عده ای دلیل کمبود بنزین و تعطیلی جایگاه سوخت را اختلال در کار کامیون‌داران انتقال دهنده بنزین و نرخ کرایه پایین آن می‌دانند و برخی می‌گویند به دلیل احتمال سهمیه بندی شدن بنزین جایگاه‌های مختلف کمبود به وجود آمده است اما در این میان متصدی یکی از جایگاه‌های شهر محمودآباد نظر متفاوتی دارد و آن را شایعه افزایش درآمد جایگاه‌ها می داند و علت آن را هجوم مردم به مخازن و خالی شدن زود به زود آنها می داند.
کد خبر: ۶۳۸۱۴۲
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۸ 02 August 2018

به گزارش تابناک مازندران، کمبود بنزین در برخی شهرهای مازندران محسوس است؛ در شهرهای فریدونکنار، بابلسر، سرخرود، قائم‌شهر و محمودآباد به سختی پیدا می شود و مردم برای تامین سوخت یا باید به شهرهای مجاور بروند و یا اینکه در صف های طولانی منتظر بمانند.
براساس این گزارش، در این میان نیز عده‌ای از این موضوع سوء استفاده کرده و یا از ترس بی بنزینی به جایگاه‌ها هجوم آورده‌اند؛ همین موضوع نیز مزید برعلت شده و بر کمبود بنزین در جایگاه‌ها دامن زده و برخی جایگاه‌ها را به تعطیلی کشانده است و مردم این استان را آواره و در به در این و آن شهر برای یافتن بنزین.

برخی، دلیل کمبود بنزین و تعطیلی جایگاه سوخت را اختلال در کار کامیون‌داران انتقال دهنده بنزین و نرخ کرایه پایین آن می‌دانند و برخی می‌گویند به دلیل احتمال سهمیه بندی شدن بنزین جایگاه‌های مختلف کمبود به وجود آمده است اما در این میان متصدی یکی از جایگاه‌های شهر محمودآباد نظر متفاوتی دارد و آن را شایعه افزایش درآمد جایگاه‌ها می داند و علت آن را هجوم مردم به مخازن و خالی شدن زود به زود آنها می داند.

بر اساس آنچه که خبرنگاران در شهرهای مازندران گزارش داده‌اند به نظر می رسد فعلا مشکل تامین سوخت در شرق مازندران حل شده و حالا شهرهای مرکزی مازندران درگیر این موضوع شده‌اند.

از بابلسر خبر رسیده در جایگاه سوخت دریاکنار صف‌ شدید بنزین ایجاد شده و خبرنگاری از فریدونکنار گزارش داده است که بنزین در این شهرستان حدود 4 ساعته تمام شده بود و مردم در صف‌های طولانی منتظر توزیع مجدد بنزین از سوی جایگاه‌داران بودند.

 

غلامرضا عزیزی یک شهروند فریدونکناری با اشاره به اینکه حدود 20 دقیقه است در صف بنزین قرار داریم، گفت: برای تامین سوخت وسیله نقلیه‌ام به جایگاه توزیع سوخت بنزین سرخرود و حاجی‌کلای سفلی نیز رفتم اما خبری از بنزین نبود و جایگاه تعطیل شده بود.

 

ذکریا سمایی یکی از هنرمندان فریدونکناری نیز که در صف بنزین این شهرستان منتظر بود با بیان اینکه از روز گذشته تا به امروز بنزین نداشته‌ایم، تصریح کرد: چند شهر اطراف را برای تامین سوخت ماشین گشتم اما بنزینی یافت نشد و در حال حاضر به سختی در فریدونکنار بنزین پیدا کرده‌ام. مسئولان با تدابیر لازم هر چه سریعتر مشکل مردم را برطرف کنند.

 

یکی از شاغلان جایگاه سوخت فریدونکنار نیز در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه از ساعت 8 صبح امروز بنزین در این جایگاه به اتمام رسید و به مدت 4 ساعت بنزینی موجود نبود، ادامه داد: اگر بنزین موجود باشد به طور قطع به مردم خدمات می دهیم. تا به امروز، وضعیت تامین بنزین به این صورت نبود و امیدواریم این مشکل برطرف شود.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر به دلیل نبود برق، رانندگان از گاز طبیعی نیز نمی‌توانند استفاده کنند، خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات پمپ بنزین فریدونکنار، قطعی برق به دلیل وجود زیاد کارخانه منتهی به این مکان است.

 

یکی دیگر از شاغلان حاضر در پمپ بنزین فریدونکنار، شایعه کمبود بنزین و هجوم مردم را دلیل اصلی این ترافیک ایجاد شده می‌داند و معتقد است هیچ مشکلی در تامین سوخت مورد نیاز مردم وجود ندارد.

 

خبرنگاری در قائمشهر نیز از وضعیت ارائه سوخت بنزین در این شهرستان گزارش می‌دهد و با اشاره به صف‌های طولانی جایگاه های شهر می گوید: پمپ های بنزین در قائمشهر تقریبا با کمبود مواجه شده و جایگاه واقع در کمربندی این شهرستان تعطیل شده است.

یکی از شهروندان قائمشهری، کمبود بنزین را بیشتر شایعه دانست و گفت: چند جایگاه با کمبود بنزین مواجه شدند و مردم احساس کردند که بنزین نایاب شد به همین دلیل با حضور در پمپ های بنزین، صف های طولانی تشکیل دادند. در بابل و آمل نیز مشکل کمبود بنزین وجود دارد و برخی می‌گویند به دلیل اینکه احتمال دارد بنزین جایگاه‌های مختلف، سهمیه‌بندی شود، کمبود به وجود آمده است.

سعید دهستانی، شهروند محمودآبادی نیز با اشاره به اینکه دو روز است که مشکل سوخت در محمودآباد وجود دارد، خاطرنشان کرد: در روز اول مشکل، تنها یک جایگاه سوخت، فعال بود و مابقی تعطیل شده بود. در حال حاضر سوخت در محمودآباد وجود دارد اما به دلیل اینکه مردم هجوم آورده‌اند، صف‌های طولانی تشکیل شده است. برخی جایگاه‌های سوخت محمودآباد تنها با یک پمپ بنزین خدمات ارائه می‌دهند.

 

فرخی یکی از مسافران مشهدی که به محمودآباد سفر کرده است، نیز به ایسنا گفت: حدود 3 جایگاه سوخت بعد از بابلسر در طول مسیر با کمبود بنزین مواجه بود و در حال حاضر 20 دقیقه از حضورم در صف این پمپ بنزین می‌گذرد.

 

محسن باقری، مسئول و حسابدار یکی از جایگاه‌های بنزین محمودآباد، توریستی بودن و حضور مسافران در این استان را دلیل اصلی کمبود بنزین دانست و گفت: مصرف در مازندران نسبت به ماه گذشته مصرف افزایش یافته است.

 

وی با اشاره به اینکه نبود تانکر و افزایش هزینه سوخت به هیچ عنوان درست نیست، اظهار کرد: این شایعات، درآمد پمپ بنزین را تا سه برابر افزایش داده است چرا که با هجوم مردم مخازن این پمپ بنزین بسیار زود خالی می‌شود.

 

اما در تنکابن وضعیت به حالت عادی برگشته است و مشکلی در تامین بنزین وجود ندارد و این در حالی است که دو روز پیش صف‌های طولانی وجود داشته است.

 

یکی از رانندگان تاکسی تنکابنی در گفت‌وگویی، اظهار کرد: در برخی از جایگاه‌های سوخت اعلام کردند که بنزین معمولی به پایان رسید و فقط بنزین سوپر وجود دارد. با توجه به اینکه مردم نمی توانند از رنگ و بوی بنزین‌، عادی یا سوپر بودن آن تشخیص دهند، برخی از این جایگاه‌داران از فرصت استفاده کرده و مردم را فریب دادند.

 

این راننده تاکسی در تنکابن با اشاره به اینکه وضعیت در تنکابن به حالت عادی برگشته، از مردم خواست شایعه پراکنی نکنند.

 

یک جایگاه‌دار تنکابنی نیز در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه امروز وضعیت به مراتب بهتر از روز گذشته بوده است، افزود: در روز گذشته بسیاری از جایگاه‌های سوخت با کمبود بنزین مواجه بودند اما امروز بر اساس روال عادی این موضوع دنبال می شود.

علی نبیان، معاون عمرانی استاندار مازندران نیز پیش از این گفته بود: طی چند روز گذشته در موضوع فنی دچار مشکلاتی بودیم که توزیع بنزین را با مشکل مواجه کرده بود و در حال حاضر برطرف شده است.

او، ترافیک و حمل و نقل را عامل دیگر توزیع نامناسب بنزین، عنوان و خاطرنشان کرده بود: در تولید بنزین مشکلی وجود ندارد و در اختیار مردم قرار می‌گیرد و با صبوری می‌توان مشکلات را حل کرد. توزیع بنزین به همه مناطق و شهرها به ترتیب در حال انجام است تا مشکلی در زمینه تامین آن برای مردم وجود نداشته باشد.

معاون عمرانی استانداری مازندران ادامه داد: در حال حاضر تمامی نیروها در ساری و در غرب استان در حال توزیع بنزین در جایگاه‌های سوخت هستند و در فریدونکنار و سایر شهرها توزیع به نوبت در حال انجام است.

نبیان به دلیل اخلال ایجاد شده در توزیع بنزین در سطح استان از مردم پوزش خواست و گفت: از مردم خواستاریم صبور باشند تا به طور کامل مشکل را رفع کنیم.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار