در مسابقات بین المللی کشتی آزاد جام ساساری ایتالیا طالبی زرین کمر، یخکشی و بذری مدال طلا کسب کردند، فروتن مدال نقره و نادر حاجی آقانیا دلاور مرد بابلسری به مدال برنز رسید .
کد خبر: ۷۴۸۵۵۳
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱ 26 May 2019

به گزارش تابناک مازندران، در مسابقات بین المللی کشتی آزاد جام ساساری ایتالیا طالبی زرین کمر، یخکشی و بذری مدال طلا کسب کردند، فروتن مدال نقره و نادر حاجی آقانیا دلاور مرد بابلسری به مدال برنز رسید .

کسب 5 مدال مازندرانی ها در رقابت های بین المللی کشتی آزاد
 

براساس این گزارش، مسابقات کشتی آزاد جام ساساری ایتالیا که جزء سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی نیز محسوب می شود دیروز برگزار شد که در پایان محمدباقر یخکشی در وزن 61 کیلوگرم، احمد بذری در وزن 86 کیلوگرم، علیرضا کریمی در وزن 92 کیلوگرم و حامد طالبی زرین کمر در وزن 97 کیلوگرم به مدال طلا، عباس فروتن در وزن 97 کیلوگرم به مدال نقره و نادر حاج آقا نیا در وزن 57 کیلوگرم، یونس امامی در وزن 70 کیلوگرم و ارشک محبی در وزن 92 کیلوگرم به مدال برنز رسیدند.

نتایج کشتی گیران مازندرانی در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن 61 کیلوگرم محمدباقر یخکشی کشتی گیر گلوگاهی در دور نخست مقابل محمد لاکل از الجزایر با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر از سد الک هوور از آمریکا گذشت و در دور سوم با نتیجه 10 بر 7 مغلوب راهول آواره از هند شد و به عنوان نفر دوم گروه، راهی مرحله نیمه نهایی شد. یخکشی در این مرحله اولدزیسلاو آندریف از بلاروس را با نتیجه 3 بر یک از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال مقابل رسول کالیف دارنده مدال نقره بازی های آسیایی 2014 از قزاقستان با نتیجه 7 بر 2 پیروز شد و به مدال طلا رسید، اما به دلیل اینکه در هنگام توزیع مدال با تی شرت بر روی سکو حاضر شد، مسئولان برگزار کننده وی را دیسکالیفه و از دادن مدال به وی امتناع کردند.

در وزن 86 کیلوگرم احمد بذری دیگر کشتی گیر گلوگاهی در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر دامیان ویلیا از اسپانیا را مغلوب کرد و در دور دوم مقابل دولت میرات اورازگیلیوف از ترکمنستان با نتیجه 10 بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بذری در این مرحله احمد آیبویف از فرانسه را با نتیجه 12 بر 2 از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار فینال با نتیجه 19 بر 10 عظمت دولت بیکوف دارنده مدال نقره آسیا و نقره زیر 23 سال جهان از قزاقستان را مغلوب کرد و به مدال طلا رسید.

در وزن 97 کیلوگرم حامد طالبی زرین کمر کشتی گیر بابلی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل آبراهام کونیدو روانو از ایتالیا با نتیجه 9 بر یک به برتری دست یافت و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله در مصاف با بک دولت آلمنتای از قزاقستان با نتیجه 8 بر 5 پیروز و راهی دیدار فینال شد. عباس فروتن دیگر کشتی گیر بابلی در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر سیمونه یاناتونی از ایتالیا را مغلوب کرد و در دور دوم مقابل باتزول اولزیسایخان دارنده مدال نقره آسیا از مغولستان با نتیجه 7 بر 4 پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل ایگور اووسیانیکوف دارنده مدال برنز زیر 23 سال جهان از روسیه با نتیجه 2 بر 2 به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. دیدار فینال این وزن بین حامد طالبی زرین کمر و عباس فروتن برگزار شد و در پایان طالبی زرین کمر با نتیجه 8 بر یک مقابل فروتن پیروز شد و به مدال طلا دست یافت. فروتن نیز صاحب مدال نقره شد.

در وزن 57 کیلوگرم نادر حاج آقا نیا کشتی گیر بابلسری و علیرضا سرلک پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف هم رفتند که حاج آقا نیا با نتیجه 5 بر 4 سرلک را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل دارت کاپیلان از کانادا با نتیجه 8 بر 6 شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. حاج آقا نیا در این دیدار در مصاف با چانگ گیون پارک از کره جنوبی با نتیجه 6 بر صفر به پیروزی دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 74 کیلوگرم محمد نخودی کشتی گیر جویباری در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر از سد سلیمان اوماروف از ترکمنستان گذشت وی در دور دوم مقابل ختیگ سابولوف قهرمان جهان از روسیه با نتیجه 6 بر صفر مغلوب شد و با توجه به شکست سابولوف مقابل فرانک چامیزو قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از ایتالیا، نخودی از دور رقابت ها کنار رفت.

در رده بندی تیمی نیز تیم قزاقستان با 162 امتیاز اول شد، روسیه با 147 امتیاز عنوان دوم را از آن خود کرد و تیم ایران نیز با 111 امتیاز در جایگاه سوم ایستاد.

 

 

نادر_حاجی_آقانیا دلاور مرد بابلسری در رقابت های بین المللی کشتی آزاد ماتئو پلیکونه شهر ساساری ایتالیا، مدال برنز را به گردن آویخت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار