استاندار مازندران با تاکید بر تقویت صادرات برای تولیدات استان، گفت: اقتصاد دریا محور در مازندران تقویت شود.
کد خبر: ۵۲۳۷۲۸
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲ 13 November 2017
به گزارش تابناک : محمد اسلامی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اداری مازندران در استانداری با تاکید بر ارتقا فرهنگ مطالعه در جامعه، افزود: تمامی مدیران باید کتاب‌های دریافتی از کتابخانه‌ها را خریداری کنند.

وی با تقدیر از ترویج فرهنگ معرفی کتاب از سوی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان در جلسات شورای اداری استان، گفت: این فرهنگ باید در بین آحاد جامعه تعمیم داده شود.

اسلامی با تاکید بر ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه، تصریح کرد: این فرهنگ قالب باید در بین آحاد جامعه تسری داده شود.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه خداوند را شاکریم توفیق خدمتگزاری در دیار علویان را نصیب بنده کرده است، افزود: امیدواریم بتوانیم با کمک مسئولان و نقش آفرینی مردم خدمات ماندگاری را صورت دهیم.

وی با تسلیت فوت جان باختگان زلزله شب گذشته در غرب کشور، تصریح کرد: امیدواریم دستگاه‌های اجرایی مازندران اهتمام جدی بر مقاوم‌سازی ابنیه مسکونی در روستاها را بیشتر داشته باشند و این امر را تکلیف بدانند.

اسلامی با بیان اینکه دغدغه اصلی مردم جامعه بیکاری جوانان کشور است، افزود: باید با اهتمام مسئولان بتوانیم در راستای فعالسازی واحدهای تولیدی غیرفعال استان تلاش کنیم.

وی با اعلام اینکه همه مسئولان در استان باید از ارقام کلان بودجه مطلع شوند، تصریح کرد: نگاه متوازن و همگرایانه به همه نیازهای مازندران امری ضروری بوده که از سوی مدیران باید مدنظر قرار گیرد.

استاندار مازندران با بیان اینکه توجه به اجرای تکالیف برعهده گرفته شده باید محور برنامه‌های مدیران باشد، افزود: استان را باید از رکود خارج و گره از کار مردم بازکنیم و برای فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان مسیر سرمایه‌گذاری را تسهیل کنیم.

اسلامی با اشاره به اینکه توان افزایی را برای دولت تقویت کنیم تا درآمد مردم افزایش و هزینه آنان کاهش یابد، تصریح کرد: در مازندران به اندازه کافی ظرفیت انسانی مقتدر داریم و همواره مازندران در این بخش سرآمد بوده است.

وی با بیان اینکه تولیدات استان بیشتر از مصرف استان است، افزود: متاسفانه با انهدام محیط زیست در مازندران بسیاری از فرصت‌ها را از دست می‌دهیم.

رئیس شورای اداری مازندران با تاکید بر اینکه اقتصاد دریا محور در مازندران باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد، تصریح کرد: هنوز در این راستا نتوانستیم درآمدی عایدی استان کنیم.

اسلامی با بیان اینکه بنده فرد اجرایی بوده و اهل سیاسی کاری نیستم، افزود: در مازندران سیاسی کاری موقوف و هیچ فردی در اجرا و مدیریت استان ساسی کاری و کشمکش محلی و شهرگرایی و منطقه گرایی سبب جذب پرتنش در استان خواهد شد.

وی با اعلام اینکه کارآمدی و ثبات مدیریت را در استان نیاز درایم، تصریح کرد: در برنامه، قوانین و مقررات اصلا مشکل نداریم و قوانین مزاحم باید برطرف شود.

استاندار مازندران با بیان اینکه هموار کردن بستر برای جذب سرمایه راه برون رفت استان از رکود اقتصادی است، افزود: همه فرصت‌های مازندران خوش آتیه و با بهره‌وری بالای سرمایه بوده و در آن کارآفرینی‌های بسیاری دارد و در این شرایط نباید جوانان بیکار در منازل مردم استان داشته باشیم.

اسلامی با اشاره به اینکه در فرآیند مدیریت اجرایی در استان بیش از همه به همدلی و همگرایی نیاز داریم، تصریح کرد: نگاه ما به استان متوازن بوده و حرکت ما جهادی و انقلابی بوده و انضباط فکری و انسجام رفتاری را سرلوحه فعالیت خود قرار دادیم.

وی با بیان اینکه در مدیریت جدید با نامه‌های بی ربط، جلسات غیرضرور و بروکراسی باید کنار گذاشته شود، افزود: در پیشگاه خداوند، مردم خدمتگزار مسئول هستیم و نیاز داریم در مورد مسائل مازندران باید راه حل سریع، ارزان و ساده ارائه دهیم.

اسلامی با اشاره به اینکه جمعیت پایدار در روستاهای مازندران را باید تقویت کرده و جلوی گسست نسل را باید بگیریم، تصریح کرد: با ایجاد شغل در روستاها باید جلوی مهاجرت روستائیان به شهرها را بگیریم.

استاندار مازندران با بیان اینکه فرمانداران و بخشداران باید برای حفظ جمعیت روستاها برای مشکلات روستائیان، اظهار داشت: هزینه ای که برای روستاهای استان شده هیچ تاثیری در توسعه اشتغال روستاهای مازندران نداشته است.

وی با اشاره به اینکه باید جلوی ضربه زدن به اشتغال مردم استان را بگیریم و تولیدات و فعالیت بین استانی را توسعه دهیم، تصریح کرد: با توسعه روابط باید توسعه بازار دهیم تا تولیدات استان در جهت شکوفایی اقتصادی مازندران هزینه شود.

اسلامی با انتقاد از عدم استفاده برخی تسهیلات بانکی برای تولیدکننده نماها در استان، افزود: شاخص رشد تولید و اشتغال در مازندران باید با مقتضیات خود صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه مدیران باید جهادگر بوده و به عنوان کارمند مدیریت نکنند، تصریح کرد: همواره مدیران باید در کنار مردم باشند تا بتوانند مشکلات مردم را رفع کنند و مردم به حکومت خود دلبسته هستند.

منبع : تسنیم 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار