این پروژه در اسفند سال 1393 پس از امضاء قرارداد بین سفارت ژاپن در تهران و سازمان جهادکشاورزی در استان مازندران در قالب طرح GGP به معنای برنامه کمک‌های بلاعوض ،اجرا شده است.
کد خبر: ۴۷۶۸۲۰
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۹ 12 August 2017
 خبرگزاری صداوسیما ، هیرو یاسو کوبایاشی در مراسم افتتاح کارگاه عرقیات تیرتاش گلوگاه مازندران افزود:افتخار بزرگی است که از طرف دولت ژاپن در این مراسم حضور دارم و تمایل دارم برای پروژه احداث کارگاه تولید عرقیات گیاهی در مازندران را تبریک بگویم.
وی افزود: معتقد هستم علاوه بر وجود همه مشکلات، موفقیت بزرگی در این پروژه حاصل شده است،مایل هستم قدردانی صمیمانه از تمامی اقدامات و تعهدی که در این پروژه صرف شده ابراز دارم.
سفیر ژاپن در ایران با اشاره به زمان عقد قرارداد این پروژه، بیان کرد: این پروژه در اسفند سال 1393 پس از امضاء قرارداد بین سفارت ژاپن در تهران و سازمان جهادکشاورزی در استان مازندران در قالب طرح GGP به معنای برنامه کمک‌های بلاعوض برای پروژه‌های تامین امنیت انسانی، اجرا شده است.
سفیر ژاپن تصریح کرد: طرح GGP به دلیل کمک‌های انعطاف‌پذیر و به موقع برای رفع نیازهای اولیه انسانی به شهرت خوبی دست یافته است.
وی گفت: از سال 1378 سفارت ژاپن در ایران در قالب طرح GGP از پروژه‌های ارگان‌های دولتی و سازمان‌های خصوصی حمایت کرده است در نتیجه این سفارت تاکنون 132 پروژه در ایران در زمینه‌های آموزشی، مراقبتی، بهداشت اولیه، بهزیستی و توسعه تعاونی‌های روستایی اجرا کرده است.
هیرو یاسو کوبا یاشی بیان کرد: در واقع در این پروژه که توسط سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران برای شرکت تعاونی روستای تیرتاش درخواست شده،دولت ژاپن مبلغ 75 هزار و 949 یورو در اسفند 1393 اهدا کرده است.
وی یاد آور شد: این کارگاه به منظور ارتقا اعتماد به نفس و خودکفایی زنان روستایی با ماشین آلات جدید برای فرآوری گیاهان دارویی که در این منطقه رشد می‌کنند تاسیس و تجهیز شده است.
سفیر ژاپن در ایران گفت: دولت ژاپن علاقه مند به گسترش روابط دوستانه با ایران است.
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار