ملی پوش ایرانی آمیان فرانسه در تمرینات تیم ملی رابطه خوبی با رامین رضاییان ندارد.
کد خبر: ۶۶۵۰۷۴
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۳ 08 October 2018

 به گزارش فرتاک ورزشی،

بی‌شک بی‌نظیرترین و مهیج‌ترین صحنه این هفته از لاشامپیونه، ضربه استثنایی سامان قدوس بود. ستاره ایرانی آمیان، ضربه‌ای روانه دروازه دیژون کرد که شبیه ضربات سوباسا در کارتون فوتبالیست‌ها بود. قدرت شوت او به قدری بود که توپ کات عجیبی برداشت. قاعدتاً ضربه باید به سمت چپ دروازه دیژون می‌رفت، اما سر از سمت راست درآورد. سامان بعد از بازی لبخندی زد و به خبرنگار اکیپ گفت: «می‌خواستم شانسم را روی شوتزنی امتحان کنم و... خب گل شد.» زمان آن رسیده که سامان قدوس در تیم ملی تبدیل به مهره فیکس شود. بعد از جام جهانی روسیه و با توجه به کیفیت خوبی که سامان نشان داد، خیلی‌ها به انتقاد از کارلوس کی‌روش پرداختند و اعتقاد داشتند باید بیشتر به او میدان می‌رسید. در آن روز‌ها سامان هم توقع داشت بیشتر بازی کند ولی کارلوس در هر سه مسابقه تصمیم گرفت از ابتدا او را در ترکیب ثابت ایران قرار ندهد. در همان روز‌ها وقتی از قدوس در این باره سؤال کردیم، گفت: «واقعاً فرقی ندارد یک دقیقه بازی کنم یا ۵ دقیقه. مهم این است که پیراهن ایران را بپوشم، چون برایم افتخار بزرگی است.» وقتی خبرنگاری سوئدی پیش از جام جهانی از کی‌روش درباره قدوس پرسید، سرمربی تیم ملی پاسخ داد: «سامان نیاز به زمان بیشتری دارد. او تازه به تیم ملی ملحق شده و طبیعتاً برای جا افتادن در تیم، فرصت بیشتری می‌خواهد.»
در جام جهانی ظاهراً کارلوس هم متوجه شده بود توقع این است که سامان بازی کند. به همین دلیل خودش در یکی از روز‌ها این بازیکن را کنار کشید و به او گفت: «همان‌طور که قبلاً هم گفته‌ام تو تازه به تیم آمده‌ای و کم‌کم باید در ترکیب جا بیفتی. من در جام ملت‌ها به بازیکنی مثل تو فرصت بیشتری خواهم داد. در واقع آنجا تو از مهره‌های ثابت من هستی.» سامان خیلی زود متوجه شده بود کارلوس دقیقاً از چه چیزی حرف می‌زند. هر چند کل تیم به راحتی او را پذیرفتند و در چشم به هم زدنی در دل بچه‌ها جا باز کرد ولی یکی مثل رامین رضاییان، رابطه خوبی با این بازیکن نداشت. این دو با هم به اختلاف خوردند و نزدیک بود حتی کارشان به درگیری فیزیکی بکشد. رضاییان کلاً بازیکن خوش‌اخلاقی نیست و رفتارش با همه بازیکنان فرق دارد. او یک بار با سامان در تمرین و یک بار هم خارج از زمین به مشکل خورد. ظاهراً بحث رامین این بوده که، چون قدوس تازه آمده، نه باید کاشته بزند و نه در صف، جلوتر از او قرار بگیرد؛ مثلاً در صف عکاسی فیفا! آنجا رامین جلوی سامان ایستاد تا مثلاً به تازه‌وارد تیم نشان دهد باید عقب‌تر از او قرار بگیرد. سامان هم که در یک لحظه داغ کرد، خطاب به او گفت: «مگر اینکه از روی جنازه‌ام رد شوی و جلوتر از من بروی!» بعد رضا گوچی هم وارد این دعوا شد. او طرف سامان بود، چون از رامین قبلاً چیز‌های دیگری هم دیده بود، همین‌طور اشکان دژاگه. در یکی از جلسات تمرینی که باز هم رامین به سامان گیر داده بود، رضا گوچی در یک صحنه طوری مدافع راست تیم را زد که حساب کار دستش بیاید.
حالا سامان به تیم ملی بازمی‌گردد ولی رامین رضاییان خط خورده؛ بازیکنی که معتقد بود تازه‌وارد‌ها باید پشت سرش بایستند. بی‌شک با عملکردی که قدوس در لاشامپیونه داشته، نگاه کارلوس کی‌روش هم به این بازیکن متفاوت شده است. او می‌تواند قدوس را همه کاره تیم ملی کند، چون این بازیکن نشان داده لیاقتش را دارد. طبیعتاً با کیفیتی که قدوس داشته، حالا اشکان دژاگه و مسعود شجاعی هم شانس کمتری برای بازی خواهند داشت. قدوس با قدرت بازیسازی و همین‌طور شوتزنی خود قطعاً می‌تواند خیلی از مشکلات ایران را در بخش تهاجمی حل کند. باید منتظر ماند و دید آیا کی‌روش به قولش عمل می‌کند یا نه؟
گل سامان سوژه تیم ملی
گل زیبای سامان قدوس در لیگ فرانسه، در اردوی تیم ملی هم دست به دست چرخید. این گل آنقدر زیبا بود که بازیکنان تیم ملی هم آن را برای هم فوروارد کنند و به تعریف و تمجید از این گل بپردازند.
قدوس در پاری‌سن‌ژرمن؟!
سامان قدوس خیلی زود توانست توانایی‌های خود را در لیگ فرانسه و باشگاه آمیان نشان دهد. او یا گل می‌زند و یا گل می‌سازد. حتی توانسته در اولین ماه حضورش، بازیکن ماه این باشگاه هم شود. سامان وقتی به فرانسه رفت گفت: دوست دارد به باشگاه بزرگی، چون پاری‌سن‌ژرمن هم ملحق شود. او با عملکردی که داشته بی‌شک در تیررس این باشگاه و دیگر باشگاه‌های بزرگ فرانسه خواهد بود. اگر سامان را در نیم‌فصل در باشگاه بزرگتری دیدید تعجب نکنید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار