مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران بازگشت ارزش‌های طرد شده را به عنوان یکی از آفت‌های خطرناک انقلاب عنوان کرد و گفت: نباید برخی مباحثی نظیر اشرافی‌گری که در گذشته نفی شده و جایگاهی در انقلاب ندارد دوباره به جامعه بازگردد.
کد خبر: ۵۶۱۶۰۲
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۸ 04 February 2018

  به گزارش تابناک مازندران، حجت الاسلام ناصر شکریان امروز امیری در مراسمی که مناسبت ایام الله دهه فجر در نکا برگزار شد با بیان این که انقلاب اسلامی معجزه قرن در عصر حاضر است، اظهار کرد: ملت بزرگ ایران با همراه شدن نهضت انقلاب یک رژیم دیکتاتور و خون ریز را برچیدند و یک حکومت دینی را پایه گذاری کردند.


بر اساس این گزارش . مدرس حوزه علمیه مازندران با بیان این که مردم کشورمان هیچ گاه مشکلات و سختی های دوران رژیم سابق را فراموش نخواهند کرد، افزود: علیرغم ثروت بالای کشور، اما مردم در بدترین شرایط ممکن زندگی می کردند.
شکریان، ایام الله دهه فجر را ایام اساسی مهم سرنوشت ساز انقلاب عنوان کرد و گفت: دهه فجر دهه پیروزی حق و باطل نور بر ظلمت سفیدی بر سیاهی عدالت بر ظلم و ستم می باشد به همین دلیل باید قدر این فرصت بزرگ را بدانیم و شکرگزار باشیم.
وی با بیان این که ایام الله دهه فجر فرصت مناسبی برای بازخوانی اهداف آرمان‌ها و دستاوردهای این انقلاب است، ادامه داد: انقلاب اسلامی در چهار دهه اخیر به پیشرفت هایی دست پیدا کرد که امروز باید به این گونه مسائل مهم توجه ویژه شود.


استاد حوزه علمیه مازندران با بیان اینکه پیشرفت‌های صورت گرفته در عرصه‌های ملموس این انقلاب به هیچ عنوان قابل مقایسه با گذشته نیست، تاکید کرد: در گذشته کشور بدون هماهنگی با غرب به ویژه آمریکا اجازه هیچ برنامه ای توسعه ای را نداشت.
وی با اشاره به این که هیچ ذلتی بالاتر از وابستگی به غرب و آمریکا نیست، تصریح کرد: رژیم سابق ، کشور را در همه امور کاملاً وابسته به آمریکا کرده بود و حتی در انتخاب مسئولان کشور نیز باید نظر و رضایت مقامات آمریکایی جلب می شد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با بیان این که بسیاری از کشورهای جهان از این میزان پیشرفت و توسعه کشور در عرصه های مختلف حیرت زده هستند، افزود: این سطح پیشرفت کشور در شرایط کاملاً تحریم غرب علیه ملت ایران به دست آمده است.
مدرس حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، کشور محل جولان دادن مستشاران آمریکایی بود، خاطرنشان کرد: رژیم برای خوش خدمتی به مقامات آمریکایی و انگلیسی امتیازهای سنگینی را در حوزه نفتی به آنها داده بود.
وی با بیان اینکه نباید فراموش کنیم که شرایط زندگی مردم در آن دوران چگونه بود، تصریح کرد: مردم حق انتخاب نداشتند و همه امور در کشور فرمایشی بود، اما امروز یک نظام مردمی در این کشور مستقر است و این به برکت مجاهدت های امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی بدست آمد.
حجت الاسلام شکریان دینی و معنوی بودن را یکی از مهم ترین شاخصه‌های انقلاب ملت ایران عنوان کرد و گفت: باید از همه ظرفیت‌ها بهره گیریم تا این روحیه در کشور تداوم داشته باشد تا به انقلاب جهانی امام زمان(عج) متصل شود.

ارزش‌های طرد شده انقلاب، نباید به جامعه بازگردد
وی به مردمی بودن انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و با بیان اینکه این انقلاب در همه عرصه‌ها و صحنه‌ها متکی به نقش پررنگ مردم است، خاطرنشان کرد: همان طور که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فرمودند اگر می خواهیم انقلاب ماندگار باشد نباید از نقش مردم غافل شویم.
حجت الاسلام شکریان همچنین به نقش مهم و کلیدی رهبری در انقلاب اسلامی اشاره کرد و با بیان این که ولی فقیه با مدیریت صحیح خود بحران‌ها و فتنه‌ها را از کشور دور کردند، افزود: پیشرفت‌های امروز کشورمان مرهون مدیریت صحیح رهبری نظام است.
وی با بیان اینکه ملت بزرگ ایران در همه عرصه‌های انقلاب خلوص نیت و وفاداری خود را اثبات کردند، بیان داشت: مسئولان باید با عمل به وظیفه و رسالتی که بر عهده دارند، از مردم قدردانی کنند.
شکریان امیری با اشاره به اینکه برای پیروزی و استقرار این انقلاب دینی خون‌های پاک بسیاری بر زمین ریخته شده که امروز همه ما در برابر این خون‌ها مسئول هستیم، افزود: این انقلاب ثمره خون پاک شهدا است که پاسداشت مقام شهید، شهادت و تقویت روحیه شهادت طلبی از عوامل بقای این انقلاب است.
عضو شورای توسعه فعالیت های قرآنی مازندران در ادامه سخنان خود به مسئله نفوذ دشمن در کشور اشاره کرد و با بیان این که همیشه باید مراقب نفوذی‌ها در نظام باشیم، خاطرنشان کرد: نفوذی‌ها برخی مواقع از داخل هستند و لزوم ندارد از بیرون به کشورمان بیایند باید هوشیار باشیم تا در دام دشمن گرفتار نشویم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران بازگشت ارزش‌های طرد شده را به عنوان یکی از آفت‌های خطرناک انقلاب عنوان کرد و گفت: نباید برخی مباحثی نظیر اشرافی‌گری که در گذشته نفی شده و جایگاهی در انقلاب ندارد دوباره به جامعه بازگردد.
حجت الاسلام شکریان با بیان این که یکی از برنامه‌های مهم دشمن از بین بردن روحیه انقلابی در جامعه است، افزود: دشمن می‌خواهد با کمرنگ کردن این روحیه، نشاط و سرزندگی را از جامعه دور کند اما به برکت گفتمان امام خمینی (ره) و رهبری معظم انقلاب حتی بعد گذشت بیش از دهه از انقلاب اسلامی شهید حججی ، بلباسی ، سید رضا طاهر، رادمهرها و مشتاقی..... از رویش های این انقلاب اسلامی به حساب می‌یند.

وی در پایان با تأکید براینکه باید همواره روحیه نشاط، سرزندگی و امید را در جامعه افزایش دهیم، تصریح کرد: امروز هر اقدامی که موجب تقویت وحدت و انسجام داخلی می شود باید در دستور کار قرار گیرد و از هر مسئله ای که موجب کاشتن بذرناامیدی در کشور می شود به شدت پرهیز شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار