مازندران سه هزار روستا دارد که حدود 43 درصد از جمعیت سه میلیون و حدود 300 نفر استان در این مناطق سکونت دارند. نرخ بیکاری مازندران در آخرین آمار 10 درصد اعلام شد که یک درصد از میانگین کشوری پایین تر است.
کد خبر: ۶۱۶۶۵۶
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸ 09 June 2018

به گزارش تابناک مازندران : محمد اسلامی روز شنبه در نشست شورای برنامه ریزی مازندران گفت که در حال حاضر طبق آیین نامه تسهیلات اشتغال روستایی را بانک های کشاورزی، توسعه تعاون، کارآفرینی امید و پست بانک پرداخت می کنند ولی به جز بانک کشاورزی سایر بانک ها از لحاظ بدنه کارشناسی ضعیف هستند.
رئیس شورای برنامه ریزی افزود : تعداد کارشناسان برخی از شعب بانک های عامل از جمله توسعه تعاون در این استان کمتر از 30 نفر است و این بانک توان پرداخت تسهیلات را ندارد.
اسلامی گفت که بانک های کارآفرینی امید و پست بانک نه تنها بدنه کارشناسی ندارند که در اکثر شهرستان ها شعبه بانکی ندارند.
استاندار مازندران گفت که هم اکنون پرونده متقاضیان تسهیلات اشتغال روستایی در استان پشت درب بانک ها معطل مانده است.
اسلامی مرحله اول تسهیلات اشتغال روستایی ابلاغی استان را یکهزار و 650 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود که بیش از این میزان پرونده به بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات ارسال شد که تاکنون پرداخت ها رضایت بخش نبوده است.
وی میزان پرداختی را کمتر از 10 درصد میزان اعتبار ابلاغی مرحله اول به استان اعلام کرده است.
رئیس شورای اشتغال مازندران خواهان افزایش تعداد بانک ها برای پرداخت تسهیلات وام اشتغال روستایی شد.
اسلامی خواست تا بانک های ملی، ملت، سپه و صادرات که بدنه کارشناسی قوی تری دارند به بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات اشتغالزا معرفی شوند.
میزان تسهیلات اشتغال روستایی سال 96 و 97 حدود هفت هزار میلیارد ریال است که تاکنون یک هزار و 650 میلیارد ریال آن ابلاغ شده است.
مازندران سه هزار روستا دارد که حدود 43 درصد از جمعیت سه میلیون و حدود 300 نفر استان در این مناطق سکونت دارند.
نرخ بیکاری مازندران در آخرین آمار 10 درصد اعلام شد که یک درصد از میانگین کشوری پایین تر است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار