كشتي آزاد قهرماني آسيا
نمایندگان اوزان 79 و 97 کیلوگرم کشورمان در مسابقات 5 وزن نخست رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا با غلبه بر تمامی حریفان فینالیست شدند و صاحب دو مدال شدند.
کد خبر: ۵۷۳۷۳۵
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۳ 03 March 2018

به گزارش تابناک مازندران، در نخستین روز كشتي آزاد قهرماني آسيا کشتی گیران مازندرانی حاضر در مسابقات کشتی قهرمانی آسیا این رقابت ها یک مدال طلا و یک نقره کسب کردند.

عزت الله اكبری عصر امروز در فینال وزن ٧٩ كيلوگرم موفق شد رشید قربان اف از ازبكستان را با نتيجه ٥ بر صفر شكست دهد و به مدال طلای مسابقات كشتی آزاد قهرمانی آسيا برسد.
اکبری که در دور اول استراحت داشت در دور دوم ۱۰ به صفر گانبولد از مغولستان را شکست داده بود.


مجتبي گليج دیگر کشتی گیر مازندرانی نیز پس از يك دور استراحت در دور دوم کشتی گیر قزاقستانی را با نتيجه ٤ بر صفر و كيم از كره جنوبی را با نتیجه قاطع ١١ بر صفر شكست داد و به فینال رسید اما در فینال وزن ٩٧ كيلوگرم، مقابل ابراگيم اف از ازبكستان با نتيجه ٥بر٣ شكست خورد و به مدال نقره قناعت کرد.


نادر حاج آقانيا کشتی گیر بابلسری نیز در وزن ٥٧ كيلوگرم ابتدا موفق شد راحول از هند را با نتيجه ٨ بر٥ و تسه وين از مغولستان را با نتيجه ١٤ بر ١٣ شكست دهد اما مقابل محموداف از ازبكستان با نتيجه ١٠ بر ٩ و مقابل اسماعيل اف از قزاقستان با نتيجه ١٢ بر ٣ شكست خورد و عنوان پنجمی مسابقات كشتی آزاد قهرمانی آسیا را بدست آورد

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم که 14 نفر حضور دارند، نادر حاج آقا نیا در دور اول با نتیجه 8 بر 4 از سد راحول آواره از هند گذشت. وی در دور بعد نیز 14 بر 13 تسه وین سورن از مغولستان را شکست داد و گام به نیمه‌نهایی گذاشت، اما در این مرحله با نتیجه 10  بر 9 مغلوب محمودجان شاوکاتوف از ازبکستان شد و شانس حضور در فینال را از دست داد. وی در دیدار رده‌بندی برای کسب مدال برنز به میدان خواهد رفت.

در وزن 65 کیلوگرم یونس امامی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 8 بر 3 انخسایخان از مغولستان را شکست داد و راهی نیمه‌نهایی شد، اما در این مرحله مقابل دایچی تاکاتانی از ژاپن با نتیجه 8 بر 4 شکست خورد و شانس حضور در فینال را از دست داد. وی در دیدار رده‌بندی برای کسب مدال برنز به میدان خواهد رفت. در این وزن 14 نفر حضور دارند.

در وزن 70 کیلوگرم سید احمد محمدی در دور نخست با نتیجه 14 بر 12 مغلوب کیسوکه اوتوگورو از ژاپن شد که با توجه به شکست حریفش در دور بعد مقابل لی از کره جنوبی محمدی از دور مسابقات کنار رفت. در این وزن 12 نفر حضور دارند.

در وزن 79 کیلوگرم که 12 نفر شرکت کرده‌اند، عزت اله اکبری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم از سد آدام باتیروف از بحرین گذشت. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه 10 بر صفر توربولد گانبولد از مغولستان را شکست داد و فینالیست شد.

در وزن 97 کیلوگرم مجتبی گلیج پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 4 بر صفر ابراگیم اُف از قزاقستان را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 11 بر صفر جائه گانگ کیم از کره جنوبی را مغلوب کرد و فینالیست شد. در این وزن 11 نفر حضور دارند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار