احد جاودانی اظهار داشت: نخستین جشنواره ملی عکس مازندران با استقبال خوب عکاسان سراسر کشور، همراه بود.
کد خبر: ۵۳۴۳۰۷
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹ 05 December 2017
به گزارش تابناک : وی افزود: نخستین جشنواره ملی عکس مازندران به عنوان یک رویداد مهم هنری 7دی ماه افتتاح و 14 دی ماه به پایان می‌رسد.
جاودانی گفت: آداب ، رسوم ، آیین‌ها، چشم اندازهای شهری (بازارهای سنتی، صنایع دستی و پیشه‌ها)، محیط زیست، اماکن تاریخی و چشم‌اندازهای طبیعی، پنج محور این جشنواره ملی است.
وی بیان کرد: مکان برگزاری نخستین جشنواره ملی عکس مازندران، موزه گالری دیدی ایزدشهر بوده که نمایشگاه آثار منتخبان از هفتم دی ماه جهت بازدید هنرمندان و علاقه مندان برپا می‌شود.
جاودانی درباره این جشنواره گفت: دو هزار و 446 اثر به این جشنواره ارسال شد که از این تعداد 79 اثر با رای داوران به عنوان برگزیده به نمایشگاه و مسابقه راه پیدا کردند که در کتاب جشنواره به چاپ می‌رسد.
مدیرکل ارشاد مازندران بیان کرد: شناسایی نقاط زیبا، یکی از اهداف برگزاری جشنواره ملی عکس مازندران بود که بر اساس پژوهش‌های صورت گرفته و جامعه آماری که در اختتامیه به صورت نموداری، به مشاهده عموم در می آید، یک دوم آثار دریافتی در زمینه چشم اندازهای طبیعی بود.
وی افزود: این آثار فقط به عکاسان مازندرانی، مربوط نمی‌شود بلکه از نقاط مختلف کشور از جمله مشهد، شیراز، بندرعباس، اهواز و استان‌های دیگر، عکس های مربوط به این دیار، ارسال شده است.

منبع : تسنیم 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار