معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: از اواخر امروز و فردا با تقویت سامانه بارشی انتظار داریم بارش‌ها در آسمان مازندران گسترش پیدا کند.
کد خبر: ۵۶۵۵۵۵
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵ 13 February 2018

به گزارش تابناک : احمد اسدی اظهار کرد: بیشینه دمای هوا طی 24 ساعت گذشته مربوط به ساری، قائم‌شهر و بندر امیرآباد با 15 درجه سانتی‌گراد بالای صفر و کمینه دمای هوا مربوط به بلده با دو درجه سانتی‌گراد زیر صفر بوده است.

وی افزود: به‌دلیل شکل‌گیری جریانات جنوبی شاهد افزایش دمای هوا در آسمان مازندران هستیم.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران بیان کرد: با توجه به نقشه‌های هواشناسی امشب و فردا سامانه بارشی آسمان مازندران را تحت تأثیر قرار می‌دهد که پیامد آن بارش‌های پراکنده در نیمه غربی استان بوده و بارش در ارتفاعات به‌صورت برف خواهد بود.

این مسئول با اشاره به اینکه امروز در ارتفاعات مازندران شاهد بارش برف و مه‌آلود بودن آسمان هستیم، افزود: طی این مدت محورهای کوهستانی استان به‌صورت لغزنده بوده و با کاهش دید همراه است که توصیه ما این علاوه بر رعایت نکات ایمنی به تجهیزات زمستانی مجهز باشند.

اسدی یادآور شد: با توجه به تقویت سامانه سرد بارشی تا روز چهارشنبه احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی مناطق ساحلی و جلگه‌ای استان وجود دارد.

وی با اعلام اینکه از چهارشنبه‌شب این سامانه سرد و بارشی به‌تدریج از آسمان مازندران خارج می‌شود، اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی روزهای پنج‌شنبه و جمعه شاهد آسمانی صاف تا نیمه‌ابری همراه با افزایش نسبی دما هستیم.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران در پایان گفت: دریای مازندران طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود.

 

 

منبع : بلاغ 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار