رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران گفت: اراضی کشاورزی بسیار محدود است وحفظ کاربری اراضی کشاورزی را باید بسیار جدی بگیریم.
کد خبر: ۶۳۷۰۳۲
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰ 30 July 2018

خبرگزاری صدا وسیمای مازندران، عزیز اله شهیدی فر با بیان اینکه در سال حمایت از کالای ایرانی، تولیدات در بخش کشاورزی بسیار مهم است و همه باید تمام تلاش خود را برای مدیریت مصرف بهینه آب به کار ببندیم، اظهار کرد:

کارشناسان پهنه بایستی تولید محصولات مهم و استراتژیک را مدیریت کنند و پیش بینی می‌شود، امسال کشت کلزا در استان مازندران، ۵۰ درصد افزایش یابد.

وی ادامه داد: تاکنون ۹۰ درصد بهای کلزا و ۴۵ درصد بهای گندم به کشاورزان پرداخت شده است.

این مقام مسئوول با اشاره به اینکه ۴۵ درصد از یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال از تسهیلات سامانه کارا، متعلق به بخش کشاورزی است که ۹۰ درصد آن جذب شده، تصریح کرد: برای پرداخت تسهیلات توسعه مکانیزاسیون، آبیاری تحت فشار و کم فشار و تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی، محدودیت نداریم.

شهیدی فر بیان کرد: ساماندهی بنگاه‌ها و زنجیره تولید، اجرای سیاست‌های بخش کشاورزی برای تغییر الگوی کشت، توسعه مکانیزاسیون، کشت‌های گلخانه‌ای برای افزایش بهره وری مصرف آب بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه ۲۵ هزار هکتار اراضی زراعی دارای زهکش در استان مازندران، مورد مطالعه قرار گرفته تا بتوان آب مصرف شده، دوباره به چرخه تولید برگردد، اظهار کرد: اراضی کشاورزی که در فصل بهار و تابستان کشت نشدند، باید به سمت کشت پاییزه سوق داده شوند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطر نشان کرد: کارشناسان پهنه باید از حضور محققین معین استفاده کرده و تولیدات بخش کشاورزی را با یافته‌های علمی به روز کنند.

این مسئول با بیان اینکه ۱.۵ درصد از اراضی کشور و ۲.۵ درصد از اراضی کشاورزی کشور در استان مازندران وجود دارد، اظهار کرد:، چون اراضی زراعی و باغی بسیار محدود است باید حفظ اراضی زراعی و باغی را بسیار جدی بگیرید.

وی در پایان اظهار کرد: از تیم فنی و کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ساری رضایت کامل دارم، همه آن‌ها کارشناسانی فنی، خبره و زبده هستند، حتی کارشناسان جدید الاستخدام شاغل در این شهرستان با استفاده از تجربه کارشناسان قدیمی تر، بسیار با تلاش کار می‌کنند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار