مازندران در روزهای پایانی خردادماه شاهد برپایی سه رویداد مهم اقتصادی بین المللی خواهد بود. رویدادهایی که ازحیث میهمانان و مدعوین شرکت کننده و مناسبات اقتصادی ، تجاری و ایجاد زمینه های صادراتی، از اهمیت بسیاری برخوردار است.
کد خبر: ۷۴۶۸۱۹
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۹ 20 May 2019

اولین نمایشگاه توانمندی های صادراتی به همراه همایش بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری با هدف ارایه توانمندی ها و ظرفیت های تولیدی و صادراتی ۲۰ تا ۲۲ خردادماه سالجاری،همزمان با هجدهمین اجلاس شورای بین المللی همکاری های تجاری اتاق های بازرگانی ICBC در مازندران برگزار می شود.

عباس مهدوی: استاندار مازندران برای برگزاری مطلوب این رویدادها و بهره برداری فعالان اقتصادی استان و تعامل با طرف های خارجی، با تشکیل کمیته های جنبی و بهره گیری از ظرفیت اتاق بازرگانی و دستگاه های مرتبط،بر برگزاری کاربردی و هدفمند این همایش های بین المللی تاکید دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران برگزاری این رویدادها را در شرایط کنونی تحریم ها و تلاش نظام سلطه برای انزوای اقتصادی کشور،مهم و حیاتی توصیف کرد و از فرماندران،شهرداران و مدیران مرتبط خواست تا زمینه مطلوب و شایسته این میزبانی را فراهم کنند.
ستاد راهبردی این همایش ها در استانداری و کمیته اجرایی نیز در اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی مازندران فعالیت خود را آغاز کرده است.

 

مازندران و داشته هایش در آنسوی مرزها شناخته شده نیست و این در حالی است که بسیاری از مزیت هاو تولیدات کشاورزی و غذایی و حتی صنعتی کشور،در این استان تولید و عرضه می شوند.

محصولاتی که در صورت معرفی جهانی و یافتن مشتریان خود،می تواند ارزآوری و رونق اقتصادی را برای تولیدکنندگان استان به ارمغان آورد.

همسایگان شمالی مازندران یک مزیت اقتصادی استراتژیک محسوب می شوند که ارتباط با آنان از طریق دریای خزر و بنادرمهمی همچون امیرآباد و نوشهر به راحتی ودرابعاد وسیع،امکان پذیر است.

حالا در روزهای بهاری پایتخت طبیعت ایران ،میزبانی از فعالان اقتصادی کشورهای حاشیه دریای خزر و هیت های اقتصادی سایر کشورها ،یک فرصت ارزنده اقتصادی برای مازندران محسوب می شود که فعالان اقتصادی استان باید بهترین بهره لازم را از ان ببرند.

 

مازندنومه

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار