کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم‌ملی فوتبال همواره نسبت به برنامه‌های تیم‌ملی موضع بالا گرفته و انتظار داشته بهترین‌ها برای شاگردانش مهیا شوند.
کد خبر: ۴۶۱۰۶۷
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۹ 17 July 2017
به گزارش تابناک : از این‌رو در‌سال منتهی به جام‌جهانی او برنامه‌هایش را به فدراسیون ارایه داده اما بی‌پولی موجود شاید اجازه ندهد سرمربی پرتغالی به همه برنامه‌های خود دسترسی پیدا کند. به همین‌ خاطر کی‌روش درخواست کرده پاداش فیفا بابت صعود به جام‌جهانی خرج تیم‌ملی شود.

پاداش قابل‌ توجه برای فدراسیون

فدراسیون جهانی فوتبال به همه تیم‌هایی که به جام‌جهانی صعود کنند، مبلغ کلانی به‌عنوان پاداش اهدا می‌کند؛ مبلغی در حدود ٩,٥‌میلیون دلار که با واریز آن به حساب فدراسیون بسیاری از مشکلات موجود حل می‌شود. قطعا با این مبلغ مهدی تاج می‌تواند هزینه خوبی صرف پیشرفت تیم‌های ملی کند. منتهی مسأله اینجاست که فدراسیون بدهی‌های زیادی دارد و ممکن است بخش قابل‌توجهی از این پول، صرف پرداخت همین بدهی‌ها شود. اتفاقی که کی‌روش موافق آن نیست و اعتقاد دارد چنین مبلغی باید صرف پیشرفت فوتبال شود.

کی‌روش خواهان دریافت پاداش فیفا

کارلوس کی‌روش سرمربی تیم‌ملی اعتقاد دارد همه پاداش فیفا به فدراسیون برای امور تیم‌ملی هزینه شود. او می‌گوید، این پولی است که می‌تواند نه‌تنها به تیم‌ملی بزرگسالان کمک کند بلکه تیم‌های ملی مختلف را هم از مشکلات مالی نجات دهد. گفته می‌شود کی‌روش در جلسه‌ای که با تاج داشته، روی این موضوع تأکید کرده است. سرمربی تیم‌ملی در دوره گذشته پس از صعود تیم‌ملی به جام‌جهانی برزیل، در جلسه‌ای که با کفاشیان هم داشت، گفته بود؛ این پول باید صرف پیشرفت فوتبال شود که البته این اتفاق نیفتاد. به همین دلیل کی‌روش چند مصاحبه دیگر هم کرد و کاملا پیدا بود به خاطر هزینه‌شدن پول‌ها در بخش‌های دیگر، کاملا ناراضی است.

قبل از جام‌جهانی می‌رسد؟

مسأله مهم دیگری که درباره این پاداش وجود دارد، این است که فدراسیون فوتبال تازه بعد از جام‌جهانی می‌تواند پاداش را دریافت کند. به دلیل تحریم‌هایی که هنوز به‌طور کامل از بین نرفته‌اند، سفارت ایران در سوییس کار انتقال پول را عهده‌دار خواهد شد. عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه هم اخیرا در مصاحبه‌ای گفت، آنها حتما به فدراسیون در این زمینه کمک می‌کنند تا پاداش فیفا را بگیرد. منتهی این انتقال زمانبر خواهد بود و فدراسیون باید کارمزدهای سنگینی را هم به بانک‌هایی که در این انتقال نقش دارند، پرداخت کند. پاداش ایران فعلا برای صعود ٩,٥‌میلیون دلار است ولی امکان افزایش آن هم وجود دارد. به گفته مسئولان فیفا هر تیمی که بتواند از مرحله گروهی صعود کند، یک‌میلیون دلار اضافه‌تر به دست می‌آورد و بدین ترتیب تیم‌ملی ایران هم اگر بتواند به مرحله حذفی برسد، ١٠.٥‌میلیون دلار پاداش می‌گیرد.


منبع : شهروند 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار