیدارهای انتخابی یورو ۲۰۲۰ دوشنبه شب در نقاط مختلف اروپا برگزار و چهره یک تیم دیگر صعود کننده به مرحله نهایی مشخص شد.

در یکی از مهمترین بازی های این شب فرانسه از گروه H برابر ترکیه قرار گرفت که این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

خروس ها در هر دو نیمه بازی را کاملا در اختیار داشتند و در ۴۵ دقیقه نخست فرصت های بیشتری برای گلزنی پیدا کردند.

آنتوان گریزمان که عملکرد خوبی در این بازی داشت دو بار فرصت گلزنی پیدا کرد اما در باز کردن دروازه میزبان ناکام بود. در مقابل ترکیه به گلزنی در ضد حمله امیدوار بود و در نیمه دوم به این امر نزدیک شد.

در نهایت حمله های فرانسه نتیجه داد و اولیور ژیرو که در دقیقه ۷۲ وارد زمین شده بود با ضربه سر دروازه ترکیه را باز کرد. گریزمان توپ را از نقطه کرنر ارسال کرد و ژیرو در دقیقه ۷۶ گل نخست بازی را به ثمر رساند. ترکیه که نمی خواست شکست بخورد خیلی زود توانست بازی را مساوی کند. کان در دقیقه ۸۲ برای مهمان گلزنی کرد. در ادامه با وجود این که هر دو تیم موقعیت های گلزنی داشتند توپی از خط دروازه ها عبور نکرد.

در این گروه ایسلند با دو گل آندورا را شکست داد و آلبانی با چهار گل برابر مولداوی پیروز شد.

در گروه B اوکراین برابر پرتغال قرار گرفت و ۲ بر یک پیروز شد.

میزبان در نیمه اول فوق العاده ظاهر شد و توانست با گل های رومن یارمچوک و آندری یارمولنکو ۲ بر صفر حریفش را شکست دهد. در نیمه دوم تاراس استپاننکو با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد و یک پنالتی به پرتغال هدیه کرد. کریستیانو رونالدو توانست اختلاف را به حداقل برساند و به رکورد ۷۰۰ گل دست یابد. ستاره پرتغالی در بازی های ملی و باشگاهی این رکورد فوق العاده را به ثبت رساند. پرتغال نتوانست از شکست فرار کند و اوکراین با این برد پنجمین تیم راه یافته به یورو لقب گرفت. پیش از این تیم های بلژیک، ایتالیا، لهستان و روسیه به یورو ۲۰۲۰ صعود کرده بودند.

در دیگر بازی این گروه صربستان ۲ بر یک لیتوانی را شکست داد.

انگلیس جشنواره گل به راه انداخت و با ۶ گل بلغارستان را شکست داد. مارکوس رشفورد گل نخست را در دقیقه هفت به ثمر رساند و در ادامه رز بارکلی دبل کرد. گل چهارم انگلیس را رحیم استرلینگ در وقت های اضافه به ثمر رساند. او در نیمه دوم هم گلزنی کرد تا مانند بارکلی دبل کرده باشد. در نهایت هری کین ششمین گل تیمش را دز دقیقه ۸۵ به ثمر رساند.

در دیگر دیدار این گروه کوزوو با دو گل مقدونیه را شکست داد./ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار