کاهش دما در سواحل دریای خزر
اداره کل هواشناسی مازندران وضعیت جوی تا شنبه هفته آینده استان را پیش بینی کرد . از بعد از ظهر امروز (دوشنبه ۱۴ مرداد) با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، ابرناکی و بارش باران ابتدا در غرب سواحل دریای خزر و سپس استان اردبیل آغاز می‌شود تا اینکه فردا (سه‌شنبه ۱۵ مرداد) ضمن تقویت بارندگی و کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دما در سواحل خزر، دامنه بارش‌ها همراه با وزش باد شدید، استان‌های خراسان شمالی و مناطق شمالی آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی را نیز در برمی‌گیرد.
کد خبر: ۷۶۹۲۱۸
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲ 05 August 2019

 به گزارش تابناک مازندران، اداره کل هواشناسی مازندران وضعیت جوی تا شنبه هفته آینده استان را پیش بینی کرد . 

بر اساس این گزارش، وضعیت جوی مازندران روز شنبه آینده به این شرح است :

 سه شنبه 1398/5/15 : ابری همراه با رگبار و راحتمال عد و برق ، وزش باد و کاهش دما به تدریج با کاهش ابر

چهارشنبه 1398/5/16 : صاف تا نیمه ابری گاهی با افزایش ابر و در برخی نقاط همراه با بارندگی

پنجشنبه 1398/5/17 : نیمه ابری گاهی با افزایش ابر و در برخی نقاط همراه با بارندگی

جمعه 1398/5/17 : نیمه ابری گاهی با افزایش ابر و در برخی نقاط همراه با بارندگی

شنبه 1398/5/18 : صاف تا نیمه ابری

در ضمن مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با اشاره به کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای کاهش دما در سواحل دریای خزر از بارش باران در خراسان شمالی، گیلان، مازندران، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی خبر داد.

احد وظیفه اعلام کرد: طی سه روز آینده به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، در برخی مناطق جنوب و جنوب شرق کشور، در جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و برخی مناطق هرمزگان، رگبار پراکنده باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: از بعد از ظهر امروز (دوشنبه ۱۴ مرداد) با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، ابرناکی و بارش باران ابتدا در غرب سواحل دریای خزر و سپس استان اردبیل آغاز می‌شود تا اینکه فردا (سه‌شنبه ۱۵ مرداد) ضمن تقویت بارندگی و کاهش ۴ تا ۸ درجه‌ای دما در سواحل خزر، دامنه بارش‌ها همراه با وزش باد شدید، استان‌های خراسان شمالی و مناطق شمالی آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی را نیز در برمی‌گیرد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه طی امروز و فردا (۱۴ و ۱۵ مرداد) در گیلان و مازندران بارش مقدار بیشتری خواهد داشت، گفت: در روز‌های چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه (۱۶، ۱۷ و ۱۸ مرداد) بارش‌ها در سواحل دریای خزر و استان خراسان شمالی ادامه خواهد داشت که در روز‌های پنجشنبه و جمعه علاوه بر این مناطق در شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی نیز بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه با بیان اینکه در پنج روز آینده پدیده غالب در شرق کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد گاهی همراه با گرد و خاک خواهد بود، تاکید کرد: این وضعیت فردا و پس فردا (سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۵ و ۱۶ مرداد) شدیدتر می‌شود و در منطقه زابل توفان گرد و خاک رخ خواهد داد که منجر به کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: فردا و پس فردا (سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۵ و ۱۶ مرداد) در استان‌های خراسان جنوبی، کرمان، یزد و جنوب خراسان رضوی باد و گرد و خاک دور از انتظار نیست. همچنین پیش‌بینی می‌شود که مرکز و شرق خلیج فارس و شرق دریای عمان تا فردا و دریای خزر در روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه مواج باشد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان وضعیت جوی پایتخت را پیش‌بینی و اظهار کرد: فردا و پس‌فردا (سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۵ و ۱۶ مرداد) هوای تهران صاف تا کمی ابری و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. دمای تهران در این روز در بالاترین نقطه به ۳۹ درجه سانتیگراد و در پایین‌ترین نقطه به ۲۸ درجه سانتیگراد می‌رسد. همچنین پس‌فردا بیشترین و کمترین دمای تهران ۳۹ و ۲۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار