تیم ملی کشتی فرنگی ایران به مانند تیم ملی کشتی آزاد کشورمان قاطعانه بر بام آسیا ایستاد. جالب اینکه تیم ملی در سال 2018 ششم شده بود. تیم ملی کشورمان با 4 مدال طلا و ۳ برنز و کسب عنوان قهرمانی به کار خود در این مسابقات پایان دادند.
کد خبر: ۷۳۹۰۹۲
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹ 28 April 2019

به گزارش تابناک مازندران، تیم ملی کشتی فرنگی ایران به مانند تیم ملی کشتی آزاد کشورمان قاطعانه بر بام آسیا ایستاد. 

براساس این گزارش، ، مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی آسیا روزهای 7 و 8 اردیبهشت ماه در شهر شی آن چین برگزار شد که در پایان تیم ایران با 4 مدال طلای محمدرضا گرایی در وزن 72 کیلوگرم، سعید عبدولی در وزن 82 کیلوگرم، حسین نوری در وزن 87 کیلوگرم و امیر قاسمی منجزی در وزن 130 کیلوگرم و 3 مدال برنز سامان عبدولی در وزن 63 کیلوگرم، محمدعلی گرایی در وزن 77 کیلوگرم و مهدی علیاری در وزن 97 کیلوگرم با کسب 165 امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت. 

ایران با 4 مدال طلا و ۳ برنز قهرمان کشتی فرنگی آسیا شد
 

نماینده وزن97 کیلوگرم کشورمان با برتری در دیدار رده‌بندی مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در چین صاحب مدال برنز شد. روز دوم رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی بزرگسالان آسیا از صبح امروز در چین آغاز شده است که نمایندگان کشورمان در 5 وزن دوم به مصاف حریفانشان رفتند که مهدی علیاری در وزن 97 کیلوگرم با برتری مقابل حریف قزاق در دیدار رده بندی، سومین مدال برنز را برای ایران به ارمغان آورد.

در وزن 97 کیلوگرم مهدی علیاری در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر یوتا نارا از ژاپن را شکست داد. وی در دور بعد مقابل چنگ هائو چن از چین تایپه با نتیجه 9 بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد، اما در این مرحله مقابل اوزور ژوزوپبکوف، دارنده مدال برنز بازی های آسیایی از قرقیزستان با نتیجه 7 بر 5 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. علیاری در دیدار نزدیک و نفس‌گیر با نتیجه 4 بر 2 از سد علیم‌خان سیزدیکوف از قزاقستان گذشت و به مدال برنز رسید و با توجه به پیروزی کشتی‌گیر قرقیز مقابل نماینده ازبکستان در فینال این وزن، تیم ملی ایران قهرمان پیکارها شد.

پیش از این محمدرضا گرایی در 72 و سعید عبدولی در 82 کیلوگرم مدال طلا را کسب کرده بودند. مهرداد مردانی در 60 و حامد تاب در 67 کیلوگرم نیز حذف شده بودند.

شاگردان محمد بنا در روز نخست و 5 وزن اول صاحب 2 مدال طلا و 2 برنز شده بودند. حسین نوری در 87 کیلوگرم و امیر قاسمی منجزی در 130 کیلو 2 مدال طلا را برای ایران به ارمغان آورده بودند. سامان عبدولی در 63 و محمدعلی گرایی در 77 کیلوگرم نیز 2 مدال برنز کسب کرده بودند. رضا خدری هم در 55 کیلو به عنوانی بهتر از پنجمی نرسید. بدین ترتیب تیم ملی کشورمان با 4 مدال طلا و ۳ برنز و کسب عنوان قهرمانی به کار خود در این مسابقات پایان دادند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار