کم کاری بنیاد در استان مازندران
افراد متقاضی که عمدتا از قشر ضعیف جامعه هستند باید زمان زیادی برای دریافت سند در صف انتظار باشند و پس از طی ماهها و بعضا بیش از سال همچنان بلا تکلیفند؟!....تازه پس از این همه گذشت زمان با نسخه سنگین بنیاد مواجه می شوند که البته خیلی ها توان پرداخت هزینه هنگفت بنیاد را ندارند ....
کد خبر: ۶۲۴۵۷۶
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴ 29 June 2018

به گزارش تابناک مازندران، بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی بر پایه فرمان ۹/۱۲/۱۳۵۷ امام خمینی رهبر انقلاب خطاب به شورای انقلاب اسلامی نهاده شد. به موجب این فرمان این بنیاد ماموریت یافت تمام اموال منقول و غیرمنقول سلسله پهلوی(بنیاد پهلوی) و شاخه ها و مربوطین به این سلسله را به نفع مستمندان و کارگران و کارمندان ضعیف مصادره نماید و بسود ضعفا اقدام کند .

براساس این گزارش، یکی از کارهایی که توسط بنیاد مستضعفان انجام می شود فروش زمینهای بدون سند می باشد . متاسفانه در این مورد حداقل در استان مازندران کاستی های فراوان وجود دارد .

وضعیت بدین گونه است که افرادی که سند مالکیت( که بالای 90 درصد افراد مستضعف هستند) ندارند، باید برای اخذ سند به این بنیاد مراجعه کنند .

در این راستا بنیاد مستضعفان حداقل در استان مازندران کم کاری زیادی مرتکب شده است و کاغذ بازی و از این قبیل موارد در این نهاد حرف اول را می زند .

روال به این شکل است که افراد بدون سند به بنیاد مراجعه می کنند ، بنیاد برای اطمینان از این که این ملک مدعی نداشته و در اختیار درخواست کننده است از متقاضی در خواست استشاد محلی ، تایید شورای محل و همچنین تایید شورای شهر را دارذ ، البته این کار طبیعی و قابل احترام است...

اما مشکل کار اینجاست که افراد متقاضی که عمدتا از قشر ضعیف جامعه هستند باید زمان زیادی برای دریافت سند در صف انتظار باشند و پس از طی ماهها و بعضا بیش از سال همچنان بلا تکلیفند؟!....

تازه پس از این همه گذشت زمان با نسخه سنگین بنیاد مواجه می شوند که البته خیلی ها توان پرداخت هزینه هنگفت بنیاد را ندارند ....

در ضمن قانون برای افرادی که جانبازند و یا تحت نظر بهزیستی قرار دارند تسهیلاتی قائل شده است . در مرحله نخست از این افراد مدارک لازم گرفته می شود و از بهزیستی و ادارات دیگر استعلام لازم بعمل می آید و از نزدی با فرد متقاضی مصاحبه می شود و.....دریغ از انجام کار......؟؟؟؟

آقایان مثل این که فراموش کرده اند که کار اصلی بنیاد مستضعفان طبق فرمایشات امام خمینی و رهبر معظم انقلاب ،کمک به قشر ضعیف جامعه است .....

در شهر بابلسر عده ای که برای اخذ سند اقدام کرده اند از رفتار بنیاد ناراحتند ، یکی میگفت پس از این همه مدارک ارائه شده به بنیاد تازه باید برای تایید به شهر نوشهر برود و سپس به تهران ارسال شود و دوباره این مسیر تکرار شود ....البته بازهم معلوم نیست که تایید شود یا خیر ؟

بيانات‌ در ديدار مسؤولان‌ بنياد مستضعفان‌ و جانبازان‌ انقلاب‌ اسلامي‌

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم‌ چند نكته‌ را به‌ آقايان‌ عرض‌ بكنم‌: نكته‌ي‌ اول‌ اين‌ است‌ كه‌ اگرچه‌ كار اقتصادي‌ در اين‌ تشكيلات‌ عظيم‌، واقعا يك‌ كار اساسي‌ است‌ ـ در اين‌، هيچ‌ شكي‌ نبايد كرد (گفت‌: تا ريشه‌ در آب‌ است‌ اميد ثمري‌ هست‌) و اگر درآمد اقتصادي‌ نباشد، نمي‌شود به‌ فقرا و محرومان‌ و مستضعفان‌ و از اينها بالاتر به‌ جانبازان‌ كمك‌ كرد،

بايد مجموعه‌ خوب‌ باشد. فرضا معاونت‌ صنايع‌، معاونت‌ كشاورزي‌، معاونت‌ عمران‌، معاونت‌ سياحتي‌ و ...، هركدام‌ بايد آن‌ اجزاي‌ كارشان‌، همه‌ از امانت‌ و تقوا و صداقت‌ و بلندنظري‌ و بي‌اعتنايي‌ به‌ زخارف‌ دنيا ـ از جمله‌، همين‌ پولي‌ كه‌ در اختيارشان‌ است‌ ـ كامل‌ باشد. اگر هر گوشه‌اش‌ اشكالي‌ پيدا بشود، به‌ مجموعه‌ ضربه‌ مي‌زند و در خدمت‌ مستضعفان‌ هم‌ قرار نمي‌گيرد. البته‌ جانبازان‌ خودشان‌ خيلي‌ خوبند. آنها كساني‌ هستند كه‌ زودتر از ما به‌ ميدان‌ جنگ‌ رفتند ـ يكيش‌ خود شما ـ و خودشان‌ را و جسم‌ و سلامتشان‌ را در راه‌ اسلام‌ دادند. اين‌ است‌ كه‌ بهتر از ما هستند ـ در اين‌كه‌ شكي‌ نيست‌ ـ اما نبايد از اين‌ غافل‌ بود كه‌ در بين‌ اينها كساني‌ هستند كه‌ بتدريج‌ ساقط مي‌شوند. مي‌دانيد هر كسي‌ كه‌ شارژ نشود، بتدريج‌ خالي‌ مي‌گردد. ان‌شاءالله‌ كه‌ خداوند به‌ همه‌ي‌ ما توفيق‌ بدهد و موفق‌ و مؤيد باشيد.


توصیه های رهبر انقلاب به رئیس جدید بنیاد مستضعفان ابلاغ شد: اصلاح بوروکراسی عریض و طویل

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم معارفه رئیس جدید بنیاد مستضعفان با اشاره به فرمایشات حضرت آیت الله خامنه ای به رئیس جدید این بنیاد گفت: حضرت آقا تاکید کردند بروکراسی عریض و طویل را اصلاح کنید. سرمایه ها را برای مستضعفان بفروشید.

محمدی گلپایگانی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب خطاب به سعیدی کیا، گفت: حضرت آقا فرمودند حرف اصلی ام این است که جنابعالی بنیاد را از بنگاه اقتصادی افزایش یابنده به یک بنیاد مستضعفان به تمام معنا تبدیل کنید. بنیاد باید در خدمت مستضعفان باشد.
او ادامه داد: حضرت آقا تاکید کردند بورکراسی عریض و طویل را اصلاح کنید. من شما را به معنای واقعی کلمه مدیر جهادی می دانم و بدون هیچ ملاحظه ای مدیریت جهادی را اجرا کنید. سرمایه ها را برای مستضعفان بفروشید و کار را به عناصر ارزشی بسپارید.

امام خمینی و مستضعفان/حکومت جمهوری اسلامی حکومت مستضعفین است

رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی (ره) در تمامی عمر گرانمایه خود همواره بر رسیدگی به وضعیت مستضعفان و محرومان جامعه و رفع مشکلات آنان تاکید داشتند و احقاق حقوق این طبقه و برقراری عدالت اجتماعی از دغدغه های همیشگی آن امام بزرگوار بود.

امام بارها تاکید فرمودند: "گمان نمی‌کنم عبادتی بالاتر از خدمت به محرومین وجود داشته باشد."

امام راحل (ره ) همواره از پابرهنه‌ها و زاغه نشینان به عنوان (( ولی نعمت)) یاد می کردند و خواهان خدمت گزاری بیشتر به آنها بودند.

ایشان در سخنانی نغز و زیبا در این‌باره فرمودند: "به مستضعفان و مستمندان و زاغه نشینان که ولی نعمت ما هستند خدمت کنید."

درک عمیق و حس دلسوزی بی‌مثال معمار بزرگ انقلاب نسبت به طبقه محروم و مستضعف به اندازه ای بود که نه تنها برای ایرانیان، بلکه برای محرومان و مستضعفان سایر کشورها نیز به عنوان یک حامی بزرگ شناخته شده اند.

 

برچسب ها: بنیاد مستضعفان
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶
آزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
این حرفها مال چهل سال پیش بود عمو الان کانادا کشف شده و هزینه می خواد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۰
بنیاد مستضعفان, کث......ترین سیستم کشور هست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۰
این بنیاد پول خوارهها ست نه مستضعفین ............بابا ادرس اشتباهی به تو دادند برو جای دیگر
اخمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۱
بنياد مستضعفان‌ چیه بگید بنیاد مست...اینا بجای اینکه به فقرا کمک کنند چوب لای چرخ ما میذارن...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۱
خدا پدرتون رو بیامرزه حرف دل ماروزدید ...چرا نظر مرا سانسورکردید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۱
خدا پدرتون رو بیامرزه حرف دل ماروزدید ...چرا نظر مرا سانسورکردید؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار