برخی از اعضای فراکسیون روحانیت مجلس نظر خود درباره یک طرح را اعلام کردند.
کد خبر: ۵۷۴۵۶۱
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸ 05 March 2018

به گزارش تابناک : طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان با قید ۲ فوریت از سوی جمعی از مسئولان تدوین شده که در صورت تصویب طرح مذکور هیئتی ۷ نفره متشکل از نهاد‌های نظارتی، امنیتی و قضایی وظیفه بررسی اموال مسئولان در دهه‌های گذشته را در دستور کار خود قرار می‌دهد و پس از بررسی‌ها در صورت حصول اطمینان از نامشروع بودن این اموال، آن‌ها را به بیت‌المال بازمی‌گرداند. این طرح دوفوریتی برپایه اصل ۴۹ و ۱۴۲ قانون اساسی تدوین شده است.

**طرحی برای ایجاد اشتغال

حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی عضو هیئت رئیسه فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی با اشاره به این طرح، گفت:طرح مذکور در جهت عودت اموال برخی از مسئولان که از راه‌های نامشروع به دست آمده به بیت‌المال تدوین شده است.

وی افزود: بر اساس طرح مذکور دارایی‌های به دست آمده از اموال نامشروع مسئولان در جهت ایجاد شغل و فقرزدایی صرف می‌شود.

نماینده مردم فلاورجان با تاکید بر اینکه این طرح می‌تواند جلوی بسیاری از اختلاس‌ها و تخلفات را بگیرد، گفت: حقوق‌های نجومی و اختلاس‌ها اعتماد عمومی به مسئولان و نظام اسلامی خدشه وارد کرده لذا طرح‌ها و قوانینی از این دست می‌تواند سبب افزایش اعتماد مردم به نظام اسلامی و کشور شود.

**مردم از طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان حمایت کنند

حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر سخنگوی فراکسیون روحانیون با اشاره به کلید خوردن طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در مجلس اظهار داشت: نمایندگان مطرح کننده طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان، برای اجرای درست این طرح نیاز به حمایت ویژه مردم دارند.

وی تصریح کرد:در این طرح، نهایت تلاش نمایندگان این است که بتوانند رسیدگی عملی به دارایی‌های مسئولان نظام داشته باشند تا به طبع این رسیدگی بتوانیم دارایی کسانی که حقوقی از بیت المال را تضییع کرده‌اند را به بیت المال بازگردانیم.

حجت‌الاسلام حسن نوروزی نیز با اشاره به طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان، گفت:طرح مذکور در راستای مقابله با فساد تدوین شده است.

وی با بیان اینکه این طرح در راستای گسترش بیشتر عدالت در جامعه مطرح شده است، افزود: برخی از مسئولین پس از انقلاب اسلامی ثروت‌های قابل توجهی را به دست آوردند که این طرح به منظور بازگرداندن این اموال نا متعارف به بیت‌المال مطرح شده است.

طرحی برای شفافیت و عدالت

حجت الاسلام علیرضا سلیمی دیگر عضو فراکسیون روحانیون مجلس طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان سبب آسودگی خیال مردم و در نهایت باعث امیدوارتر شدن مردم به نظام جمهوری اسلامی ایران می‌شود، گفت: این طرح در راستای اینکه مجلس و نمایندگان پاسخی برای مطالبات اجتماعی مردم داشته باشد، مطرح شده است.

وی با تاکید بر اینکه شفافیت و بر‌قراری عدالت اجتماعی مطالبه جدی و به حق مردم است، تصریح کرد:در صورتی که طرح مذکور با واقع بینی اجرا شود، می‌تواند فضای اعتماد مردم به نظام و مسئولان را تقویت کند.

طرحی برای اعتمادسازی

حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه در تشریح اهمیت طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان، گفت: مجلس به دنبال رفع ارتشاء و پایان دادن به سوء استفاده از بیت المال است حتما باید زد و بند‌های مالی را به نفع بیت المال مصادره کنند و ضرر به بیت المال باید از یک جایی متوقف و ضرر‌ها و خسارت‌های گذشته باید جبران شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس در ادامه تصریح کرد: اگر این طرح تصویب و به درستی اجرا شود، اعتماد مردم به انقلاب و مسئولان چند برابر خواهد شد و حق مسئولانی که شبانه روز مخلصانه زحمت می‌کشند از بین نمی‌رود.

طرحی برای بازگشت امید

حجت‌الاسلام سید جواد حسینی‌کیا نماینده مردم سنقر در مجلس در گفت‌وگو با تسنیم، ضمن حمایت از این طرح گفت:طی ۴۰ سال گذشته برخی از مسئولان اموال فراوانی را کسب کرده‌اند که این موضوع سبب رنجش خاطر و ناامیدی مردم به جایگاه دستگاه‌های نظارتی شده است لذا این طرح در جهت بازگشت امید مردم به عدالت حاکمیت تدوین شده است.

وی با بیان اینکه امیدوارم بر اساس این طرح حق مردم به بیت‌المال بازگردانده شود، اظهار کرد: بر اساس این طرح اموال به دست آمده در جهت رفع فقر و ایجاد شغل هزینه خواهد شد.

استقبال نمایندگان از طرح

حجت‌الاسلام عبد‌الحمید خدری عضو فراکسیون روحانیون مجلس، با اشاره به این طرح، گفت: معتقد هستم با توجه به جو حاکم در مجلس نمایندگان مصرانه پیگیر طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان هستند و از آن استقبال می‌کنند.

نماینده مردم بوشهر در مجلس با بیان اینکه مردم خواهان شفاف سازی دارایی مسئولان چه پیش از پذیرش تصدی مسئولیت و چه حین و چه پس از تصدی آن هستند، گفت:امیدوارم مسئولان نیز از این طرح استقبال کنند تا سبب افزایش اعتماد مردم نسبت به کارگذارانشان شود.

طرحی برای تقویت اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی

حجت‌الاسلام محمد‌مهدی افتخاری از اعضای فراکسیون روحانیون مجلس نیز ضمن حمایت از طرح مذکور تصریح کرد:طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در جهت ایجاد شفافیت و اجرای عدالت تدوین شده است.

وی با تاکید بر اینکه بررسی اموال مسئولان پیش و پس از قبول مسئولیت سبب تقویت اعتماد عمومی می‌شود، گفت:این طرح در جهت تقویت اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی تدوین شده است.

 

 

منبع : تسنیم 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار