کد خبر: ۷۴۵۹۶۷
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۴ 18 May 2019

فرمانده انتظامی شهرستان عباس آباد از غرق شدن جوان 18 ساله در محدوده آب های ساحلی دریای خزر در سواحل سلمانشهر خبر داد.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ 'حسین عبدی' گفت: درپی کسب خبری از مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر غرق شدن فردی در سواحل سلمانشهر روز گذشته بلافاصله ماموران کلانتری 12 به محل حادثه اعزام شدند .
وی افزود: برابر بررسی های به عمل آمده در این حادثه، جوان 18 ساله ای که برای شنا به دریا رفته بود، به علت عدم آشنایی به فنون شنا در دریا غرق شد .
سرهنگ عبدی خاطرنشان کرد: با تلاش عوامل انتظامی، امدادی و دریابانی جسد نامبرده کشف و به سردخانه منتقل شد.
وی از مردم و مسافران استان خواست تا با توجه به آماده نبودن طرح های سالمسازی دریا و عدم حضور ناجیان غریق در سواحل از شنا در دریا خودداری کنند.
طرح ساماندهی دریا در سال جاری به منظور بهره گیری از آب های ساحلی خزر برای شنا مسافران تابستانی از اول خرداد ماه در مازندران شروع می شود.
طرح سالمسازی سواحل مازندرانی دریای خزر امسال در 60 نقطه از سواحل استان با نظارت جمعیت هلال احمر و حضور دستگاههای مرتبط اجرا خواهد شد که نسبت به سال قبل 30 نقطه کمتر شده است.
حدود 370 نقطه حادثه خیز و نقاط ممنوعه شنا در سواحل مازندران شناسایی شده وجود دارد که خطر غرق شدن در این نقاط همواره وجود دارد.
طبق اعلام رسمی پزشکی قانونی مازندران پارسال 99نفر (91مرد و هشت نفر زن ) از هموطنان در سواحل مازندرانی دریای خزر، رودخانه ها، استخر و کانال های استان غرق شدند که از این تعداد 76 نفر در دریا ، 14نفر در رودخانه و 9نفر در دریاچه مصنوعی ، سد ، استخر کشاورزی ، چاه ،استخر شنا ،حوض یا حوضچه جانشان را از دست دادند.
مسئولان نجات غریق مازندران نیز معتقدند که 80 درصد غرقی ها در سواحل مازندرانی دریای خزر در سواحل خصوصی و سواحل سنگچین که غیر قابل پوشش امداد ونجات است، رخ می دهد.
همچنین 40 درصد از غرقی ها برای افرادی که به صورت دست جمعی در مناطق عمیق دریای خزر شنا می کنند، اتفاق می افتد.
مازندران 338کیلومتر ساحل در دریا خزر دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار