فردی که با حفر یک تونل تقریبا 70 متری منتهی به مسیر لوله اصلی انتقال سوخت از پالایشگاه نفتی "شهر ری " به سمت استان مازندران ، اقدام به سرقت فرآورده های نفتی می کرد در پاکدشت دستگیر شد.
کد خبر: ۷۰۱۱۰۰
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۷ 08 January 2019

فردی که با حفر یک تونل تقریبا 70 متری منتهی به مسیر لوله اصلی انتقال سوخت از پالایشگاه نفتی "شهر ری " به سمت استان مازندران ، اقدام به سرقت فرآورده های نفتی می کرد در پاکدشت دستگیر شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سردار " عبدالرضا ناظری" اظهار داشت : در پی اطلاع از فعالیت مخفیانه فردی در زمینه قاچاق سوخت در یک زمین محصور شده با دیوار واقع در روستای گلزار از توابع شهرستان "پاکدشت" بررسی دقیق موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی با بیان اینکه با تحقیقات مقدماتی پلیس ، هیچ گونه شواهدی مبنی بر ورود سوخت به این زمین محصور شده مشاهده نشد اما بارگیری مقادیر زیادی سوخت از این محل قابل تأمل بود، افزود: ماموران با هماهنگی مقام قضایی و حضور کارشناسان شرکت نفت، در بازرسی از محل متوجه قاچاق سوختی شدند که با سرقت عجیبی همراه بود.
سردار ناظری تصریح کرد: در بازرسی از این مکان ، یک تونل تقریبا 70 متری منتهی به لوله اصلی انتقال فرآورده های نفتی که از پالایشگاه نفتی "شهر ری " به سمت استان مازندران در زیر زمین حفر شده بود، کشف شد.
وی با بیان اینکه متهم با استفاده از شگردهای خاص و تخصصی با نصب فلکه 4 اینچ کلاس 450 در مسیر این خط لوله اقدام به سرقت و قاچاق گازوئیل و سایر فرآورده های نفتی می کرد،گفت: این خط لوله بنا به نیاز استان مقصد در هر مقطعی سوخت مورد نیاز از قبیل نفت ، گازوئیل و سایر سوخت ها پمپاژ می کرد.
سردار ناظری خاطرنشان کرد : متهم در تحقیقات مقدماتی به همدستی با 2 نفر دیگر در سرقت از منابع ملی اعتراف و بیان کرد که بیش از 4 ماه این فعالیت مجرمانه را انجام داده است.
فرمانده انتظامی شرق استان تهران با اشاره به اینکه ارزش ریالی این سرقت توسط کارشناسان در حال محاسبه است، بیان کرد: در این رابطه متهم اصلی دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار