9 شهروند کرد سوریه درحمله توپخانه ای روز چهارشنبه نظامیان ترکیه به روستای 'بعدینا' در منطقه معبطلی عفرین جان باختند.
کد خبر: ۵۷۹۲۹۳
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۷ 14 March 2018

به گزارش تابناک : ارتش ترکیه حملات خود را با استفاده از انواع ادوات و تجهیزات نظامی به شهرک ها و مناطق جندریس، الشیخ حدید، راجو، بلبل در منطقه کرد نشین عفرین استان حلب تشدید کرده است. 
نیروهای دمکراتیک سوریه (کردها) امروز اعلام کردند که در 24 ساعت گذشته، 71 نظامی ترک ونیروهای مسلح وابسته به آن (ارتش آزاد) نیز درعفرین سوریه کشته شده اند. 
25 نفر از این افراد که در 24 ساعت گذشته در درگیری با کردهای سوری در مناطق جندریس، الشیخ حدید، راجو، بلبل درعفرین کشته شده اند از نظامیان ارتش ترکیه و بقیه از نیروهای مورد حمایت آنکارا (ارتش آزاد) هستند. 
نیروهای دمکراتیک سوریه روز گذشته اعلام کردند که ارتش ترکیه همه مسیرهای عفرین سوریه را زیر آتش گرفته است، ولی محاصره این منطقه صحت ندارد و تنها تبلیغاتی از سوی آنکاراست. 
در پنجاه و سومین روز از عملیات نظامی در شمال سوریه، مرکز شهرستان عفرین به محاصره کامل نیروهای ارتش ترکیه و عناصر شبه نظامی ارتش آزاد سوریه در آمده است. 
عملیات نظامی ارتش ترکیه از 20 ژانویه 2018 (30 دی) در منطقه عفرین واقع در شمال غرب سوریه آغاز شد که به گفته رسانه های ترکیه، بیش از 6 هزار نیروی نظامی این کشور مشارکت دارند. 
دولت آنکارا می گوید که هدفش از این عملیات، نابودی عناصر حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک)، حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (پ.ی.د)، یگان‌های مدافع خلق سوریه (ی.پ.گ) و داعش در عفرین است. 
نکته قابل تامل در ادعاهای ترکیه این است که گروه تروریستی داعش هیچ نیرویی در عفرین ندارد. 

 

 

 

منبع : ایرنا 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار