رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت که در ماه مبارک رمضان امسال در قالب طرح 30 شب 30 مسجد به افراد بالای 65 سال و معلولان خدمات دندان مصنوعی ارائه می شود.
کد خبر: ۷۴۱۸۹۳
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۷ 06 May 2019

رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت که در ماه مبارک رمضان امسال در قالب طرح 30 شب 30 مسجد به افراد بالای 65 سال و معلولان خدمات دندان مصنوعی ارائه می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر سید فرزاد جلالی افزود : در این طرح مددکار اجتماعی افراد کم توان جسمی و ذهنی ساکن روستاها را شناسایی کرده و جهت انجام رایگان خدمات دندان پزشکی تحت بیهوشی به بیمارستان آیت الله روحانی معرفی می شوند.
وی گفت که همچنین در این طرح به افراد 65 سال فاقد دندان هم به دانشکده دندانپزشکی برای دریافت دندان مصنوعی معرفی می شوند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل همچنین اعلام کرد که ماه رمضان امسال کلینیک سیار دندانپزشکی نیز طی 30 شب به ساکنان روستاها خدمات ارائه می دهد.
طرح 30 شب 30 مسجد از 10 سال پیش در دانشگاه علوم پزشکی بابل به صورت پایلوت کشوری به اجرا گذاشته شده است.
این طرح امسال با حضور بیش از 200 پزشک فوق تخصص، متخصص، پزشک عمومی، دندانپزشک، پرستار و ماما ، سخنران ( آموزش سلامت و پیشگیری )، خدمات دندانپزشکی، ترویج زایمان طبیعی ، فرزندآوری ، آزمایش فشار خون و قند خون ، ویزیت مامایی اجرا می یشود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت که امسال در این طرح متخصصان قلب و عروق ، روماتولوژی، ریه، داخلی، ارتوپدی، اطفال، عفونی، جراحی عمومی، جراحی کلیه و مجاری ادراری، مغز و اعصاب و دندانپزشک دانشگاه با حضور در مساجد، بیماران را به صورت رایگان ویزیت می کنند.
وی آموزش محور بودن و ارتقاء سطح آگاهی مردم شهر و روستا در مورد پیشگیری از بیماری های غیر واگیر را هم از دیگر برنامه های اجرایی این طرح برشمرد و افزود که این برنامه را هم اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل و کارشناسان مربوطه اجرایی می کنند.
جلالی گفت : این طرح در شهر امیرکلا و بخش بابلکنار نیز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بابل با مدیریت امام جمعه های امیرکلا و مرزیکلا و سازمان های مردم نهاد انجام می گیرد و در واقع در سال جاری به مردم بیش از 60 روستا خدمات رایگان ارائه می شود.
وی زمان آغاز اجرای این طرح را از 17 اردیبهشت اعلام کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه محوریت جمعیت روستا و محرومیت یکی از اولویت های مهم در انتخاب روستاهاست ، افزود : انتخاب روستاها براساس اعلام فراخوان از سوی دانشگاه علوم پزشکی بابل انجام شد و روستاهایی که از این طرح استقبال کردند در این طرح در ماه مبارک رمضان قرار گرفتند.
سال گذشته 6 هزار و 500 نفر در ایام ماه مبارک رمضان در طرح 30 شب 30 مسجد در بابل به طور رایگان ویزیت شدند.
دانشگاه علوم پزشکی بابل مستقل از دانشگاه علوم پزشکی مازندران هفت مرکز آموزشی و درمانی را تحت پوشش دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار