امام جمعه موقت ساری گفت: مردم مازندران در دولت یازدهم به حق خود نرسیدند و حرکت اقتصادی حرکت کندی بود و در در بخش کشاورزی، فرهنگی و گردشگری نیز فعالیت‌ها کند بوده است.
کد خبر: ۴۷۶۷۴۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳ 12 August 2017
به گزارش تابناک : حجت‌الاسلام محمد قاسمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ساری با اشاره به اینکه مردم در دوران آخرالزمان دچار درد اجتماعی می‌شوند، اظهار کرد: بنا بر حدیثی از پیامبر رسول اکرم(ص)، مواردی از جمله نافرمانی از دستورات الهی، شکرگزار نبودن نعمت‌های الهی، ثروت‌اندوزی و تکاثر، چشم هم چشمی، بغض و کینه و دوری گزیدن از یکدیگر، حسادت ورزیدن(تساحد)، سبب درد اجتماعی می‌شود.
وی افزود: اگر مردم یک جامعه دچار این دردها شوند، آن جامعه تسخیر می‌شود و رو به زوال می‌رود، عده‌ای در جامعه غنی و عده‌ای دیگر فقیر هستند.
امام جمعه موقت ساری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز به‌کار رسمی فعالیت دولت دوازدهم گفت: خدا را شاکریم که مراسم تنفیذ و تحلیف و معرفی ابتدایی کابینه جدید به‌خوبی انجام شد و در مراسم تحلیف نمایندگانی از ۱۰۰ کشور حضور یافتند و مردم ایران بار دیگر طعم مردم‌سالاری دینی را چشیدند؛ هر چند حاشیه‌هایی را نیز داشتیم اما با هوشمندی و امنیت کامل این مراسم برگزار شده است.
قاسمی بیان کرد: امیدواریم نمایندگان مجلس و به‌ویژه نمایندگان مازندران با تیزهوشی و تیزبینی کابینه دولت را رصد کنند تا وزرایی که به‌درد استان و کشور می‌خورند انتخاب شوند.
وی خطاب به رئیس جمهور دوازدهم اظهار کرد: توقع مردم ایران اسلامی و مازندران و مرکز استان این است که حاشیه‌سازی‌ها کنار برود و به حاشیه‌ها دامن نزنند و مردم را معطل حاشیه‌ها نکنند، ببینند درد مردم چیست، درخواست‌های مردم را پیگیری و آسیب‌های اجتماعی و اقتصادی مورد توجه باشد، تفکر بسیجی، روحیه انقلابی و کار جهادی سرلوحه فعالیت دولت دوازدهم قرار بگیرد.
امام جمعه موقت ساری ادامه داد: توقع مردم مازندران نیز از دولت دوازدهم از رئیس جمهور و کابینه این است که نگاه مثبت به مازندران داشته باشید زیرا این مردم هم با مشارکت بالا پای صندوق رأی آمدند، مردم مازندران در دولت یازدهم به حق خود نرسیدند و حرکت اقتصادی حرکت کندی بود و در در بخش کشاورزی، فرهنگی و گردشگری نیز فعالیت‌ها کند بوده است.
قاسمی بیان کرد: نمی‌خواهیم مدیریت اجرایی و مدیران کل را زیر سؤال ببریم اما توقع مردم مازندران توقع کمی نیست و دولت باید نیم‌نگاهی به این استان داشته باشد.
* اسرائیل و آمریکا درباره منحل‎شدن حزب‎الله کور خوانده‌اند
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث منطقه و جهان گفت: آمریکایی‌ها و صهیونیست‎ها دستپاچه شده و نمی‌دانند چه رفتاری در قبال کشورهای منطقه داشته باشند، لذا سیاست‌های دوگانه را در پیش گرفته‌اند، آنها خواستار منحل شدن ارتش حزب‌الله هستند و این ایام که سالروز جنگ ۳۳ روزه است به یاد بیاوریم که آمریکا با تمام تجهیزات پشت سر اسرائیل قرار گرفته بود اما یک گروه کوچک به نام حزب‎الله دمار از روزگار اسرائیل و آمریکا درآورده‌اند، لذا کشورهای استکباری درباره منحل شدن حزب‎الله کور خوانده‎اند.
امام جمعه موقت ساری گفت: آمریکا و اسرائیل به‌دنبال بهانه‌جویی در قبال سپاه هستند اما باید بدانند که نیروهای انتظامی و سپاه باید تجهیزات خود را به‎روز کنند، موشک‌های بالستیک سپاه آنها را به‌درد آورده است، آنها به‌دنبال تحریم سپاه قدس هستند اما اعلام می‌داریم شما دشمنان باید این خواب را به گور ببرید و سپاه ما و سردار سلیمانی خاری در چشم استکبار جهانی است.
قاسمی ادامه داد: حامیان تروریست دم از حقوق بشر و مبارزه با تروریست می‎زنند، آنها ایران را مورد مؤاخذه قرار داده‌اند که چرا کسانی که به‎دلیل ایجاد ناامنی و یا قاچاق مواد مخدر در کشور دستگیر شده‌اند اعدام می‎شوند.
امام جمعه موقت ساری بیان کرد: آنها در حالی این موارد را بیان می‎کنند که مردم مظلوم و بی‎دفاع را به خاک و خون می‎کشند و اخیراً نیز یکی از نیروهای رزمنده ایران(شهید محسن حججی) را سر می‎برند.
قاسمی بیان کرد: از سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی تقاضا داریم که به داعشی‎ها و تکفیری‎ها به‎دلیل حوادث اخیر جواب کوبنده‌ای بدهند و بدانند که ملت ایران بیدار است.
وی با اشاره به اینکه آمریکا و اسرائیل برای روسیه، چین و کره شمالی نیز نقشه کشیده‎اند، خاطرنشان کرد: آمریکا بداند دوران کدخدایی او تمام شده است و ملت‌ها بیدار شده‌اند و امیدواریم کشورهای روسیه، چین و کره شمالی با آمریکا معامله سیاسی و اقتصادی نکنند و باید مانند ایران در مقابل استکبار بایستند.
* عزت و آقایی آزادگان حفظ شود
امام جمعه موقت ساری در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی، بیان کرد: آنها ازجمله حاج آقا ابوترابی در سیاه‌چاله‌ها و سلول‌های تاریک و وحشتناک حزب بعث شکنجه‌های سختی را تحمل کردند.
وی در پایان با بیان اینکه آزادگان مایه سرافرازی کشور هستند، اظهار کرد: از مسئولان توقع داریم که عزت و آقایی آزادگان را حفظ کنند، زیرا آنها در سختی‌ها استقامت کردند و در مقابل دشمن تسلیم نشدند و تهدیدها، فشارها و شکنجه‌ها را تحمل و عزت خود را حفظ کردند.

منبع : تیتر3 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار