استاندار مازندران، گفت: تولید و اشتغال باید در راس امور دستگاه های اجرایی و فرمانداران باشد و همه باید به جد در راستای تحقق هدف گذاری های انجام شده پای كار بیایند.
کد خبر: ۵۰۶۶۶۷
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹ 10 October 2017
به گزارش تابناک : ربیع فلاح جلودار، در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان ضمن تسلیت شهادت سالار و سرور شهیدان آقا ابا عبدالله الحسین (ع) و قدردانی از مردم مومن و دیندار مازندران بخاطر برپایی مراسم پرشور عزاداری شهدای كربلا، با بیان این كه در اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی همه دستگاه های مسئول باید مجدانه اهتمام نمایند،یاد آور شد: موضوع تقویت تولید و اشتغال در استان بخوبی پیگیری می شود و لازم است تا به این روند سرعت داده شود.
استاندار با اشاره به این كه بر اساس خود اظهاری دستگاه های اجرایی استان، در سال 96 باید 43 هزار و 851 شغل جدید ایجاد شود، افزود: برای تحقق كامل سهم اشتغال تعهد شده استان نیازمند همكاری و هم افزایی بیشتری است.
ربیع فلاح با تاكید بر این كه روند خود اظهاری دستگاه های اجرایی باید به جد دنبال شود، گفت: اشتغال ایجاد شده راستی آزمایی شود و مورد ارزیابی دقیق قرار گیرد.
مقام عالی دولت در استان با بیان این كه موانع احتمالی پیش روی تحقق پروژه های اقتصاد مقاومتی احصا شود، تصریح نمود: تولید و اشتغال باید در راس امور دستگاه های اجرایی و فرمانداران باشد و همه باید به جد در راستای تحقق هدف گذاری های انجام شده پای كار بیایند.
استاندار با اعلام این كه بیش از 1800 میلیارد تومان تسهیلات برای تقویت تولید و اشتغال استان در سال 96 اختصاص یافته است، اظهار داشت: از این رقم بالغ بر 650 میلیارد تومان از محل بسته رونق تولید به واحدهای تولیدی پرداخت می شود.
وی با اشاره به گردشگر پذیر بودن مازندران و آمار بالای تردد و اقامت مسافران در استان در ایام مختلف، گفت: با توجه به وجود زیرساخت های حوزه آی تی در استان باید از این ظرفیت در جهت ایجاد مشاغل مرتبط و پایداری بیشتر اقامت گردشگران در مازندران تلاش شود.
ربیع فلاح با بیان این كه مردم مازندران سالانه بالغ بر 1200 میلیارد تومان بابت دریافت خدمات موبایلی هزینه می كنند، افزود: باید بخشی از این رقم در جهت تقویت اشتغال و ارایه خدمات بهتر به مردم هزینه شود و در راستای تحقق هدف گذاری های اشتغال در حوزه آی تی و كسب و كارهای دیجیتالی فعال تر عمل شود.
استاندار با تاكید بر این كه باید به روند جذب سهمیه اشتغال از محل بند د تبصره 16 قانون بودجه سال 96 شتاب بخشید، گفت: ایجاد اشتغال جدید باید به صورت شبانه روزی دنبال و با برگزاری جلسات هفتگی به بحث و بررسی گذاشته شود.
در آغاز این جلسه نور بخش، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، طهماسبی، مدیر كل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران و عباسی، معاون فرماندار مركز استان، گزارشی از اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی استان ارایه نمودند.

منبع : مازندران آنلاین 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار