مرکز درمانی تخصصی ناباروري حضرت فاطمه الزهرا (س) با تشکیل حدود 20000 پرونده در طی بیست سال خدمات بی نظیري را ارئه می نماید و جزء مراکز صاحب نام در بین مراکز ناباروري در سطح کشور می باشد.
کد خبر: ۶۷۶۲۱۴
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵ 04 November 2018

 به گزارش تابناک مازندران،  دکتر صدیقه اسماعیل زاده رئیس بیمارستان فاطمه الزهرا (س) از مراجعین بیماران سراسر کشور به این بیمارستان خبر داد.

مرکز فاطمه الزهرا (س) بابل تنها مرکز درمانی تخصصی ناباروري دولتی مستقل کشور
 


وی گفت: مرکز درمانی تخصصی ناباروري حضرت فاطمه الزهرا (س) از واحدهاي تابعه دانشگاه علوم پزشکی بابل می باشد، این مجموعه در سال 1371 به همت والاي آقاي حاج سید مهدي کابلی، احداث و توسط دانشگاه علوم پزشکی بابل تجهیز گردید.
دکتر صدیقه اسماعیل زاده با ذکر این نکته که این مرکز را به عنوان تنها مرکز درمانی تخصصی ناباروري دولتی مستقل کشور می باشد، عنوان کرد: مرکز درمانی تخصصی ناباروري حضرت فاطمه الزهرا (س) با تشکیل حدود 20000 پرونده در طی بیست سال خدمات بی نظیري را ارئه می نماید و جزء مراکز صاحب نام در بین مراکز ناباروري در سطح کشور می باشد.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرد:

فعالیت تخصصی بخش نازایی مرکز از سال 1375 شروع و با ارتقاء تجهیزات و افزایش مراجعه کنندگان درمان نازایی با روشIO تحریک تخمک گذاري، IUI تلقیح داخل رحمی، IVF لقاح داخل آزمایشگاهی از سال 1377، ICSI تزریق داخل سیتوپلاسمی اسپرم از سال 1379 مشغول ارائه خدمت می باشد.
وی یاد آور شد: بیمارستان فاطمه الزهرا(س) سالیانه پذیراي زوج هاي نابارور از اقصی نقاط کشور به ویژه استان هاي همجوار گلستان ، تهران ، گیلان ، سمنان و..... می باشد .
رئیس مرکز فاطمه الزهرا (س) بیان کرد: این مرکز در سال 96 توسط هیات امناي ارزي وزارت بهداشت به بروزترین تجهیزات در زمینه آزمایشگاه IVF و اتاق عمل نازایی مجهز شد و در حال حاضر این مرکز داراي 35 تخت مصوب می باشد
وی با اشاره به اینکه این بیمارستان دارای بخشهای بستری، اتاق عمل، آزمایشگاه، نازایی و مشاوره می باشد، گفت : از دیگر امکانات این مرکز، درمانگاهها تخصصی و فوق تخصصی نازایی زنان، ناباروری مردان، درمانگاه سقط مکرر، درمانگاه آندومتریوز، درمانگاه مشاوره اختلالات روابط زناشوئی، درمانگاه تغذیه و درمانگاه مدیریت استرس ناباروری بوده است.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل اذعان داشت:

مرکز تحقیقات بهداشت باروري و ناباروري، در حال انجام تحقیق و پژوهش و انجام پروژه هاي تحقیقاتی بالینی و پایه در حیطه بهداشت باروري می باشد.
وی اضافه کرد: مرکز درمانی تخصصی ناباروري و باروري فاطمه الزهرا(س) وابسته به دانشگاه علوم پزشکی بابل با امکانات و تجهیزات پیشرفته و حمایت هاي مالی دولت در قالب طرح حمایتی و طرح برکت در خدمت هشهریان گرامی می باشد.
دکتر اسماعیل زاده با اشاره به اینکه طرح حمایتی 85% وزارت بهداشت بعنوان طرح حمایتی زوجین نابارور در این مرکز اجرایی شد، تصریح کرد: این طرح حمایتی از سوي دبیر خانه ستاد تحول نظام سلامت وزارت بهداشت برای بیمارن جهت هزینه اتاق عمل پانکچر و انتقال جنین فریز و دو بار IUI در ﺳﺎل ﻗﺎﺑﻞ ﭘﺮداﺧﺖ اﺳﺖ.
این مسئول با اشاره به اینکه تاکنون 1857 زوج از اﯾﻦ ﻃﺮح اﺳﺘﻔﺎده ﻧﻤﻮدﻧﺪ، ادامه داد: زوجینی که زیر 42 سال دارند و یک نفر از زوجین تابعیت ایرانی داشته باشد و در صورتیکه با داشتن فرزند بتواﻧﻨﺪ برای بعدي اقدام کنند شامل دریافت خدمات از طرح حمایتی 85% می شوند.
وی در همین راستا بیان داشت: طرح برکت از سوي دفتر نهاد مقام معظم رهبري با سیاست فرزند آوري جهت ارتقا ء نرخ باروري و رفع مشکل مالی بیماران روستایی نیازمند و کم درآمد ، از مهر 94 در این مرکز اجرا گردید.
رئیس مرکز فاطمه الزهرا (س) اظهار داشت: تاکنون حدود 1000 پرونده فرستاده شد که 659 نفر توسط بنیاد طرح برکت تایید و 113 نفر باردار شدند.
وی همچنین افزود: زوجینی که فرزندي نداشته باشند و حداقل 6 ماه ساکن روستا باشند و همچنین خانم حداکثر 35 سال داشته باشد می توانند از این طرح استفاده نمایند.
دکترصدیقه اسماعیل زاده ادامه داد : این طرح ها با تلاش مسئولین، متخصصین و همکاران محترم در این مرکز ادامه دارد که با استقبال چشمگیر زوج هاي نابارور مواجهه و منجر به افزایش تعداد مراجعین به مرکز شده است.
رئیس بیمارستان فاطمه الزهرا(س) اذعان داشت :

با توجه به استقبال روز افزون مردم شریف استان مازندران و استانهاي همجوار و حضور پزشکان متخصص و فوق تخصص در درمانگاه فوق تخصصی ، ضرورت توسعه مرکز از نظر مکانی کاملا محسوس می باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار