فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری فردی با 50 میلیارد ریال کلاهبرداری از کسبه‌ها در استان‌های مازندران، تهران و اصفهان خبر داد.
کد خبر: ۴۶۱۷۰۱
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۰ 17 July 2017
به گزارش تابناک مازندران، سردار سید محمود میرفیضی گفت: در پی مراجعه تعدادی از کسبه‌های صنف یراق آلات به مراجع انتظامی و قضائی مبنی بر اینکه فردی با چندین مرحله خرید از آنان، در آخرین خرید با پرداخت چک‌های بلا محل متواری شده است، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.
 
فرمانده انتظامی استان مازندران افزود: متهم که با خوش حسابی در چندین مرحله خرید کالا، اعتماد مال باختگان را به خود جلب کرده بود در یک اقدام متقلبانه با خرید کالا به مبلغ بسیار بالا با ارائه چک های جعلی و بلامحل اقدام به کلاهبرداری میلیاردی کرد.
 
میر فیضی خاطر نشان کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی، تحقیقات گسترده پلیسی و اقدامات اطلاعاتی را برای شناسایی و دستگیری متهم آغاز کردند.
 
میرفیضی اظهار کرد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق شدند با هماهنگی مرجع قضائی متهم را که ساکن یکی از استان‌های همجوار بود شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه وی را دستگیر کنند.
 
فرمانده انتظامی مازندران تصریح کرد: متهم در بازجویی‌های انجام شده تاکنون به 50 میلیارد ریال کلاهبرداری از کسبه‌ها در استان‌های تهران، مازندران و اصفهان با پرداخت چک‌های جعلی اعتراف کرد.
 
این مقام عالی انتظامی استان مازندران با بیان این که متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد، گفت: کلاهبرداران و افراد فرصت طلب معمولا با ظاهری فریبنده، آراسته و با قدرت بیان فوق العاده طعمه‌های خود را انتخاب می‌کنند که برای پیشگیری لازم است، مردم از اعتماد بی‌جا به افراد ناشناس در انجام معاملات از قبول چک و اسناد مالی فاقد اصالت خودداری کنند.
 
فرمانده انتظامی استان مازندران همچنین به شهروندان هشدار داد که از ارائه مدارک هویتی همچون شناسنامه و کارت ملی به افراد غیر و ناشناس خودداری کنند تا بستر جرم برای جعل و کلاهبرداری مجرمان فراهم نشود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار