کارشناس بازار سرمایه گفت: عرضه گندم در بورس کالا موجب شفافیت می شود.
کد خبر: ۵۶۴۵۷۴
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳ 11 February 2018

به گزارش تابناک : علی موسوی کارشناس بازار سرمایه،با اشاره به ورود گندم در بورس کالا، اظهار کرد: عرضه گندم در بورس کالا مزایای زیادی را به همراه دارد که از جمله آن می‌توان به نرخ درج شده برروی آن محصول اشاره کرد. همچنین نقدبودن وجوه شرکتی که دربورس کالا عرضه می‌شود نمونه دیگری از این مزایاست.

وی حذف دلالان در بورس کالا را از دیگر مزایای عرضه گندم دربورس دانست و تصریح کرد: کالاهای خریداری شده  در بورس کالا براساس استاندارد‌هایی تعریف شده است که همین امر سبب  حدف دلالان بیشتر می شود.

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه یادآورشد: هم اکنون محصولات دربورس کالا بصورت سنتی معامله می‌شود.از اینرو  تلاش برای مدرن شدن این موضوع  می‌تواند شرایط لازم را برای ارائه محصول در بورس کالا دوچندان کند.

موسوی گفت: دولت باید ضمن حمایت از گندمکاران ،تحت هر شرایطی به خرید تولید آنها  اقدام ورزد،از اینرو انتقال روند خرید به بازار شفافی چون بورس می‌تواند زمینه را برای رفع مشکلات آنها فراهم آورد.

وی در پایان گفت:گاهی نبود نظارت در روند خرید نیز باعث بروز برخی سوء استفاده‌ها می‌شود.بنابراین عرضه گندم در بورس و برقراری نظام انبارداری تحت نظارت بورس می تواند در این زمینه راهگشا باشد.

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار