مدیر پیست بین المللی دیزین کرج گفت: در جریان بارش های چند روز اخیر، ارتفاع برف در برخی نقاط این پیست به بیش از 2 متر رسیده است.
کد خبر: ۷۲۸۷۱۷
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۱ 26 March 2019

مدیر پیست بین المللی دیزین کرج گفت: در جریان بارش های چند روز اخیر، ارتفاع برف در برخی نقاط این پیست به بیش از 2 متر رسیده است.

قربانعلی سولقانی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا گفت: طی سه روز گذشته 60 سانتی متر برف در دیزین بارید که موجب شد تا ارتفاع برف در برخی نقاط این پیست به بیش از 2 متر برسد.
وی اضافه کرد: به دلیل مه آلودگی و نبود دید کافی و برای پیشگیری از حوادث مسیرهای دسترسی به پیست دیزین از جمله جاده چالوس و شمشک به دیزین بسته است .
سولقانی ادامه داد: اکنون تعدادی مسافر ساکن در هتل های پیست دیزین و ساکنان بومی منطقه از قسمت های پائین این پیست به عنوان تفرج و سرگرمی استفاده می کنند.
پیست بین المللی دیزین به عنوان یکی از جاذبه های ورزشی تفریحی البرز، بزرگترین پیست ایران و خاورمیانه بوده و در فصل سرد و گرم سال میزبان رقابت های کشوری و بین المللی است.
این پیست واقع در70 کیلومتری شمال شرقی کرج دارای سه تله کابین، 2 تله سیژ، هفت تله اسکی بشقابی و یک تله اسکی چکشی است که مجهزترین پیست ایران به شمار می رود.
ارتفاع این پیست بین 2 هزار و 650 تا سه هزار و 600 متر و بهترین زمان اسکی روی برف در آن اوایل آذر تا اواخر اردیبهشت ماه است، در پیست بین المللی دیزین 2 هتل، 19 کلبه و پنج رستوران وجود دارد.
با شروع فصل سرما و ریزش برف، هر ساله شاهد برگزاری مسابقات ملی و بین المللی به میزبانی این پیست هستیم که نشان از ظرفیت های بالای پیست بین المللی دیزین دارد .
دوچرخه سواری کوهستان، تیراندازی با کمان، کایت سواری، باغ گل و گونه‌های نادر گیاهان کوهستانی از دیگر جاذبه های این پیست بین المللی است.
همچنین اسکی روی چمن، نیمه دیگر بزرگترین پیست بین المللی خاورمیانه است که در صورت آشنا کردن هر چه بیشتر جوانان به ورزش اسکی روی چمن و ظرفیت های این پیست، می توان شاهد پرورش استعدادهای جدید بود.
بهترین زمان برای اسکی روی چمن در این پیست از 15 خرداد تا 15 شهریور است و اگر برف نبارد تا مهرماه هم امکان برگزاری مسابقات اسکی روی چمن در آن وجود دارد.
بارش ها در استان البرز طی سه روز گذشته آغاز شده و تا 2 روز آینده نیز در این استان ادامه خواهد داشت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار