رئیس جهاد کشاورزی آمل با اشاره به اینکه سیل اخیر گزانه و گزنک حدود 800 میلیون تومان خسارت به این منطقه وارد کرد، گفت: به دنبال پیگیری این موضوع در شهرستان و استان هستیم.
کد خبر: ۶۵۲۶۸۶
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۴ 08 September 2018

 محمد اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به میزان خسارت وارده سرما و برف در فروردین ماه به باغات لاریجان، اظهار کرد: میزان خسارت وارده به بعضی محصولات در برخی مناطق میان 50 تا 90 درصد خسارت دیدند.

وی با بیان اینکه لاریجان از مناطق مهم تولید محصولات سیاه ریشه در استان مازندران به شمار می‌رود، گفت: لاریجان در تولید برخی محصولات مانند سیب و گیلاس رتبه اول از لحاظ تولید را دارد.

 

رئیس جهاد کشاورزی آمل با بیان اینکه برف فروردین ماه در لاریجان باعث شد تا بیش از 36 هزار تن محصول از بین برود، تاکیدکرد: برآورد خسارت برف فرودین ماه در لاریجان بالغ بر 115 میلیارد تومان است.

این مسئول با اشاره به اینکه این خسارت ضربه سنگینی بر باغداران لاریجان وارد کرد، افزود: در بازدید این هفته مدیران استانی از لاریجان مقرر شد تا باغدارانی که بدهکاری بانکی ندارند برای آنها از 7 تا 10 میلیون تومان تسهیلات کم بهره در نظر گرفته و باغداران بدهکار نیز بخشی از بدهی آنها پرداخت شود.

اسلامی تاکید کرد: براساس مصوبه دولت، باغداران خسارت دیده مهلت تنفس دو ساله برای پرداخت تسهیلاتی که دریافت کردند را دارند.

وی با اشاره به حضور 2 هزار و 300 بهره‌بردار باغی در لاریجان اظهار کرد: 400 نفر از آنها بدهکار بانکی بودند که لیست آنها برای بانک‌ها ارسال و یک هزار و 900 نفر دیگر تسهیلات کم بهره دریافت می‌کنند.

رئیس جهاد کشاورزی آمل با بیان فاز دوم تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی به زودی ابلاغ می‌شود، ادامه داد: پس از وقوع حوادث اخیر به دنبال تخصیص ردیف اعتبار ویژه برای لاریجان در جهت تقویت باغداران و مشاغل دیگر هستیم.

اسلامی در پایان با اشاره به اینکه سیل اخیر گزانه و گزنک حدود 800 میلیون تومان خسارت به این منطقه وارد کرد، گفت: به دنبال پیگیری این موضوع در شهرستان و استان هستیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار