کد خبر: ۷۶۲۹۷۴
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۶ 15 July 2019

مدیرکل دفتر بررسی آلودگی‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پایش میکروبی آب‌های ساحلی در دستور کار معاونت محیط زیست است که این کار، مستلزم همکاری همه دستگاه‌های مسئول است.

به گزارش بلاغ، ضیاءالدین الماسی در بازدید از بخش‌های صنعتی بنادر نفتی تجاری حاشیه دریای مازندران، از آغاز پایش آلاینده‌های نفتی در دریای خزر خبر داد.

وی افزود: پایش میکروبی آب‌های ساحلی در دستور کار معاونت محیط زیست است که این کار، مستلزم همکاری همه دستگاه‌های مسئول است.

مدیرکل دفتر بررسی آلودگی‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: این پایش در گام نخست به بررسی عوامل آلاینده‌هایی که منشاء هیدروکربنات که بیشتر به رفتار مردم بر می‌گردد خواهد پرداخت.

این مسئول به موضوع آلودگی شناگاه‌های دریایی اشاره کرد و گفت: پس از بررسی و اطمینان از عدم آلودگی آب سواحل، با نصب پرچم آبی، منطقه را برای شنا آزاد اعلام خواهیم کرد، اما در بعضی از سواحل، با نصب پرچم زرد، انتظار می‌رود مردم از تفرجگاه‌های ساحلی استفاده کنند تا سواحل مذکور دارای پرچم زرد ریسک آلودگی آن‌ها از مرحله هشدار عبور کند.

الماسی افزود: در این زمینه سه دستگاه وزارت کشور، وزارت بهداشت و درمان و سازمان محیط زیست با هم بر این موضوع اهتمام دارند، اما نیاز به همکاری بیشتر است.

وی داشتن ضرورت اطلاعاتی از وضعیت آلایندگی را در مقابله با آن و کاهش آلایندگی دریا موثر دانست.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار