ببر مازندران (ببرِ هیرکانی، ببرِ کاسپین یا تورانی) یکی از زیرگونه‌های ببر بود که در ناحیه گسترده‌ای از غرب چین تا سواحل دریای سیاه شامل آسیای میانه، قفقاز و شمال ایران زندگی می‌کرد که متاسفانه حدود نیم قرن پیش در ایران منقرض شد.
کد خبر: ۷۲۴۴۷۱
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۷ 11 March 2019

به گزارش تابناک مازندران، ببر یکی از گربه سان های بزرگ و زیبا در جهان می باشد که انواع مختلفی دارد که یکی از نژاد های آن در گذشته در مازندران حضور داشته است که عکس هایی از آن نیز موجود است. ببرها حیوانات بسیار درنده و وحشی می باشند که در شکار بسیار قوی عمل می کنند. در زیر تصاویر زیبا از این ببرهای بزرگ و ترسناک رو برای شما مهیا کردیم که از آنها می توانید برای پروفایل نیز استفاده کنید.

ببر ( Panthera Tigris ) بزرگترین جانور از تیره گربه ایان و از حیوانات قوی است که طول قامت آن تا ۳٫۳ متر و وزن آن تا ۳۰۶ کیلوگرم می‌رسد. مهم ترین مشخصه این جانور، خط‌های عمودی تیره روی خز قرمز-نارنجی آن است که در ناحیه زیرین روشن تر است. این جانور دارای بدنی عضلانی و پاهایی بسیار نیرومند است.لازم است تا محیط زندگی ببر فضای بزرگی باشد تا نیازهای شکار آن را برطرف کند این خلق ببرها باعث شده تا در مناطق پرجمعیت، آن‌ها با انسان دچار مشکلات جدی شوند.
ببر مازندران

ببر مازندران (ببرِ هیرکانی، ببرِ کاسپین یا تورانی) یکی از زیرگونه‌های ببر بود که در ناحیه گسترده‌ای از غرب چین تا سواحل دریای سیاه شامل آسیای میانه، قفقاز و شمال ایران زندگی می‌کرد و حدود نیم قرن پیش در ایران منقرض شد. ببر هیرکانی در دوران حیات خود در کنار ببر سیبری و ببر بنگال از بزرگترین گربه‌سانان دنیا بودند. این ببرها به طور کلی کوچکتر و سبکتر از ببر سیبری بودند و بزرگتر از بقیه انواع ببر بودند. در ترکستان ببرهای نر به طول بیش از دو متر می‌رسیدند و یک مورد با طول ۲۷۰ سانتیمتر هم گزارش شده‌است. ماده ها کوچکتر بوده و معمولاً بین ۱۶۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر طول داشتند. حداکثر وزن این زیرگونه ببر به ۲۴۰ کیلو می رسید.

برچسب ها: ببر مازندران
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار