مسئول اردوی جهادی قرارگاه شهید بلباسی ساری گفت: 160 دانشجو در تابستان امسال به اردوهای جهادی از قرارگاه شهید بلباسی اعزام می شوند.
کد خبر: ۷۶۵۱۵۷
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵ 23 July 2019

مسئول اردوی جهادی قرارگاه شهید بلباسی ساری گفت: 160 دانشجو در تابستان امسال به اردوهای جهادی از قرارگاه شهید بلباسی اعزام می شوند.

محمد کمالی در گفت و گو یی، با بیان اینکه اردوی جهادی تابستان ۹۸ با ظرفیت ۱۶۰ دانشجو استان در دو بازه زمانی برگزار خواهد شد، اظهار کرد: بازه خواهران از تاریخ ۱ الی ۱۱ مرداد و برادران از ۱۶ الی ۲۶ مرداد ماه است.

وی تصریح کرد: دانشجویان برای سومین سال متوالی به صورت تجمیعی در قالب کارگروه های مختلف از قرارگاه جهادی شهید بلباسی دفتر بسیج دانشجویی ساری به مناطق هزار جریب شهرستان های بهشهر و گلوگاه اعزام می شوند.

مسئول اردوی جهادی قرارگاه شهید بلباسی ساری خاطرنشان کرد: اردوی امسال در هفت کارگروه مشاوره، فرهنگی، تعلیم و تربیت، بهداشت و درمان، اشتغال زایی و پشتیبانی خواهد بود.

کمالی با اشاره به اینکه قرارگاه جهادی شهید مدافع حرم محمد بلباسی تنها قرارگاهی است که دانشجویان دانشگاه های مختلف به صورت تجمیعی فعالیت می کنند، گفت: در اردوهای جهادی این قرارگاه اهداف مختلف و متعددی در دستور کار قرار دارد که نمونه ای از آن خودسازی، محرومیت زدایی وتربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی است.

وی با بیان اینکه برنامه های فرهنگی اردوی جهادی را در دو نوع درون و برون گروهی است، افزود: بخش درون گروهی نیاز معنوی شرکت کنندگان در اردو جهادی و بخش برون گروهی به فعالیت های فرهنگی در سطح روستا می پردازد.

مسئول اردوی جهادی قرارگاه شهید بلباسی ساری بیان کرد: کارگروه تعلیم و تربیت که مخاطبین آن دانش آموزان روستا هستند با برنامه ای مدون و با حضور دانشجو، معلمان و معلمان نمونه به آموزش مفاهیم علمی و دینی در قالب بازی و سرگرمی می پردازند.

کمالی در ادامه یادآور شد: در حوزه اشتغال زایی با حضور دانشجویان متخصص رشته کشاورزی و دامپروری سعی می کنند با حضور در مزارع کشاورزی و برگزاری کارگاه های آموزشی تاثیرات مطلوبی بر مسئله اشتغال اهالی روستا داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه در بخش پزشکی نیز دانشجویان جهادگر با پوشش دادن 4 روستا اوارد، ذلت، تجیم و پرکلا با انجام پایش های سلامت و معاینه اهالی سعی در شناسایی بیماران خاص و ارجاع به متخصصین هستند، افزود: اطلاعات بهداشتی و درمانی بعد از معاینات سطحی در اختیار بیماران قرار می گیرد که امیدواریم با همکاری خیرین و پزشکان متخصص بتوانیم بیماران خاص و آسیب پذیر ساکن روستاها را تحت پوشش قرار دهیم.

مسئول اردوی جهادی قرارگاه شهید بلباسی ساری با تاکید بر اینکه رهبر انقلاب فرمودند کار جامعه به خوبی پیش نخواهد رفت مگر با کار و عمل جهادی، خاطرنشان کرد: كار باید جهادی انجام داد تا خدمت به خوبی انجام گیرد و امیدواریم که قرارگاه شهید بلباسی هم بتواند یک اردو جهادی خوب با نظر لطف این شهید بزگوار ارائه دهد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار