کد خبر: ۷۶۵۰۶۲
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۴ 22 July 2019

ثبت نام بیش از ۸۲ درصد دانش آموزان مازندرانی در مدارس

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران از ثبت نام بیش از ۸۲ درصد دانش آموزان مازندرانی در مدارس خبر داد.

اسفندیار نظری در گفت و گو با ایسنا مازندران، با بیان اینکه در حال حاضر در مازندران تمامی پایه ها بیش از ۸۲ درصد دانش آموزان ثبت نام کردند، اظهار کرد: باقی مانده ثبت نام ها بخشی به دوره اول ابتدایی با حدود ۴۵ هزار دانش آموزان ثبت نامی که در حال انجام معاینات و سنجش هستند و تاکنون ۴۲ درصد ثبت نام شدند.

مطلب پیشنهادی

برو چهار محال و بختیاری خوش بگذرون اونم با قیمت باورنکردنی!

وی با اشاره به اینکه در میان پایه ها دانش آموزان ثبت نام مدارس بوده و نیاز به نام نویسی مجدد نیست، تصریح کرد: اما در پایه نهم به دهم که بحث هدایت تحصیلی مطرح است قریب به ۳۹ هزار و ۳۷۵ هزار دانش آموز باید ثبت نام کنند اما رسما هدایت تحصیلی دانش آموزان از هفته گذشته تنظیم شده که در حال ثبت نام هستند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه برای دانش آموزانی که متقاضی ثبت نام در مدارس استعداد های درخشان در متوسطه اول، دوم و نمونه دولتی هستند، نهایتا تا اول مرداد ماه اعلام خواهد شد، گفت: دانش آموزان می توانند براساس فرم هدایت تحصیلی و قبولی در آزمون به مدارس مورد نظر مراجعه و ثبت نام کنند.

نظری با اشاره به اینکه شرایط ثبت نام با سال گذشته تفاوتی ندارد، خاطرنشان کرد: پایه ابتدایی پول کتاب، متوسطه رشته های نظری پول بیمه به مدارس پرداخت و کتاب توسط دانش آموز خریداری می شود و در رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش آموزش و پرورش مکلف به دادن کتاب با گرفتن هزینه آن از دانش آموزان است.

وی با تاکید بر اینکه امسال باید ۵۶ درصد دانش آموزان نهم به دهم به شاخه نظری و ۴۴ درصد به شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش هدایت شودند، افزود: از خانواده ها خواستاریم به دلیل تبلیغات کاذب رشته تجربی آینده فرزندان خود را خراب نکنند و آینده مربوط به رشته های ریاضی و انسانی است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران یادآور شد: دانش آموزانی که رشته انسانی و ریاضی فیزیک را انتخاب می کنند بالغ بر ۵۳ درصد ظرفیت ورود به دانشگاه دارند اما در رشته تجربی از صد درصد دانش آموزان ۲۷.۷۴ صدم به دانشگاه راه پیدا می کنند و ۷۲.۲۶ صدم این دانش آموزان پشت کنکور باقی می مانند.

نظری خاطرنشان کرد: تا پایان برنامه ششم توسعه باید ۴۸.۲۶ صدم دانش آموزان به شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش و ۵۱.۷۴ درصد به شاخه نظری هدایت شوند. 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار