مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران گفت: طی چهار ماه سالجاری ۲۸ نفر (همگی مرد) در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه بامدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد کاهش داشت.
کد خبر: ۶۵۱۵۲۹
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲ 05 September 2018

مرگ ۲۸ نفر در حوادث کار چهار ماه سالجاریبه گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان مازندران، مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران گفت: طی چهار ماه سالجاری ۲۸ نفر (همگی مرد) در حوادث ناشی از کار جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه بامدت مشابه سال قبل ۱۸ درصد کاهش داشت.

عباسی تصریج کرد: بیشترین آمار تلفات حوادث کار در شهرستان‌های آمل و ساری هر کدام با ۶، بابلسر، تنکابن، نوشهر هر کدام با ۳ مورد فوتی ثبت شده است.

وی افزود: همچنین بر اساس این گزارش طی چهار ماه سالجاری بیشترین آمار تلفات در اردیبهشت و تیرماه هر کدام با ۹ فوتی گزارش شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران ادامه داد: از این تعداد ذکر شده ۲۶ نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند.

وی تصریح کرد: سنین ۳۱ تا ۴۰ سال با ۱۰ مود دارای بیشترین فوتی و بیش از ۶۱ سال با ۲ فوتی کمترین آمار را داشتند.

عباسی خاطرنشان کرد: بر اساس این گزارش در سال‌های متوالی عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی و پس از آن برق گرفتگی و اصابت جسم سخت است به نحوی که در چهار ماه سالجاری ۱۲ مورد مرگ‌های ناشی از حوادث کار به دلیل سقوط از بلندی و ۸ مورد نیز برق گرفتگی، ۳ مورد اصابت جسم سخت و ۵ مورد هم سایر موارد می‌باشد.

گفتنی است بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان تعداد ۳۰۲ نفر مصدوم (۲۸۷ مرد و مابقی زن) ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد افزایش داشت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار