کد خبر: ۷۶۲۵۹۵
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۹ 14 July 2019

 پس از حدود یک ماه از تایید و تکذیب‌ها سرانجام در پنجمین روز از تیرماه امسال، محمد محمدپور عمران رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها، در ارتباط با آخرین وضعیت استعفا از سمتش و اینکه آیا مورد پذیرش قرار گرفته است یا خیر، اظهار کرد: استعفای بنده پذیرفته شده است.

تاکنون با وجود قبول استعفا و اظهارات این مدیر در خصوص پذیرش آن، هیچ خبر مستدلی در خصوص صحت و سقم آن از سوی منابع موثق و رسمی اعلام نشده است و در حالی که گمانه‌زنی‌های فراوانی در خصوص فرد جایگزین وی از سوی رسانه‌ها و برخی گروه‌های سیاسی مطرح می‌شود؛ این سازمان در بلاتکلیفی به سر می‌برد و هنوز گزینه‌ای از سوی استانداری مازندران جهت انتصاب در این پُست معرفی نشده است.

در شرایطی که صنعت استان در شرایط مطلوبی به سر نمی‌برد این وضعیت بر مشکلات بیشتر این بخش دامن می‌زند و باید هر چه زودتر تکلیف مدیر این سازمان عریض و طویل با آن‌همه وظایف و بخش‌های حساس و کلیدی مشخص شود.

در حالیکه امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال رونق تولید معرفی شده است و صنعت در صف مقدم تحقق این شعار قرار دارد، صنعت مازندران طی سال‌جاری با مشکلات و حاشیه‌های متعددی در روی صندلی‌های اول و دوم این سازمان روبرو بوده که پای آن را برای حرکت در این مسیر، لنگ کرده است.

بلاتکلیفی رئیس صنعت به نفع صنایع مازندران نیست
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص بلاتکلیفی سازمان صنعت، معدن و تجارت که چند هفته‌ای است با استعفای محمدپور ریاست سابق این سازمان، بدون مدیر است؛ اظهار کرد: اینکه این سازمان بلاتکلیف باشد، اصلا به نفع وضعیت صنعت استان نیست.

علی اصغر یوسف‌نژاد افزود: با توجه به اینکه رئیس فعلی، چند هفته‌ای است که از سمت خود استعفا داده است، از وزارت صنعت، معدن و تجارت انتظار داریم فرد جدیدی را انتخاب و انتصاب کند.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طبیعتاً فرآیند وزارتخانه به این نحو است که طبق معیارهایی که دارند فردی را انتخاب می‌کنند و با استانداران هماهنگ می‌کنند و سپس با انطباق این هماهنگی، فرد به‌عنوان مدیرکل انتخاب می‌شود.

عدم اشتراک نظر وزارتخانه و استاندار در انتخاب مدیر جدید
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آن‌طوری که ما شنیده‌ایم فردی که وزراتخانه انتخاب کرده مورد تأیید و هماهنگی استاندار مازندران نبوده و فردی هم که استاندار به وزارتخانه معرفی کرده است، مورد تأیید و هماهنگی وزراتخانه قرار نگرفته است.بلاغ

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار