وی با اشاره به اینکه طرح ساماندهی سواحل دریا در 48 نقطه از سواحل دریا اجرایی شد، افزود: 41 چادر مردانه و37 چادر زنانه برای شنا و استفاده صحیح از دریا با امکانات لازم و با حضور ناجیان غریق پیش‌بینی شد.
کد خبر: ۷۵۴۶۰۰
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳ 17 June 2019

 به گزارش تابناک مازندران، سردار سید محمود میرفیضی  از اجرای طرح ساماندهی سواحل دریا در بیش از 48 نقطه از سواحل این استان در تابستان امسال خبر داد.

براساس این گزارش، فرمانده انتظامی استان مازندران گفت: طرح تابستانه پلیس از 20 خردادماه سال جاری همزمان با استان‌های شمالی کشور در استان مازندران کلید خورد. این طرح با هدف برقراری نظم و امنیت ترافیکی، انتظامی، اجتماعی در 4 محور دریا، تفرجگاه‌ها و بوستان‌ها، محورهای مواصلاتی و شهرها با به کارگیری همه امکانات و تجهیزات و بسیج منابع با همکاری و تعامل سایر سازمان‌ها و دستگاه‌ها به مرحله اجرا درآمد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به طرح ساماندهی سواحل دریا در طول بیش از 338 کیلومتر از 487 کیلومتر ساحل دریا، افزود: طرح ساماندهی سواحل دریا در استان با محوریت استانداری و تشکیل کمیته‌های 12 گانه اجرایی شد که در این راستا فرماندهی انتظامی استان به عنوان مسئول کمیته امنیت عهده‌دار برقراری نظم و امنیت ترافیکی و انتظامی در سواحل است.

سردار میرفیضی با اشاره به اینکه طرح ساماندهی سواحل دریا در 48 نقطه از سواحل دریا اجرایی شد، افزود: 41 چادر مردانه و37 چادر زنانه برای شنا و استفاده صحیح از دریا با امکانات لازم و با حضور ناجیان غریق پیش‌بینی شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران همچنین از شناسایی 358 نقطه حادثه‌خیز در سواحل دریا خبر داد و اظهار کرد: در سال گذشته در مناطق ممنوعه و به دلیل ناآشنایی به فنون شنا بیش از 58 نفر از هموطنان در دریا غرق شدند.

وی به شهروندان و مسافران، توصیه کرد: با توجه به هشدارهای پلیس و عوامل امداد و نجات در سواحل و همچنین شنا نکردن در مناطق ممنوعه از شنا در نقاط حادثه خیز دریا اکیدا خودداری کنند.

سردار میرفیضی، اظهار کرد: در طرح تابستانه پلیس، ماموران انتظامی علاوه بر حضور در سواحل دریا در 120 شهرک ساحلی و 56 تفرجگاه حضور فعال داشته و در راستای برقراری نظم و امنیت فعالیت می‌کنند.

فرمانده انتظامی استان مازندران با پیش‌بینی افزایش سفرهای تابستانی در سال جاری، افزود: برای رفاه حال شهروندان و مسافران، محدودیت‌های ترافیکی در محورهای مواصلاتی استان در ایام خاص و روزهای پایان هفته که شاهد افزایش حجم ترددها هستیم، پیش‌بینی و از سوی پلیس راه در جاده‌ها اعمال خواهد شد.

وی با اشاره به کاهش 5 درصدی کشته شدگان حوادث رانندگی در تابستان سال گذشته، ابراز امیدواری کرد: با توجه به تدابیر و تمهیدات ویژه ترافیکی و استفاده از تجهیزات و دوربین‌های پایش تصویری و کنترل سرعت در محورهای مواصلاتی و تجهیز کارکنان پلیس به دست افزارهای الکترونیکی برای نظارت و کنترل بیشتر در کنار رعایت قوانین و مقررات راهور از سوی رانندگان، شاهد کاهش حوادث رانندگی باشیم.

سردار میرفیضی با اشاره به اقدامات ایجابی پلیس در راستای جلب مشارکت‌های مردمی برای برقراری نظم و امنیت در طرح تابستانه از اقدامات گسترده پلیس در حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی در سواحل دریا و تفرجگاه‌ها در راستای اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی عمومی خبر داد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار