رئیس اداره بهزیستی شهرستان جویبار گفت: 189 خدمت به یک هزار و 724 خانواده تحت پوشش بهزیستی شهرستان جویبار ارائه می‌شود.
کد خبر: ۷۶۴۰۳۰
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۹ 19 July 2019

سیما باوند طی گفت‌وگویی به مناسبت هفته بهزیستی با بیان اینکه بهزیستی جویبار یک هزار و 724 خانواده تحت پوشش بهزیستی شهرستان جویبار هستند گفت: زنان سرپرست خانوار، معلولین جسمی حرکتی، معلول ذهنی، اعصاب و روان مضمن و کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی شهرستان جویبار هستند.

وی با اشاره اینکه بهزیستی جویبار از ارائه 20 خدمت به 189 خدمت به مددجویان خود رسیده است اظهار کرد: خدمات بهزیستی بر پایه خردورزی، نوع دوستی و خیرجمعی از بدو تولد تا سالمندی ادامه دارد و خدماتی نظیر، قربالگری شنوایی، سنجش بینایی، پیشگیری از معلولیت، مراقبت از معلولین، اوقات فراغت، تحت پوشش قراردادن زنان و کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست، تسهیلات اشتغالزایی، ساخت مسکن خانواده‌های دو معلول به بالا و... به مددجویان این اداره ارائه می‌شود که تمام این خدمات به صورت رایگان است.

رئیس اداره بهزیستی جویبار تصریح کرد: در سال گذشته یک میلیاردو 300 میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی به 103 مددجو پرداخت شد و در سال جاری نیز هیچ محدودیتی برای پرداخت تسهیلات در این بخش نداریم.

باوند با بیان اینکه در هفته بهزیستی چهار طرح با اعتبار 55 میلیون تومان در شهرستان جویبار افتتاح شد گفت: مركز بازتواني اقامتي درمان اعتياد (كمپ خورشيد سلامت)، مركز درمان سرپايي اعتياد مدائن در روستاي سيدكلا، طرح اشتغال خياطي مددجو سرپرست خانوار روستاي ديو كلا با وام 25 میلیون تومانی، مسكن خانواده داراي دو معلول روستاي انارمرز با 18 میلیون تومان وام بلاعوض و 14 میلیون تومان وام با سود 4 درصد بنیاد مسکن به بهره‌برداری رسید.

وی همچنین به خسارت مسکن خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی در سیل اخیر اشاره و عنوان کرد: در سیل اخیر 24 خانواده مددجو دچار خسارت شدند که خسارت‌ها توسط بنیاد مسکن در حال پرداخت است و یک میلیون تومان بلاعوض نیز از طرف بهزیستی جویبار به خانواده‌های خسارت دیده پرداخت شد.

رئیس بهزیستی جویبار با بیان اینکه هفت مرکز درمان اعتیاد در شهرستان جویبار فعالیت می‌کنند گفت: دو مرکز اقامتی، چهار مرکز درمان سرپایی و یک مرکز اجتماع درمان تی سی در شهرستان جویبار مشغول به کار هستند.

باوند افزود: در سال گذشته 1000 نفر در این مراکز تحت درمان قرار گرفتند.
بلاغ

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار