خبر کوتاه بود، سیل آمد و گلستان را شست. بارش‌ها با شدت بسیار زیاد، خسارات جانی و مالی را برای گلستان و مازندرانی که تحویل سال را به انتظار نشسته بودند، رقم زد. در این میان اما همه ایران برای رفع مشکل سیل‌زدگان با دل و جان پای کار آمدند.
کد خبر: ۷۲۸۲۹۲
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۸ 24 March 2019

 خبر کوتاه بود، سیل آمد و گلستان را شست. بارش‌ها با شدت بسیار زیاد، خسارات جانی و مالی را برای گلستان و مازندرانی که تحویل سال را به انتظار نشسته بودند، رقم زد. در این میان اما همه ایران برای رفع مشکل سیل‌زدگان با دل و جان پای کار آمدند.

به گزارش فارس، خبر کوتاه بود، سیل آمد و گلستان و مازندران را شست. بارش‌های با شدت بسیار زیاد خسارات جانی و مالی را برای استانهای شمالی که تحویل سال را به انتظار نشسته بود رقم زد. روستاها در محاصره سیلاب قرار گرفت. وزیر نیرو درباره سیل اخیر گفت: براساس برآوردهای اولیه کارشناسان ما سیلاب اخیر در گلستان، سیلابی با دوره بازگشت 50 سال است که حاکی از بزرگی سیل گلستان دارد.

وقوع سیل و خسارت‌های بی‌شمار آن بیش از آنکه ناشی از قهر طبیعت باشد، نتیجه فعالیت‌های ناصواب انسانی است. تخریب جنگل‌ها و مراتع، چرای بی‌رویه دام در بالادست سدها و مسدود کردن غالب رودخانه‌های کشور با دیواره‌های بتونی، انجام فعالیت‌های عمرانی غیرکارشناسی، فرسایش شدید خاک به علت خشکسالی‌های مداوم بخشی از دلایل وقوع سیلاب هاست.

پس از وقوع سیل و انتشار اخباری از مناطق سیل‌زده، نیروهای امدادی، بسیج، سپاه، هلال احمر، مسؤولان و نیروهای جهادی و خودجوش مردمی برای کمک به سیل‌زدگان استان گلستان و مازندران به مناطق آسیب‌دیده اعزام شدند و پای کار ساخت استان‌های آسیب‌دیده از سیل آمدند.

 

تشکیل قرارگاه امدادرسانی برای کمک به سیل‌زدگان

رئیس سازمان بسیج مستضعفین از تشکیل قرارگاه امداد رسانی برای کمک به سیل زدگان خبر داد و گفت: در مرحله نخست کار امدادرسانی به سیل‌زدگان را انجام می‌دهیم و مرحله دوم بازسازی منازل مسکونی است که بر اثر سیلاب تخریب شدند.

غلامحسین غیب‌پرور در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده استان گلستان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: قرارگاه امداد رسانی برای کمک به سیل زدگان استان گلستان تشکیل شده است در مرحله اول اقدامات سپاه در زمینه امداد رسانی است و از هفته آینده وظیفه مهم ما آماده سازی مناطق مسکونی مردم است.

وی تصریح کرد: بخشی از منازل مسکونی بر اثر سیل تخریب شده که باید احداث شود و برخی منازل نیازمند بازسازی است که تلاش ما کمک به مردم است.

به دنبال فرمان فرمانده معظم کل قوا اولین جلسه در سطح فرماندهان عالیرتبه نیروهای مسلح در استان گلستان تشکیل شد و قرار است بر اساس فرمان مقام معظم رهبری از امروز کارها به شکل جهشی انجام شود، از فردا حس قوی‌تری بین نیروهای کمک کننده ایجاد می‌شود تا مردم حلاوت فرمان مقام معظم رهبری را بیشتر احساس کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه مردم ما انسان‌های بسیار خوب، صبور و نجیب هستند، افزود: به دنبال فرمان فرمانده معظم کل قوا اولین جلسه در سطح فرماندهان عالیرتبه نیروهای مسلح در استان گلستان تشکیل شد و قرار است بر اساس فرمان مقام معظم رهبری از امروز کارها به شکل جهشی انجام شود، از فردا حس قوی‌تری بین نیروهای کمک کننده ایجاد می‌شود تا مردم حلاوت فرمان مقام معظم رهبری را بیشتر احساس کنند.

غیب‌پرور در خصوص وضعیت آق‌قلا و خروج آب از معابر گفت: سپاه ششمین روز است که وارد عمل شده، حجم سیلاب خیلی زیاد بوده، بازدیدی که از منطقه داشتیم بیشترین خسارت متوجه شمال شرق آق قلا بوده است برای تخلیه سیلاب خیلی نقاط را برش زدند، بخشی از راه‌آهن را برش زدند و اکنون آب در حال تخلیه است.

وی با تاکید بر اینکه کارهای امدادی و اورژانسی باید انجام شود، تصریح کرد: تعدادی از مردم در منازل هستند که باید به مکان‌های امنی که در نظر گرفته شده در گرگان انتقال پیدا کنند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: کار مهمتر از دو الی سه روز آینده آغاز خواهد شد که مرمت منازل سیل‌زدگان است بیشترین تخریب متوجه مزارع بوده است، ۲۵۰ هزار هکتار از اراضی زراعی مردم زیر آب است که میزان خسارات در برخی مناطق بیشتر و در برخی مناطق کمتر است.

 

غیب‌پرور ادامه داد: به سپاه و بسیج هفت استان ابلاغ کردیم که برای استان گلستان مخصوصا شهرستان آق‌قلا معین شوند این میزان برای استان مازندران پنج استان و برای خوزستان سه استان معین شدند.

وی گفت: نیروهای امدادی از امشب وارد منطقه می‌شوند، خیلی از اقلام و اجناس موردنیاز در راه است و بخشی از آن رسیده، بزرگترین مسئله ما اکنون مدیریت توزیع امکانات است که اگر در این زمینه موفق شویم گام بزرگی برداشته ایم.

آمادگی کامل سپاه اصفهان برای کمک به مناطق سیل‌زده

جانشین فرمانده سپاه صاحب‌الزمان استان اصفهان نیز گفت: نیروهای سپاه، بسیج و گروه‌های جهادی آماده اعزام هستند اما ظرفیت نیروی انسانی حاضر در منطقه کافی اعلام شده است.

نیروهای سپاه، بسیج و گروه‌های جهادی استان اصفهان آماده اعزام به مناطق سیل‌زده هستند اما ظرفیت نیروی انسانی حاضر در منطقه کافی اعلام شده است.

سردار مجتبی فدا افزود: با تمام توان در حال جمع‌آوری کمک برای ارسال به مناطق سیل‌زده هستیم و صبح امروز یک کامیون پتو ارسال شد.

وی تصریح کرد: از لحاظ اعزام تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز نیز آمادگی کامل داریم و در صورت درخواست به منطقه اعزام خواهند شد.

فدا در تشریح لوازم مورد نیاز گفت: پتو، کنسرو، آب معدنی، پوشاک و خشک‌بار مهم‌ترین اقلام مورد نیاز برای مناطق سیل‌زده است.

نخستین محموله کمک‌های مردمی همدان راهی مناطق سیل‌زده می‌شود

سردار مظاهر مجیدی فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود نخستین محموله کمک‌های مردمی همدان امشب راهی مناطق سیل‌زده شود گفت: بعد از ارسال این محموله نسبت به کمک‌رسانی‌های بعدی و اعزام دیگر محموله‌ها بر اساس نیاز منطقه اقدام خواهد شد.

ارسال 430 تخته پتو به سیل‌زدگان توسط یک خیر اسدآبادی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان با اشاره به ارسال 430 تخته پتو برای کمک به سیل‌زدگان توسط یک خیر اسدآبادی گفت: این کمک‌ها تحویل جمعیت هلال احمر استان همدان شد.

بهروز کارخانه‌ای با اشاره وقوع سیل در مناطق شمالی کشور اظهار کرد: جمعیت هلال احمر استان همدان نیز به مانند سایر مجموعه‌ها در حال ارسال کمک به مناطق آسیب‌دیده است.

وی با بیان اینکه تاکنون 2 هزار تخته موکت، یک‌هزار و 400 بسته مواد غذایی 72 ساعته و 120 بسته مواد غذای یک ماهه به مناطق سیل‌زده کشور ارسال شده است، گفت: در صورت نیاز منطقه باز هم نسبت به ارسال کمک‌های مورد نیاز اقدام خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان با اشاره به ارسال چهار دستگاه خودرو به مناطق سیل‌زده افزود: یکی از خودروها یک دستگاه خودروی یونیماک بود.

وی با اشاره به ارسال 430 تخته پتو برای کمک به سیل‌زدگان توسط یک خیر اسدآبادی ادامه داد: این کمک‌ها تحویل جمعیت هلال احمر استان همدان شد که به دست سیل‌زدگان رسیده است.

زلزله‌زدگان به یاری سیل‌زدگان شتافتند

مردم زلزله‌زده استان کرمانشاه وسایل مورد نیاز سیل‌زدگان استان گلستان را از کانکس‌ها و چادرهایشان آورده‌اند تا به مردمان شمال کشور کمک کنند.

مردمان کرد غرب کشور بزرگواری ملت شریفی که زمان زلزله تنهایشان نگذاشتند و ترافیکی از محبت را در جاده‌های این منطقه به تصویر کشیدند، هیچگاه فراموش نخواهند کرد.

فقط کسی که زخم خورده درد زخم را می‌فهمد، کسی که درد کشیده‌ معنی درد را خوب می‌فهمد، کسی که زندگیش آوار شده می‌فهمد که آب از سر گذشتن یعنی چی!... زلزله دردی دارد و سیل هزار درد...

 

هشت روز از زمانی که مردم استان گلستان درگیر سیل و طوفان شده‌اند می‌گذرد و روز به روز بر عمق فاجعه افزوده می‌شود، سیل علاوه برجای گذاشتن ضرر مالی، ضرر جانی نیز به خانواده‌هایی وارد کرده و آن‌ها را در روزهای نخستین آغاز سال نو، داغدار کرده است.

سیل به اندازه زلزله و شاید بیش از آن ترسناک باشد؛ اگر زلزله خشم زمین و خاک است، سیل خیزش آسمان و آب است.

این بحران سبب به زیرآب رفتن برخی از روستا‌ها و مسدود شدن جاده‌های روستایی شده، سیل به اندازه زلزله و شاید بیش از آن ترسناک باشد؛ اگر زلزله خشم زمین و خاک است، سیل خیزش آسمان و آب است.

هم‌میهمانمان در شمال کشور به کمک نیاز دارند همان کمک‌هایی که مردم زلزله‌زده غرب کشور در 21 آذرماه سال 96 نیاز داشتند؛ شمال نیز امروز تکرار جاده محبت می‌خواهد.

کمپین جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان شمال کشور در شهرهای زلزله‌‌زده استان کرمانشاه راه‌اندازی شده با همان شعار کمک به زلزله‌زگان در 2 سال گذشته؛ «هم‌وطن تا آخر با شما هستیم».
ارسال ۱۵ تن محموله غذایی به مناطق سیل‌زده گلستان

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان با اشاره به کمک‌های جمعیت هلال‌احمر استان گیلان به استان‌های شمالی اظهار کرد: یک محموله غذایی ۱۵ تنی برنج، حبوبات و کنسرو توسط جمعیت هلال‌احمر گیلان به استان گلستان ارسال‌شده است.

مهدی ولی‌پور با اشاره به کمک‌های تجهیزاتی و لجستیکی جمعیت هلال‌احمر گیلان به استان گلستان افزود: دو قایق و یک فروند بالگرد جهت امدادرسانی و کمک به مردم سیل‌زده استان گلستان در مناطق زلزله‌زده حضور دارند.

فراخوان اعلام آمادگی به پزشکان متخصص و فوق تخصص جهت اعزام به مناطق ۱۳ انجام‌شده و در صورت اعلام نیاز به مناطق سیل‌زده اعزام خواهند شد.

وی با اشاره به آماده‌باش نیروهای امدادی جهت اعزام به مناطق سیل‌زده گفت: نیروهای عملیاتی جمعیت هلال‌احمر استان گیلان جهت هرگونه کمک و امدادرسانی به مردم مناطق سیل‌زده گلستان آماده هستند اما تاکنون اعلام نیازی صورت نگرفته است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان از آمادگی جمعی از پزشکان متخصص و فوق تخصص جهت اعزام به مناطق سیل‌زده خبر داد و افزود: فراخوان اعلام آمادگی به پزشکان متخصص و فوق تخصص جهت اعزام به مناطق ۱۳ انجام‌شده و در صورت اعلام نیاز به مناطق سیل‌زده اعزام خواهند شد.

ارسال 1000 بسته غذایی از مرکزی برای مناطق سیل زده گلستان

مدیرعامل هلال احمر استان مرکزی از ارسال هزار بسته غذایی برای مناطق سیل زده استان گلستان خبر داد و اظهار داشت: بنا بر دستور سازمان امداد و نجات کشور و اعلام نیاز یک هزار بسته غذایی توسط جمعیت هلال احمر استان مرکزی به مناطق سیل زده استان گلستان ارسال شد.

محمد محمدی تصریح کرد: جمعیت هلال احمر استان مرکزی و شعب تابعه آمادگی کامل دارد در صورت نیاز استان گلستان، بسته غذایی و نیروهای عملیاتی و تیم های تخصصی به مناطق سیل زده اعزام کند اما تاکنون اعلام نیاز نشده است.

اختصاص اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای آبخیزداری مازندران و گلستان

فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه برای آبخیزداری استان گلستان و مازندران واجب است از محل صندوق توسعه ملی اعتبار اختصاص دهیم که از سال97 باقی‌مانده داریم و در سال 98 هم اختصاص پیدا می‌کند، بیان داشت: در حال حاضر یک ردیف ملی طرح مطالعه تعیین حد بستر رودخانه‌ها باقی مانده از سال 97 دارد، نقد نداریم ولی می‌توانیم اوراق را در اختیار قرار دهیم، 25 درصد باقی‌مانده است که وزیر نیرو این اعتبار را در مازندران و گلستان قرار دهد.

بسیج ظرفیت‌های سپاه برای امدادرسانی به هموطنان سیل‌زده

سخنگوی سپاه از بسیج ظرفیت‌ها و تجهیزات سپاه برای امدادرسانی و کمک به سیل‌زدگان استان گلستان

خبر داد و گفت: پایوران، بسیجیان و نیروهای وظیفه سپاه نینوا، نواحی مقاومت بسیج، تیپ مردم پایه نینوا ، یگان ۶۰ زرهی عمار یاسر و تیپ ۴۵ مهندسی جوادالائمه نیروی زمینی سپاه پس از وقوع سیل با حضور در منطقه به سرعت امدادرسانی در راستای نجات گرفتاران در سیل و جلوگیری از بروز خسارات بیشتر را آغاز کردند.

سخنگوی سپاه: واحدهای مهندسی، پشتیبانی و لجستیک سپاه نیز با بکارگیری ماشین آلات و تجهیزات راهسازی و مهندسی اعم از جرثقیل، کشنده، لودر، بلدوزر ، پل کش و کامیونت اقدام به بازگشایی محورهای مواصلاتی و تخلیه مردم و نجات گرفتار در سیل کردند.

سردار رمضان شریف با بیان اینکه تعدادی قایق موتوری نیز برای امدادرسانی به گرفتار ماندگان در سیل در شهرستان آق‌قلا مورد استفاده قرار گرفت، تصریح کرد: واحدهای مهندسی، پشتیبانی و لجستیک سپاه نیز با بکارگیری ماشین آلات و تجهیزات راهسازی و مهندسی اعم از جرثقیل، کشنده، لودر، بلدوزر ، پل کش و کامیونت اقدام به بازگشایی محورهای مواصلاتی و تخلیه مردم و نجات گرفتار در سیل کردند.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه مردم یاری نیز جابجایی، انتقال و اسکان سیل زدگان در نقاط امن و نیز توزیع بیش از ۲۵۰۰ پرس غذای گرم و لوازم و ملزومات گرمایشی توسط سپاه نینوای استان گلستان انجام پذیرفت.

بکارگیری امکانات انسانی و لجستیکی نیروهای مسلح برای کمک به سیل‌زدگان گلستان

ستاد کل نیروهای مسلح در اطلاعیه‌ای از حضور گسترده نیروهای نظامی و انتظامی برای کمک به سیل‌زدگان استان گلستان خبر داد؛ در این اطلاعیه، ضمن اظهار تأسف از مشکلات ایجاد شده برای هموطنان استان گلستان ، تاکید شده است: نیروهای مسلح اعم از ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و بسیج در کنار سایر دستگاه‌های امدادی تمام امکانات انسانی، لجستیکی و بالگردی خود را به کار خواهند گرفت، تا خسارات ناشی از سیل را کنترل و به حداقل برسانند.

 

توزیع ۴۰۰ سبد کالای آستان قدس بین سیل‌زدگان مازندران

معاون امداد مستضعفین و محرومیت زدایی نمایندگی آستان قدس رضوی مازندران در مورد اقدامات انجام شده این نمایندگی در استان مازندران بعد از وقوع سیل گفت: خادمیاران رضوی استان مازندران از همان ساعات اولیه به صورت داوطلبانه وارد میدان شدند.

 

رضا آزادی‌کناری اظهار کرد: ورود خادمیاران رضوی استان مازندران در شهرستان‌های نکا، میاندرود، ساری، سیمرغ و بابلسر از همان دقایق و ساعات اولیه سیل بوده است که بلافاصله کمک و امدادرسانی را در دستور کار قرار دادیم.

وی با اعلام اینکه در برخی از روستاها کمک نقدی و توزیع سبد کالا در دستور کار قرار گرفت افزود: روستاهای امامیه نکا، تالارپشت سیمرغ و شهر کیاکلا از این کمک‌ها بهره‌مند شدند.

دست یاری مردم بام ایران برای کمک به سیل‌زدگان

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) از آمادگی قرارگاه شهید جعفری جهت رسیدگی به سیل زدگان استان گلستان خبر داد و گفت: این قرارگاه با مسؤولیت مشترک نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری، استاندار استان و فرماندهی سپاه قمرحضرت قمر بنی‌هاشم (ع) فعالیت می‌کند.

ارسال 1400 بسته غذایی از زنجان به سیل‌زدگان استان‌های شمالی

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان به اقدام دیگر هلال احمر در راستای کمک به سیل‌زدگان اشاره کرد و افزود: در همین راستا یک هزار و 400 بسته اقلام غذایی طی 72 ساعت گذشته از سوی جمعیت هلال احمر استان زنجان به مناطق سیل زده ارسال شده است.

وی با بیان اینکه این اقلام شامل برنج، روغن، انواع کنسرو، اقلام زیستی برای کمک‌رسانی به سیل‌زدگان است، گفت: همچنین حساب هلال‌احمر نیز آماده جمع‌آوری کمکهای مردمی در این حوزه است همچنین در صورت نیاز تیم‌های درمان اضطراری و پزشکان داوطلب جمعیت هلال احمر این استان آماده کمک به هموطنان و آسیب دیدگان در استان‌های شمالی کشور و سیل‌زدگان هستند.

جمع‌آوری کمک‌های مردمی از سمنان برای سیل‌زدگان

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان خاطرنشان کرد: در سراسر استان پایگاه‌های بسیج مساجد و محلات نیز آماده دریافت کمک‌های غیرنقدی هستند که بیشترین نیاز پتو و مواد غذایی کنسروی برای مردم مناطق سیل‌زده است.

دوست‌محمدیان با درخواست از عموم مردم برای کمک به هم‌وطنان در استان‌های سیل‌زده به‌ویژه استان همسایه گلستان تصریح کرد: تلاش ما این است تا بتوانیم در کمترین زمان ممکن کمک‌های هم‌استانی‌های سمنانی را به مناطق سیل‌زده ارسال کنیم و دست یاری و همراهی به‌سوی همه در این ایام نوروز برای کمک داریم.

اعزام تیم‌های تخصصی امداد در سیلاب از البرز به گلستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان البرز از اعزام پنج تیم تخصصی 25 نفره مقابله با سیلاب از استان البرز به گلستان خبر داد و گفت: منتظر دستور و ابلاغیه سازمان امداد و نجات برای کمک رسانی به سیل زدگان هستیم.

ناصر چرخساز با بیان اینکه 72 ساعت گذشته ابلاغیه سازمان امداد و نجات اعلام شده است، اضافه کرد: طبق ابلاغیه سازمان امداد و نجات جمع آوری کمک های مردمی را آغاز کرده و تا کنون 500 بسته غذایی جمع آوری شده است.

وی بیان کرد: مقرر شد تا پنج تیم سیلاب به استعداد 25 نفر سازماندهی شده به منطقه سیل زده اعزام شوند، این تیم های امدادی با خودرو های کمک دار و تجهیزاتی همچون پمپ های لجن کش به منطقه انجام خواهد شد.

ارسال اولین مرحله کمک‌های مردمی اردبیل به مناطق سیل‌زده کشور

مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با اشاره به جمع‌آوری اقلام مورد نیاز سیل‌زدگان شمال کشور، گفت: ظهر فردا تمامی این اقلام به همراه تعدادی از همکاران به استان مازندران ارسال می‌شود.

علی پیرجاهد افزود: کمک‌های غیرنقدی شامل نیازهای ضروری سیل‌زدگان عزیز از جمله اقلام گرمایشی، پتو، پوشاک، خوراکی‌های فاسد نشدنی و ... است که اولین محموله از این کالاها هم‌اکنون در شهرستان پارس‌آباد در حال بارگیری است.

اردبیل: کمک‌های غیرنقدی شامل نیازهای ضروری سیل‌زدگان عزیز از جمله اقلام گرمایشی، پتو، پوشاک، خوراکی‌های فاسد نشدنی و ... است که اولین محموله از این کالاها هم‌اکنون در شهرستان پارس‌آباد در حال بارگیری است.

وی ادامه داد: شامگاه امروز نیز بارگیری اقلام امدادی برای ارسال به استان مازندران از شهرستان‌های بیله‌سوار و گرمی انجام خواهد شد.

وی بیان داشت: صبح امروز نیز یک تریلی آب معدنی بسته‌بندی شده از شهرستان سرعین بارگیری و به اردبیل ارسال شده که انشاالله ظهر فردا(دوشنبه) تمامی این اقلام به همراه تعدادی از همکاران به استان مازندران ارسال می‌شود.

جمع‌آوری کمک‌های مردمی در ۳۵ ایستگاه هلال‌احمرخراسان جنوبی

محمدرحیم شهریاری مدیرعامل جمعیت احمر خراسان‌جنوبی اظهار داشت: با توجه به وقوع سیل در استان‌های شمالی و کمک به سیل‌زدگان مردم از طریق شماره‌گیری*780*112# و شماره‌حساب 99999 نزد کلیه بانک‌ها می‌توانند واریز وجوهات برای کمک به مردم سیل‌زده از طریق هلال‌احمر را داشته باشند.

وی افزود: 23 پست ایمنی و سلامت نوروزی در مبادی ورودی خراسان‌جنوبی و 12 خیمه در سطح استان آماده دریافت کمک‌های مردمی هستند و بیشتر کمک‌های نقدی مورد نیاز است چراکه بعد از فروکش کردن آب نیاز مالی برای کمک و سازندگی وجود دارد.

روایت امدادرسانی بسیج به سیل‌زدگان شرق مازندران

در حالی که 6روز از بارش شدید باران و برف را در نقاط مختلف استان مازندران و شهرستان‌های شرق استان در نکا، گلوگاه و بهشهر پشت سر می‌گذاریم؛ امدادرسانی دوباره بسیج به داد مردم رسید.

اگر چه وجود گروه‌های امدادی و خدمات‌رسان از بدو بارش باران و برف در نقاط مختلف استان مازندران چشم‌گیر بوده است؛ اما کمک‌رسانی نیروهای بسیج و سپاه به آسیب دیدگان برف روستاهای هزارجریب شرق مازندران در این حادثه غیر مترقبه برای مردم ماندگار شد.

تمامی امکانات و ظرفیت‌های سپاه برای امدادرسانی به هموطنان سیل‌زده در استان مازندران و به خصوص شرق مازندران بسیج شد و فرماندهان سپاه ناحیه نکا، بهشهر و گلوگاه از همان ساعات اولیه وارد صحنه شده و برای رفع مشکلات تلاش کردند.

وام‌های ارزان‌قیمت در اختیار سیل‌زدگان قرار گیرد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وام‌های معیشتی باید ظرف روزهای آینده در اختیار سیل‌زدگان قرار گیرد، خاطرنشان کرد: بانک‌ها نهایت همکاری را با سیل‌زدگان مازندران داشته باشند.

علی لاریجانی در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده مازندران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه به استاندار مازندران گفته است هرچه زودتر یک برآوردی از خسارت‌های سیل به استان انجام شود، اظهار کرد: باید تمام بخش‌هایی که خسارت دیدند گزارش این خسارت را تهیه کنند.

 

وی با بیان اینکه برای سیل‌زدگان مازندران از سوی دولت باید بسته‌های حمایتی در نظر گرفته شود، افزود: وام‌های ارزان قیمت در روزهای جاری باید در اختیار سیل‌زدگان مازندران قرار گیرد تا اشتغال آنها فعال شود.

دستور رئیس مجلس برای تنظیم طرح جامع رودخانه

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی گفت: لاریجانی رئیس مجلس دستور داد طرح جامعه رودخانه در مازندران تنظیم شود که بتوانیم اعتبار ویژه‌ای را برای این طرح بگیریم.
محمد دامادی با اشاره به اینکه مشکل سیل‌های چندین ساله مازندران، فراموشی این استان بعد از سیل است، اظهار کرد: باید لایروبی رودخانه اتفاق بیفتد، دهانه پل‌هایی که دچار گرفتگی شده است باز و ساماندهی رودخانه انجام شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار