کاهش محسوس دما ؟!
احتمال کاهش محسوس دما طی اواخر هفته آینده در استانهای نیمه شمالی و مرکز کشور وجود دارد. در صورت وقوع این کاهش دما در گرمسیرات کشور نیز دما کمتر از 42 درجه خواهد شد.
کد خبر: ۷۵۵۳۰۵
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۲ 19 June 2019

 به گزارش تابناک مازندران، اداره کل هواشناسی مازندران وضعیت جوی تا چند روز آینده استان را پیش بینی کرد .

 براساس این گزارش، بارش باران رگباری اواخر بهاری مازنی ها به خصوص کشاورزان گندمکار این خطه شمال کشور که سرگرم برداشت دسترنج یکساله خود هستند را غافلگیر کرد.

کاهش محسوس دما

پیش بینی وضعیت آب و هوای مازندران+ عکس
 

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: شرایط برای وقوع پدیده رگبار و رعدوبرق پراکنده و وزش باد در آسمان مازندران مهیا خواهد شد.

 احمد اسدی ،  معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران درباره وضعیت آب و هوای این استان گفت: بیشینه دمای هوا طی 24 ساعت گذشته مربوط به گلوگاه 33 درجه و کمینه دمای هوا نیز مربوط به بلده با 13 درجه سانتی‌گراد بالای صفر بوده است.

وی با اشاره به رگبار و رعدوبرق‌های پراکنده در آسمان مازندران، افزود: براساس نقشه‌های هواشناسی تا روز شنبه به‌‍‌دلیل استقرار جریانات مرطوب شمالی و عبور متناوب امواج تراز میانی انتظار داریم شاهد ناپایداری‌هایی در برخی از مناطق استان باشیم.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران اضافه کرد: شرایط برای وقوع پدیده رگبار و رعدوبرق پراکنده و وزش باد در آسمان مازندران مهیا خواهد شد.

 بارش باران رگباری اواخر بهاری مازنی ها به خصوص کشاورزان گندمکار این خطه شمال کشور که سرگرم برداشت دسترنج یکساله خود هستند را غافلگیر کرد.

کارشناس پیش بینی هواشناسی مازندران اعلام کرد که رگبار پراکنده باران همراه با باد و رعد و برق تا عصر فردا پنجشنبه ۳۰ خردادماه سال جاری در ارتفاعات و دشت ادامه خواهد داشت.
سید ابراهیم تاکامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بررسی نشان می‌دهد که دریای خزر نیز تا عصر فردا به دنبال بارش رگباری باران و باد مواج و برای شنا مناسب نیست.
هم اکنون براساس بررسی ایستگاه‌های هواشناسی، آلاشت با ۱۸ درجه سانتیگراد خنک‌ترین و بندرامیرآباد در شرق مازندران با ۳۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین مناطق این استان است.
براساس بررسی آماری اداره کل هواشناسی مازندران در هشت ماهه سال زراعی جاری در این استان افزون بر ۷۱۲ میلمتر باران بارید که نسبت به مدت مشابه سال قبل میزان بارش‌ها در این استان ۳۹ درصد افزایش داشت.

اسدی با بیان اینکه از روز یک‌شنبه جو پایداری حاکم خواهد شد، تصریح کرد: از لحاظ دمایی نوسانات چندانی نداریم.

وی در پایان گفت: دریای مازندران امروز و فردا نسبتا مواج بوده و برای شنا توصیه نمی‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار