امیرحسین زارع، اهل آمل، دیگر گزینه کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد در سال 2019 عنوان قهرمانی جوانان آسیا را از آن خود کرده بود و چندی قبل در مسابقات جهانی جوانان که در استونی برگزار شده بود به مدال نقره دست یافته بود. با این وجود به نظر می‌رسد کادرفنی نگاه مثبت‌تری روی زارع به عنوان نماینده سنگین وزن ایران در مسابقات جهانی قزاقستان خواهد داشت.
کد خبر: ۷۷۶۵۶۶
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲ 31 August 2019

به گزارش تابناک مازندران، کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد 2 کشتی‌گیر را به عنوان جانشین پرویز هادی در صورت غیبت احتمالی این کشتی‌گیر برای حضوردر مسابقات جهانی در نظر گرفته‌اند. 

بر اساس این گزارش، باید منتظر اعلام ترکیب نهایی تیم ملی از سوی غلامرضا محمدی و همکارانش بمانیم و اینکه آیا پرویز هادی در این فاصله کوتاه باقیمانده تا مسابقات جهانی به آمادگی ایده‌آل می‌رسد یا مانند رضا یزدانی ترجیح می‌دهد قید حضور در مسابقات جهانی را بزند و برای حضور در المپیک آماده شود.

صبح امروز بود که رضا یزدانی، کاپیتان تیم ملی کشتی آزاد با انتشار بیانیه‌ای به دلیل آسیب‌دیدگی‌های متعدد از حضور در مسابقات جهانی کشتی کناره‌گیری کرد و بعد از آن بود که خبر آمد پرویز هادی نیز که در این مدت با مصدومیت‌های متعددی دست و پنجه نرم کرده است، روز گذشته برای پیگیری روند درمانی‌اش اردوی تیم ملی را ترک کرده است.

این اتفاق در حالی رخ داد که طی روزهای گذشته تورج ملک محمدی، دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی از رفع مصدومیت هادی و عدم مشکل او برای حضور در مسابقات جهانی خبر داد موضوعی که زیاد دوام نیاورد و این کشتی‌گیر برای پیگیری روند درمانی‌اش مجبور به ترک اردوی تیم ملی شد تا حضورش در مسابقات جهانی در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد.

با توجه به صحبت‌های غلامرضا محمدی، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با خبرگزاری فارس، به نظر می‌رسد مصدومیت هادی تا حدود زیادی جدی‌تر از آنچیزی‌ است که تصور می‌شده به همین دلیل همانطور که محمدی اعلام کرد پلن‌های دوم و سومی هم برای هر وزن در نظر گرفته‌اند.

با این وجود این سوال پیش می‌آید که کدام کشتی‌گیر جایگزین هادی به عنوان گزینه اصلی حضور در مسابقات جهانی قزاقستان، خواهد شد؛ کادرفنی تیم ملی یدالله محبی و امیرحسین زارع را برای این موضوع در نظر گرفته‌ است که به نظر می‌رسد با توجه به عملکرد مناسب زارع در ماه‌های اخیر و نایب قهرمانی جوانان جهان این کشتی‌گیر از شانس بیشتری برخوردار باشد.

 محبی که اردیبهشت ماه عنوان قهرمانی آسیا را بدست آورده بود در انتخابی تیم ملی در تیرماه مغلوب هادی شده بود و در جام یاشاردوغو هم با شکست 10 بر صفر مقابل دانیل لیگتی از مجارستان در دیدار رده‌بندی به عنوانی بهتر از پنجمی نرسید. محبی پیش از این 12 بر صفر مغلوب طاها آکگول قهرمان جهان و المپیک از ترکیه شده بود.

امیرحسین زارع، دیگر گزینه کادرفنی تیم ملی کشتی آزاد در سال 2019 عنوان قهرمانی جوانان آسیا را از آن خود کرده بود و چندی قبل در مسابقات جهانی جوانان که در استونی برگزار شده بود به مدال نقره دست یافته بود. با این وجود به نظر می‌رسد کادرفنی نگاه مثبت‌تری روی زارع به عنوان نماینده سنگین وزن ایران در مسابقات جهانی قزاقستان خواهد داشت.

در هر حال باید منتظر اعلام ترکیب نهایی تیم ملی از سوی غلامرضا محمدی و همکارانش بمانیم و اینکه آیا پرویز هادی در این فاصله کوتاه باقیمانده تا مسابقات جهانی به آمادگی ایده‌آل می‌رسد یا مانند رضا یزدانی ترجیح می‌دهد قید حضور در مسابقات جهانی را بزند و برای حضور در المپیک آماده شود.

 رقابت های جهانی کشتی و گزینشی المپیک روزهای 23 تا 31 شهریورماه در شهر نورسلطان کشور قزاقستان برگزار می‌شود و 108 کشتی گیر (آزاد، فرنگی و زنان) در 6 وزن المپیکی، سهمیه حضور در المپیک 2020 توکیو را بدست می‌آورند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار