افشین علا، شاعر و ترانه سرا در یادداشتی عنوان کرد: طی تماسی از دفتر مقام معظم رهبری، پیام سپاس و قدردانی ایشان به خاطر دو شعری که برای شهید محسن حججی سرودم به اطلاع بنده رسید.
کد خبر: ۴۹۲۷۴۱
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴ 12 September 2017
به گزارش تابناک : وی در این یادداشت آورده است: ایشان پیش از این نیز در ملاقات‌ها، یا از طریق دفترشان و گاه با ارسال دستخط، بابت سرودن ‌اشعار آئینی و انقلابی از بنده تشکر و قدردانی کرده‌اند. توجه ایشان به این‌گونه ‌اشعار، همراه با نکته‌سنجی و قدرشناسی‌شان همان قدر برایم ارزشمند است که از بی‌خبری، قدرنشناسی و نخوت برخی مسئولان فرهنگی کشور ملول و آزرده خاطرم.
البته سرودن شعر برای شهیدان، در برابر عظمت حماسه آنان، هنری نیست که بخواهم بابت آن به خود ببالم یا از کسی طلبکار باشم. ولی نمی‌توان از کنار این‌گونه ظرافت‌های رفتاری رهبر انقلاب از یک سو، و بی‌مهری‌های مسئولان اجرایی و فرهنگی از سوی دیگر، بی‌تفاوت گذشت.
افشین علا در این یادداشت با ‌اشاره به استفاده تبلیغاتی از هنرمندان در زمان انتخابات، تصریح کرد: بسیاری از صاحبان قدرت و جناح‌های سیاسی نشان داده‌اند چهره‌های فرهنگی را فقط برای ایام تبلیغات و جلب آراء مردم می‌خواهند و چون به مراد خود رسیدند، دغدغه‌های ما را فراموش می‌کنند. در حالی که بلندپایه‌ترین مقام رسمی و معنوی نظام، بدون در نظر گرفتن گرایش‌های سیاسی افراد، در همه حال ناظر و مشوق نیروهای وفادار به ارزش‌های انقلاب اسلامی است.
وی در خاتمه آورده است؛ به فضل‌الهی موهبت شاعر اهل بیت(ع) و انقلاب بودن را با تعلق به هیچ جناح، جایگاه و منصبی عوض نخواهم کرد.


منبع : کیهان 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار