رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسیم
ایران هیچگاه رژیم صهیونیستی را به عنوان یک کشور به رسمیت نشناخته و دستگاه ورزش شامل وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک و فدراسیون های ورزشی از سیاست های عالی و کلان نظام پیروی و تبعیت می کنند.
کد خبر: ۷۴۴۰۲۴
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۰ 12 May 2019

 فدراسیون جهانی جودو در خبری عجیب نامه کمیته ملی المپیک ایران درباره موضوع عدم رویارویی ورزشکاران ایرانی با ورزشکاران اسرائیل را به عنوان یک اتفاق بزرگ قلمداد کرد و آن را تعبیر به این موضوع کرده که دستگاه ورزش ایران و کمیته ملی المپیک موضوع رویایی ورزشکاران ایران با اسرائیل را پذیرفته اند و از آن به عنوان «توافق قرن» یاد کرد.

در حالیکه در نامه ارسالی کمیته ملی المپیک به فدراسیون جهانی مطلقا به چنین اتفاقی اشاره نشده است.

در نامه کمیته ملی المپیک ایران که با امضای رضا صالحی امیری رئیس کمیته و آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو خطاب به مارکوس ویزر رئیس فدراسیون جهانی جودو در 8 می 219 نوشته شده و رونوشت آن به توماس باخ رئیس کمیته ملی المپیک ارسال شده، صراحتا اشاره شده فدراسیون جودو و کمیته ملی المپیک ایران به منشور المپیک پایبند است و از از آن تبعیت می کند. آنچه به نوعی جزو شعارها و اهداف کمیته ملی المپیک به شمار می رود و نکته تازه ای نیست.

در این نامه اشاره شده که ایران هر گونه تبعیض نژادی و قومیتی را نفی می کند که این نکته نیز جزو قوانین المپیک و اهداف کمیته ملی المپیک به شمار می رود. ورزش ایران با هر حریف و کشوری در چارچوب ورزش مسابقه می دهد اما نکته مهم اینجاست که ایران هیچگاه اسرائیل را به عنوان یک کشور به رسمیت نشناخته و دستگاه ورزش شامل وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک و فدراسیون های ورزشی از سیاست های عالی و کلان نظام پیروی و تبعیت می کنند که در این زمینه همیشه با اقتدار موضع خود را روشن کرده و آن عدم به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی در همه عرصه هاست.

سیاست های کلی و کلان نظام در طول 40 سال گذشته هیچگاه رژیم صهیونیستی را به رسمیت نشناخته اند و این یک قانون کلی و پابرجا در همه حوزه ها و زمینه ها از جمله ورزش است.

فراموش نکنیم که دستگاه ورزش یعنی وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک هیچگاه نهاد قانونگذار نیستند و به سیاست های کلی نظام همیشه پایبند و تابع خواهند بود.
بلاغ

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار