عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه مذاکره مجدد راجع به برجام را نمی‌پذیرد.
کد خبر: ۵۰۷۳۸۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۸ 12 October 2017
به گزارش تابناک : علیرضا رحیمی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درباره بهانه گیری های جدید آمریکا از جمله وجود ابهاماتی در مفاد برجام با هدف کشاندن ایران پای میز مذاکره مجدد گفت: جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه مذاکره مجدد درباره برجام را نمی پذیرد و موضع اش در این زمینه کاملا روشن است. 

وی با بیان اینکه برجام یک قرارداد چند جانبه است و مشکلی برای اجرای آن وجود ندارد، ادامه داد: مذاکره مجدد درباره برجام خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است و ما تحت هیچ شرایطی زیر بار آن نمی رویم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار کرد: نهاد ناظر بر برجام، آژانس بین المللی انرژی اتمی است که آن را تأیید کرده و کشورهای عضو این پیمان هم به جز یک عضو، از اجرای آن خرسند هستند.

رحیمی با بیان اینکه همه مکانیزم های لازم در برجام پیش بینی شده است، تصریح کرد: مکانیزم هایی چون تفسیر، شکایت و رفع ابهام در برجام وجود دارد و خارج از این مسئله 23 ماه مذاکره زمانی کافی بود که این توافق نامه به صورت کامل منعقد شود و لزومی به مذاکره مجدد نیست.

نماینده مردم تهران با تاکید به اینکه مذاکره مجدد برجام معنا و مفهومی ندارد، خاطرنشان کرد: آمریکا می خواهد با فشار مجدد مذاکره را از سر بگیرد که این امر در حقوق بین الملل جایگاهی ندارد و منافع ملی ما هم اجازه چنین کاری را نمی دهد.


منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار